Nowy Świat 2.0 z certyfikatem LEED Gold

Warszawski biurowiec Nowy Świat 2.0 otrzymał certyfikat ekologiczny LEED Gold. W uzyskaniu certyfikatu inwestora – Centrum Bankowo-Finansowe „Nowy Świat” S.A. – wspierali eksperci z firmy doradczej JLL.

Regina Gul, JLL„Projekt biurowy Nowy Świat 2.0 został przemyślany przez inwestora w najdrobniejszych szczegółach, mając na uwadze komfort przyszłych najemców oraz minimalizację wpływu na środowisko naturalne. Lokalizacja obiektu w samym sercu Warszawy ułatwia korzystanie z takich środków transportu jak rowery czy komunikacja publiczna. Budynek posiada specjalne miejsca postojowe dla samochodów niskoemisyjnych i rozwiniętą infrastrukturę dla rowerzystów. Przeszklona fasada daje szeroki dostęp do naturalnego światła, a powietrze wewnątrz obiektu charakteryzuje się doskonałą jakością, również dzięki zastosowaniu nowczesnych i energooszczędnych systemów wentylacji i klimatyzacji”, wymienia Regina Gul, Starszy Kierownik Projektu, JLL.

W trakcie prac budowlanych użyto materiałów wyprodukowanych lub wydobytych nie dalej niż w promieniu 800 km od obiektu, jak również materiałów wykonanych z surowców wtórnych. Z kolei materiały wykończeniowe charakteryzują się niską zawartością lotnych związków organicznych. W budynku zastosowano wodooszczędne baterie oraz przybory sanitarne umożliwiające redukcję zużycia wody pitnej.

Atutem Nowego Światu 2.0 jest jego prestiżowa lokalizacja przy Trakcie Królewskim w Warszawie. Budynek powstał pomiędzy budynkami Uniwersytetu Warszawskiego, Warszawskiej Giełdy Papierów Wartościowych i dawnego KC PZPR, obok jednej z głównych arterii miasta, łączącej Śródmieście z prawobrzeżną Warszawą – Al. Jerozolimskich. W sąsiedztwie biurowca znajduje się wiele przystanków autobusowych i tramwajowych, ponadto w pobliżu są stacja PKP Powiśle i Metro Centrum, a także stacje rowerów miejskich Veturilo. Budynek położony jest ok. 20 minut pieszo od warszawskiej Starówki.

Obiekt wybudowany w standardzie technicznym klasy A, oferuje niemal 4 200 mkw. nowoczesnych biur na pięciu piętrach, a parter i podziemia zajmują lokale handlowo-usługowe wychodzące na jedną z najbardziej ekskluzywnych i rozpoznawalnych ulic Warszawy – Nowy Świat. Pod budynkiem znajduje się także parking podziemny oraz infrastruktura dla rowerzystów, w tym szatnie z natryskami.

Biurowiec został zaprojektowany przez renomowaną pracownię architektoniczną AMC - Andrzej M.Chołdzyński Sp. z o.o. Jego inwestorem jest Centrum Bankowo-Finansowe „Nowy Świat” S.A., a projekt zrealizowała firma Karmar. Budynek otrzymał nagrodę Budowa Roku 2016 roku.

Proces certyfikacji obiektu przeprowadziła międzynarodowa firma doradcza JLL.

Udostępnij artykuł

Formularz kontaktowy

Wybierz oddział

Wypełnij formularz

*
*
*
*