Nowy rozdział dla budynku Mokotów Nova

Nowy właściciel biurowca Mokotów Nova, RYSY Properties Sp. z o.o. zapowiada zmiany w budynku – część ma być zrealizowana jeszcze w tym roku. Firma JLL Polska pozostaje odpowiedzialna za wyłączną komercjalizację biurowca.

Mokotów Nova to kompleks biurowy oferujący 43 000 mkw. powierzchni biurowej klasy A na wynajem. Składający się z czterech połączonych ze sobą budynków, każdy z osobnym wejściem, Mokotów Nova oferuje zintegrowane i elastyczne środowisko pracy. Budynek został oddany do użytku w 2011 roku, a obecnie znajduje się w rękach nowego właściciela - RYSY Properties, który przeprowadzi jego modernizację, aby wznieść go na nowy poziom, zapewniając jego stałą atrakcyjność dla obecnych i przyszłych najemców.

W nowym wydaniu Mokotów Nova przekształci się w miejsce, w którym innowacyjność i zrównoważony rozwój łączą się, tworząc nowoczesne i zdrowe środowisko pracy. Dbałość o dobre samopoczucie, wykorzystanie ekologicznych rozwiązań i oszczędność energii są niezbędne do stworzenia przestrzeni do pracy, która jest korzystna dla środowiska, a jednocześnie sprzyja kreatywności i produktywności pracowników. Zmiany obejmą modernizacje techniczne, takie jak ulepszony system HVAC i oświetlenie LED, zwiększenie wydajności, systemy zarządzania wodą i odpadami oraz nacisk na jakość wewnętrznego środowiska z myślą o komforcie i zdrowiu użytkowników. Wraz ze zmianą wizerunku całego kompleksu, zmianie ulegną również jego wnętrza. W odnowionych przestrzeniach pojawi się więcej żywych roślin, a obiekt zyska wiele użytecznych stref, takich jak kawiarnie i miejsca spotkań. Zmiany mają być zgodne z wymogami certyfikacji BREEAM i WELL.

Funkcje takie jak osłony przeciwsłoneczne, podział na strefy oświetlenia wewnętrznego i możliwość regulacji temperatury wewnątrz budynku już teraz korzystnie wpływają na komfort przestrzeni w biurowcu Mokotów Nova. Zalety te zostały docenione w niedawnej ocenie BREEAM In-Use v6, obok funkcji takich jak zautomatyzowane drzwi wejściowe i parking dla osób niepełnosprawnych, które sprzyjają inkluzywności i komfortowi.

Przebudowa Mokotów Nova ma na celu stworzenie innowacyjnej przestrzeni, która zapewni dobre samopoczucie, produktywność i silniejszą więź z naturą. Ma ona obejmować zewnętrzne strefy relaksu i przestrzenie socjalne dla najemców, aby zwiększyć ogólny komfort i dobre samopoczucie. Aspekt środowiskowy i wellbeing są obecnie najważniejszymi priorytetami w miejscu pracy.

"Firmy potrzebują dziś czegoś więcej niż tylko przestrzeni biurowej. Zdając sobie z tego sprawę, przekształcimy Mokotów Nova, aby zapewnić jeszcze lepsze i bardziej przyjazne środowisko pracy, m.in. poprzez dużą ilość zieleni na zewnątrz oraz komfortowe, nowoczesne wnętrza budynków. Cała inwestycja opiera się na wynikach audytu ESG, który pomoże nam spełnić wysokie standardy zrównoważonego rozwoju w zakresie ochrony środowiska", mówi Sylwia Pytko-Burska, Asset Manager at Rysy Properties.

Marta Paradowska

Przebudowa Mokotów Nova położy silny nacisk na aspekty środowiskowe i wellbeing, które są obecnie najważniejszymi priorytetami dla miejsca pracy, dlatego tak ważne jest, aby każda inwestycja rozwijała się w tym kierunku. Mokotów Nova będzie przykładem tego rodzaju transformacji, zwłaszcza że budynek otrzymał już certyfikat BREEAM na poziomie "Very Good", a prace renowacyjne mają przybliżyć go do uzyskania BREEAM na poziomie "Excellent". Cieszymy się, że będziemy mieli dalszą możliwość bycia wyłącznym agentem reprezentującym ten budynek.

Marta Paradowska

Dyrektor, Office Agency, JLL Polska

Udostępnij artykuł

Formularz kontaktowy

Wybierz oddział

Wypełnij formularz

*
*
*
*