Monopolis ponownie zaprasza do teatru w plenerowej odsłonie

Virako kontynuuje działalność kulturalną i zaprasza na Letnią Scenę Monopolis w Łodzi

Virako, deweloper prowadzący rewitalizację zabytkowych gmachów dawnego Monopolu Wódczanego w Łodzi, zaprasza na kolejną edycję Letniej Sceny Monopolis. Zeszłoroczny cykl plenerowych spektakli w Parku Źródliska zgromadził na widowni łącznie ponad trzy tysiące osób.

W tym roku na łodzian czekają trzy wyjątkowe przedstawienia. Wstęp na każde z nich jest bezpłatny. Organizacja Letniej Sceny Monopolis wpisuje się w filozofię działania Virako – tworzenia unikalnych, wielofunkcyjnych przestrzeni miejskich, otwartych dla łodzian.

„Nasze inwestycje kreują zarówno tkankę miejską, jak i społeczną, dlatego działalność kulturalna jest bardzo mocno wpisana w funkcjonowanie Virako – mówi Krzysztof Witkowski, Prezes Zarządu Virako. - To człowiek jest odbiorcą naszej pracy, to on musi poczuć i zrozumieć nową przestrzeń. Monopolis jest w tym przypadku projektem bardzo szczególnym, z którym mieszkańcy czują się związani emocjonalnie ze względu na jego historię, a z drugiej strony - z którym wiążą duże nadzieje na przyszłość. Dlatego po raz kolejny zapraszamy wszystkich do celebrowania wakacyjnych miesięcy wraz z Letnią Scenę Monopolis”.

W trakcie II edycji Letniej Sceny Monopolis łodzianie będą mogli obejrzeć trzy spektakle. Pierwszy - monodram Teatru Polskiego w znakomitym wykonaniu Andrzeja Seweryna, pt „Szekspir Forever!” –odbył się 26 czerwca i cieszył się wielkim zainteresowaniem. Drugim spektaklem będzie „Cudowna terapia” Teatru Fundacji Kamila Maćkowiaka (17 lipca).

Jak zaznacza Krzysztof Witkowski: „Virako to firma lokalna, ceniąca miasto, z którego się wywodzi. A nie sposób zaprzeczyć, że Łódź jest miejscem niezwykłym, w którym działa i funkcjonuje wielu wspaniałych artystów i uznanych twórców. Także w dziedzinie teatru. Dlatego, wychodząc również naprzeciw oczekiwaniom naszych widzów, postanowiliśmy w tym roku zaprosić do współpracy łódzki teatr”.

Cykl zamknie stołeczny Teatr Kamienica pod dyrekcją Emiliana Kamińskiego (koniec sierpnia).

Wstęp na wydarzenia jest bezpłatny, bilety można odbierać w określonych przez Organizatora terminach na recepcji  biurowca Forum 76. Business Centre, przy Piłsudskiego 76, w Łodzi. Liczba wejściówek jest ograniczona, decyduje kolejność zgłoszeń.

Monopolis to jeden z największych projektów rewitalizacyjnych, które są obecnie prowadzone w Europie Środkowo-Wschodniej. Na terenie dawnych zakładów Monopolu Wódczanego powstanie przestrzeń łącząca biznes, kulturę, gastronomię i rekreację. Oprócz najwyższej klasy nowoczesnych biur i sali widowiskowej powstaną tam lokale gastronomiczne, basen, klub dla dzieci, galeria sztuki oraz muzeum. Agentem wyłącznym ds komercjalizacji Monopolis jest firma doradcza JLL.

 

Udostępnij artykuł

Formularz kontaktowy

Wybierz oddział

Wypełnij formularz

*
*
*
*