Nowa siedziba JLL w Polsce – 8 000 mkw. w Warsaw Spire

Firma konsoliduje swoje linie biznesowe w największej realizowanej obecnie w Polsce inwestycji biurowej – Warsaw Spire.

Warsaw Spire

Warszawa, 20 sierpnia 2015 r. – Międzynarodowa firma doradcza JLL wynajmie 8 000 mkw. w kompleksie Warsaw Spire – flagowej inwestycji biurowej Ghelamco, powstającej przy placu Europejskim, w pobliżu Ronda Daszyńskiego w Warszawie. W ten sposób JLL skonsoliduje w jednej lokalizacji wszystkie swoje warszawskie linie biznesowe, takie jak:

  • JLL Polska,
  • Centrum Zarządzania Umowami Najmu oraz Usług Korporacyjnych w regionie EMEA (EMEA Corporate Solutions Centre of Excellence),
  • Europejskie Centrum Finansowe (European Finance Centre).

Przeprowadzka do nowej siedziby przy placu Europejskim odbędzie się w dwóch etapach. W II kw. 2016 r. JLL obejmie 5 900 mkw. na czterech kondygnacjach (piętra 27 – 30 budynku wieżowego A), na których pracować będzie 450 osób. Wtedy do Warsaw Spire wprowadzi się zespół doradców z JLL Polska i Centrum Zarządzania Umowami Najmu oraz Usług Korporacyjnych. W II etapie konsolidacji (2020 r.) do biura w Warsaw Spire dołączą pracownicy Europejskiego Centrum Finansowego (piętra 25 -26). Docelowo JLL zajmie 8 000 mkw., na których pracować będzie ok. 700 osób. Tak duży wolumen powierzchni umożliwi rozwój firmy w Warszawie, w tym Centrum Zarządzania Umowami Najmu oraz Usług Korporacyjnych, które oferuje strategiczne wsparcie dla największych klientów korporacyjnych firmy JLL w regionie Europy, Bliskiego Wschodu i Afryki.

„Chcieliśmy skonsolidować trzy warszawskie oddziały JLL w jednej – bardzo starannie dobranej lokalizacji. Wybór Warsaw Spire okazał się najlepszym rozwiązaniem. Nowoczesne biura z zaawansowanymi rozwiązaniami technologicznymi, możliwość wynajęcia całej powierzchni na sąsiadujących piętrach, dostęp do komunikacji miejskiej i warunki najmu oferowane przez dewelopera – to czynniki, które braliśmy pod uwagę. W dalszej kolejności liczyły się także: ciekawa architektura, rozbudowana oferta udogodnień, takich jak np. duży klub fitness na terenie obiektu, przestrzeń wspólna obejmująca restauracje, kantyny i kawiarnie, czy atrakcyjnie zaaranżowane tereny zielone i rozwiązania dla rowerzystów. To wszystko wpisuje się w model nowoczesnego środowiska pracy, wykraczającego poza tradycyjne rozumienie biura. I na tym nam zależało”, wyjaśnia Tomasz Trzósło, Dyrektor Zarządzający JLL w Polsce.

Elastyczne biuro stworzone dla pracowników przez pracowników

W swoim nowym biurze JLL wdroży swój autorski koncept planowania środowiska pracy (smart workplace concept).

Joanna Gajewska – Sokołowska, Dyrektor Centrum Zarządzania Umowami Najmu oraz Usług Korporacyjnych, JLL, komentuje: „Chcemy stworzyć przestrzeń dostosowaną do różnych potrzeb i stylów pracy. Taka aranżacja sprzyja zarówno pracy w grupie, w obrębie własnego działu, jak również pracy projektowej z osobami z różnych departamentów, czy pracy w pełnym skupieniu. Zespół będzie miał szeroki wybór pomieszczeń odpowiednich do typu aktualnie realizowanych zadań. Nowe biuro będzie oparte o strategię elastycznego środowiska pracy, w modelu współdzielonych biurek w niektórych departamentach, w zależności od rodzaju prowadzonych projektów, czy ilości spotkań poza biurem”.

Na dostępnej powierzchni zaaranżowanych zostanie m.in. kilkadziesiąt sal konferencyjnych różnej wielkości, pokoje do pracy w skupieniu, dwie biblioteki, czyli strefy zupełnej ciszy z możliwością odpoczynku, jak również otwarte przestrzenie do nieformalnych spotkań pracowniczych i część relaksacyjna.

„Przed przystąpieniem do projektowania przeprowadziliśmy pełen proces analizy środowiska pracy, prowadząc specjalistyczne obserwacje, analizy i ankiety, pytaliśmy też pracowników, na czym im najbardziej zależy. Bardzo istotnym elementem nowego biura będą strefy nieformalnych spotkań, odpoczynku, sportu, rozrywki, umożliwiające integrację, świętowanie sukcesów czy po prostu relaks. Nowe biuro JLL tworzymy wszyscy razem, tak aby było lubiane przez cały zespół”, wymienia Tomasz Trzósło.

Autorami koncepcji aranżacji są eksperci z Tétris by Neo Świat. Nowe biuro będzie certyfikowane według standardów BREEAM przez wyspecjalizowana komórkę JLL Polska.

Warsaw Spire – symbol nowego, warszawskiego city

Warsaw Spire

Warsaw Spire, którego inwestorem i deweloperem jest firma Ghelamco, to jedna z najważniejszych inwestycji na biznesowej mapie Warszawy. Kompleks o powierzchni ponad 100 000 mkw. stanowi największy realizowany obecnie obiekt biurowy w Polsce, a po Pałacu Kultury i Nauki będzie drugim co do wysokości budynkiem w kraju.

Kompleks Warsaw Spire tworzą trzy budynki: 220-metrowy budynek wieżowy A o 49 kondygnacjach i powierzchni 60 000 mkw. (w którym będzie mieścić się nowe biuro JLL) oraz dwa 55-metrowe budynki (B, C), po 20 000 mkw. na 15 kondygnacjach każdy.

W Warsaw Spire wynajęte jest już łącznie blisko 70% dostępnej powierzchni biurowej.

Do najemców kompleksu Warsaw Spire należą takie firmy i instytucje jak: Europejska Agencja Zarządzania Współpracą Operacyjną na Zewnętrznych Granicach Państw Członkowskich Unii Europejskiej „Frontex”, BNP Paribas Securities Services SKA Oddział w Polsce, Benefit Systems SA, Bilfinger HSG Facility Management, Samsung, Centrum Unijnych Projektów Transportowych, Adecco Poland oraz Daftcode.

„Cieszy nas bardzo, że kolejnym najemcą Warsaw Spire została firma doradcza JLL - eksperci rynku nieruchomości, którzy docenili wartość naszego kompleksu i spośród wszystkich projektów dostępnych na rynku wybrali na swoją siedzibę właśnie Warsaw Spire Ten wybór stanowi najlepsze świadectwo dla projektu, jaki stworzyliśmy. Warsaw Spire jest projektem wyjątkowym, unikalnym ze względu na swoją skalę, jakość i wyśmienitą lokalizację. Nie tylko definiuje nowe biznesowe centrum w stolicy Polski, lecz także dodaje zupełnie nową wartość do warszawskiej przestrzeni miejskiej, dzięki projektowi placu Europejskiego, który w harmonijny sposób połączy funkcje publiczne i komercyjne” – komentuje Jeroen van der Toolen, Dyrektor Zarządzający Ghelamco na Europę Środkowo-Wschodnią.

Warsaw Spire będzie wyposażony w najnowocześniejsze rozwiązania technologiczne, między innymi zastosowany po raz pierwszy w Polsce system wind typu double deck czy innowacyjny system wentylacji firmy Samsung w budynku A. Flagowa inwestycja Ghelamco realizowana jest zgodnie z wymogami systemu BREEAM i otrzymała prestiżowy certyfikat środowiskowy na poziomie „Excellent”.

Unikalną wartość projektu stanowi pionierska koncepcja stworzenia ogólnodostępnej przestrzeni miejskiej w ramach placu Europejskiego, która w harmonijny sposób połączy funkcje publiczne i komercyjne. Blisko półtorahektarowy plac wypełnią zieleń, fontanny i atrakcyjna architektura miejska. Przyciągnie pracowników biur, mieszkańców miasta i turystów restauracjami, barami oraz kawiarniami, będąc w przyszłości także areną dla wydarzeń artystycznych i kulturalnych. Cały obszar będzie zamknięty dla ruchu kołowego, tworząc przyjazną przestrzeń miejską. Pierwszym najemcą powierzchni dostępnych w ramach placu Europejskiego jest restauracja Stixx Bar & Grill, która ulokuje się w dawnym budynku magazynowym przy ul. Wroniej.

Warsaw Spire zaprojektowany został przez belgijską pracownię architektoniczną M. & J-M. Jaspers – J. Eyers & Partners, we współpracy z Polsko-Belgijską Pracownią Architektury – Projekt. Za aranżację placu Europejskiego odpowiada renomowana pracownia architektury krajobrazu Wirtz International Landscape Architects.

Warsaw Spire i plac Europejski realizowane są równolegle, zakończenie budowy zaplanowane jest na kwiecień 2016 r.

Warsaw Spire

O Ghelamco Poland:

Ghelamco Poland to lider rynku nieruchomości komercyjnych w Polsce i pionier w dziedzinie zrównoważonego budownictwa i kreowania przestrzeni publicznej. Przez 24 lata, jako inwestor, deweloper i generalny wykonawca, firma ugruntowała swoją wiodącą pozycję na polskim rynku dostarczając ponad 600 tys. m2 najwyższej klasy powierzchni biurowej i magazynowej. Wolumen sprzedaży zrealizowanych projektów przekracza 1,2 mld EUR. Firma wkracza również na rynek nieruchomości handlowych, a pod marką Ghelamco Residential, jest aktywna także w sektorze nieruchomości mieszkaniowych. Flagową, obecnie realizowaną, inwestycją firmy jest kompleks biurowy Warsaw Spire.

Ghelamco Poland konsekwentnie wdraża nowatorskie koncepcje budynków, które wyznaczają nowe, rynkowe standardy. Reputację niekwestionowanego lidera zrównoważonego budownictwa na polskim rynku, potwierdza osiem certyfikatów BREEAM przyznanych projektom Ghelamco o łącznej powierzchni 290 000 m2.

Działalność biznesowa firmy od lat idzie w parze z aktywnym mecenatem wydarzeń kulturalnych i artystycznych. W ubiegłym roku firma powołała do życia w tym celu Fundację Sztuka w Mieście. Dokonania Ghelamco zostały wyróżnione szeregiem nagród, m.in. siedmiokrotnym tytułem Dewelopera roku w Polsce.

O JLL:

JLL jest międzynarodową firmą doradczą świadczącą kompleksowe usługi na rynku nieruchomości, sklasyfikowaną na liście Fortune 500. JLL zatrudnia 58 000 osób i obsługuje klientów w 80 krajach w ramach 230 oddziałów na całym świecie. Przychód firmy sięga 5,4 mld USD. Na rzecz klientów, JLL zarządza i świadczy usługi dla portfolio obiektów o łącznej powierzchni ok. 316 mln mkw. W 2014 r. firma zrealizowała na całym świecie transakcje o wartości 118 mld USD. LaSalle Investment Management (spółka w ramach grupy), zarządza aktywami o łącznej wartości ok. 55,3 mld USD. W celu uzyskania dodatkowych informacji, zapraszamy do odwiedzenia strony www.jll.pl

Udostępnij artykuł

Formularz kontaktowy

Wybierz oddział

Wypełnij formularz

*
*
*
*