Nowa siedziba lidera usług logistycznych opartych na chmurze

Transporeon Group, lider w zakresie usług logistycznych opartych na chmurze, wprowadził się na powierzchnię blisko 1 900 mkw. w nowo oddanym biurowcu Porto Office w Krakowie. Zostanie tam przeniesione centrum usług wspólnych, które wspiera globalne operacje firmy. W procesie negocjowania warunków najmu Porto Office doradzali eksperci JLL.

Firma Transporeon została założona w Niemczech w 2000 roku i jest obecnie jednym z największych graczy oferujących usługi SaaS w Europie. Platformy Grupy oferują strategiczne dla biznesu rozwiązania i łączą światową sieć ponad 1 200 przedsiębiorstw przemysłowych i handlowych z ponad 95 000 dostawców usług transportowych w czasie rzeczywistym. Z usług firmy, które są dostępne z poziomu online, korzysta 150 000 użytkowników w ponad 100 krajach w 25 językach w celu przeprowadzenia zarządzania zapytaniami ofertowymi, procedurami przetargowymi, planowania dostaw oraz ich śledzenia. Platformy umożliwiają uzyskanie wymiernych oszczędności czasowych i kosztowych, aby w zrównoważony sposób poprawić wydajność procesów logistycznych i zmniejszyć emisję CO2.

„Relokacja naszego biura w Krakowie to efekt dynamicznego rozwoju Grupy Transporeon w Europie. Przeprowadzka pozwoli na dalszy wzrost naszej firmy. Różnorodność akademicka stolicy Małopolski, jej wielonarodowa struktura i potencjał to kluczowe czynniki sukcesu, które idealnie wpisują się w ducha pracy Transporeon. Zdecydowaliśmy się na wybór Porto Office, doceniając świetnie doświetloną i otwartą przestrzeń biura. Od początku wiedzieliśmy, że będzie ona wspierać nas w tworzeniu pomysłów oraz kreatywnym myśleniu. Duża powierzchnia, zielone otoczenie biurowca, bardzo dobre połączenie z lotniskiem i możliwość dotarcia do Porto na rowerze, były decydującymi czynnikami, które przekonały nas, że to idealne miejsce dla naszego rozwoju w przyszłości. Dodatkowo, oprócz wysokiego standardu budynku, terminowe wykonanie prac wykończeniowych tworzy doskonałą bazę dla naszej przyszłej współpracy”, komentuje Eva Häge-Herrmann, Prokurent w spółce Transporeon, w imieniu Transporeon Group Management.

„Cieszymy się, że najemcy doceniają unikatowe cechy kompleksu Porto, takie jak m.in. kameralne otoczenie, przyjazne środowisko pracy, a jednocześnie szereg udogodnień dla firm. W naszym kompleksie nie odczuwa się zgiełku miasta, mimo, że znajduje się on zaledwie 2 km od centrum. Sprzyja to koncentracji oraz kreatywności zapewniając jednocześnie łatwy dostęp do oferty zakupowej i rozrywkowej Krakowa”, dodaje Eduardo Reis, prezes zarządu Porto Office.

Porto Office, to zespół dwóch kameralnych budynków klasy A o powierzchni blisko 13 000 mkw. Projekt wyróżnia ogromna dbałość o detale oraz starannie zaplanowane części wspólne, w tym otaczająca budynki zieleń, czy ogród japoński w budynku Porto A. Bardzo dobrze wyeksponowane Porto Office zlokalizowane jest przy ul. gen. Bohdana Zielińskiego, w zielonej i cichej dzielnicy Krakowa, zaledwie 10 minut jazdy od Starego Miasta i 3 minuty od Centrum Kongresowego ICE.

JLL jest agentem wyłącznym ds. wynajmu powierzchni w biurowcu Porto Office.

Dorota Gruchała

Kraków, jako drugi największy hub biurowy w Polsce, cieszy się bardzo dużym zainteresowaniem wśród wielu międzynarodowych firm, które właśnie stolicę Małopolski wybierają na siedziby dla swoich jednostek biznesowych. Porto Office dzięki wysokiemu standardowi wykończenia spełnia konkretne oczekiwania międzynarodowych najemców. Dodatkowo, liczne proekologiczne rozwiązania w kompleksie oraz jego kameralny charakter sprawiają, że wyróżnia się on na tle konkurencji

Dorota Gruchała

Dyrektor oddziału JLL w Krakowie

Udostępnij artykuł

Formularz kontaktowy

Wybierz oddział

Wypełnij formularz

*
*
*
*