Marcin Faleńczyk nowym szefem biura JLL w Trójmieście

Marcin Faleńczyk

Warszawa, 3 stycznia 2017. – Marcin Faleńczyk pokieruje trójmiejskim oddziałem międzynarodowej firmy doradczej JLL.

Tomasz Trzósło, JLL„Marcin Faleńczyk to znakomity wybór na szefa trójmiejskiego oddziału JLL”, powiedział Tomasz Trzósło, Dyrektor Zarządzający JLL w Polsce - “W Invest in Pomerania Marcin współpracował z szeregiem inwestorów zagranicznych wchodzących na trójmiejski rynek i koordynował procesy inwestycyjne dla wielu znanych globalnych marek. Posiada szczegółową wiedzę o strategiach rozwoju biznesu z różnych sektorów i z pewnością będzie dynamicznie rozwijał naszą działalność w Trójmieście. Bardzo się cieszę, że Marcin przyjął naszą ofertę i przeszedł do JLL”.

Marcin Faleńczyk ukończył wydział prawa na Uniwersytecie Gdańskim oraz podyplomowe studia z zakresu procesu inwestycyjnego w warszawskiej Szkole Głównej Handlowej. Przez ostatnie 9 lat pracował jako Zastępca Dyrektora w Invest in Pomerania, której był również współtwórcą.

„Nasz oddział w Trójmieście działa już prawie 10 lat. W ostatnich dwóch dekadach Trójmiasto stało się ważną oraz dynamicznie rozwijającą się lokalizacją biurową. Aglomeracja oferuje najemcom wiele opcji korzystnych pod względem kosztowym. Ponadto, wizerunek regionu jako atrakcyjnej lokalizacji dla projektów z sektora nowoczesnych usług dla biznesu znacząco wpływa na jego rozwój” – mówi Anna Młyniec, Dyrektor Działu Wynajmu Powierzchni Biurowych i Reprezentacji Najemcy w JLL. „Marcin Faleńczyk wraz z zespołem będzie oferował wysokiej jakości, kompleksowe usługi dotyczące określania i wdrażania strategii związanych z potrzebami najmu i nieruchomościami naszych klientów.”

Trójmiasto jest czwartym co do wielkości rynkiem biurowym w Polsce. Od 2008 r. podaż biur w regionie zwiększyła się prawie trzykrotnie (od ok. 230 000 mkw. na koniec 2008 r. do ok. 630 000 mkw. na koniec września 2016 r.). Oznacza to, że Trójmiasto jest czwartym co do wielkości rynkiem biurowym w kraju – po Warszawie, Krakowie i Wrocławiu.  W Trójmieście w budowie jest ponad 115 000 mkw. biur[1], co wskazuje na wysoki poziom zaufania deweloperów co do przyszłości tego rynku. Na koniec 2018 r. całkowita podaż nowoczesnych powierzchni biurowych może wynieść nawet 800 000 mkw. Podobnie jak na innych głównych rynkach biurowych poza Warszawą firmy z sektora usług dla biznesu pozostają głównym odbiorcą powierzchni biurowych w Trójmieście. Aglomeracja jest również czwartym pod względem zatrudnienia ośrodkiem SSC/BPO w Polsce.

 

[1] Dane na koniec III kw. 2016 r.

Udostępnij artykuł

Formularz kontaktowy

Wybierz oddział

Wypełnij formularz

*
*
*
*