NTT z nową siedzibą w Warsaw UNIT

Firma NTT, będąca w czołówce na światowym rynku IT, podpisała umowę z Ghelamco. Wynajmie ona łącznie 1000 mkw. powierzchni biurowej najwyższej klasy, znajdującej się na 20 piętrze ponad dwustumetrowego wieżowca Warsaw UNIT. Firma Savills reprezentowała najemcę, a także doradzała mu w kwestiach technicznych, zarządzaniu i realizacji projektu.

Stojący w samym sercu biznesowego centrum Warszawy, liczący 46 pięter i 57 tys. mkw. nowoczesnej powierzchni do pracy wieżowiec zrealizowany przez Ghelamco jest jednym z najbardziej zaawansowanych technologicznie budynków w Polsce i Europie Środkowo-Wschodniej.

"Warsaw UNIT to budynek powstały z myślą o teraźniejszości i przyszłości. Rozwiązania w nim zastosowane przez długie lata będą zapewniać najemcom komfortowe i zdrowe warunki do pracy. Najwyższy standard obiektu docenili wielcy liderzy swoich branż – firmy, które już zdecydowały się przeprowadzić do naszego biurowca. Teraz w tym gronie witamy także globalną markę NTT" mówi Jarosław Zagórski, dyrektor handlowy i rozwoju Ghelamco Poland.

"Hybrydowa praca wymaga od pracodawców dostosowania biur do zmieniających się potrzeb. W firmach, które stosują ten model, poziom zadowolenia wśród pracowników jest znacznie wyższy niż w tych, które do tej koncepcji podeszły sceptycznie. Jednak samo powiedzenie „od dziś pracujemy zdalnie” to za mało" mówi CFO i członek zarządu NTT, Robert Makuch. "Jako firma dostarczająca rozwiązania do zdalnej pracy wiemy, że połączenie łatwości korzystania z bezpiecznym dostępem do firmowych zasobów może być wyzwaniem. Jednak mając doświadczenie we wdrożeniu w kilkunastu organizacjach wiemy, jak im sprostać, a przy okazji zmiany biura sami będziemy korzystać z najlepszych praktyk wypracowanych z klientami."

NTT Ltd. jest globalnym dostawcą usług i infrastruktury IT. Pracuje z partnerami na całym świecie, by osiągnąć najlepsze wyniki biznesowe dzięki inteligentnym rozwiązaniom opartym o analitykę danych, zdalną współpracę i najnowsze produkty cyberbezpieczeństwa. Rozwiązania NTT pozwalają firmom przechodzić cyfrową transformację. Globalnie obsługuje 80% firm z listy Fortune Global 100 w zakresie cloud computing, data center, contact center, współpracy na odległość czy wdrożeń z zakresu infrastruktury IT. W Polsce NTT współpracuje z globalnymi organizacjami z sektora Enterprise, polskim sektorem bankowym i publicznym.

"Okolica ronda Daszyńskiego w Warszawie przyciąga coraz więcej firm technologicznych, co potwierdzają ostatnie transakcje na rynku powierzchni biurowych. Firma NTT poszukiwała nowoczesnej przestrzeni, która pozwoli jej na rozwój zespołów i zaaranżowanie przestrzeni przyjaznej dla pracowników. Takie biuro zagwarantował Warsaw UNIT i m.in. dlatego nasz klient wybrał właśnie ten budynek na swoją siedzibę. Powierzchnia na 20. piętrze zapewnia ponadto fantastyczny widok na panoramę Warszawy, którą z pewnością docenią pracownicy firmy" mówi Marcin Sabowicz, dyrektor w dziale powierzchni biurowych, reprezentacja najemcy, Savills.

Warsaw UNIT jest najbardziej zaawansowanym technologicznie i ekologicznym budynkiem w Polsce, doskonale wpisującym się w strategię ESG firmy Ghelamco. Potwierdzeniem tego są liczne certyfikaty, m.in. BREEAM, w którym jako pierwszy wysokościowiec w Polsce otrzymał najwyższą możliwą ocenę Outstanding, a także Green Standard Building, WELL Health-Safety Rating, WELL v2 (precertyfikacja) oraz „Obiekt bez barier”, co oznacza jego pełne przystosowanie do potrzeb osób z niepełnosprawnościami.

Warsaw UNIT posiada opracowany przez Ghelamco system operacyjny Signal OS z własną aplikacją, rozwiązania anty-pandemiczne, stacje do ładowania pojazdów elektrycznych, rozbudowaną infrastrukturę rowerową czy systemy oszczędzania energii i jej odzyskiwania. Będzie też pierwszym wieżowcem zasilanym w 100% czystą energią pochodzącą z wybudowanych przez Ghelamco farm fotowoltaicznych, dzięki czemu emisja CO2 w całym cyklu życia budynku zostanie obniżona o ponad połowę.

Wieżowiec wyróżnia też elegancka, ponadczasowa architektura i oryginalne rozwiązania, takie jak falująca na wietrze efektowna instalacja artystyczna w formie smoczej łuski czy Skyfall Warsaw – najwyższy w Polsce, w pełni przeszklony taras widokowy ze specjalną ruchomą platformą, gwarantujący gościom niezapomniane przeżycia.

Udostępnij artykuł

Formularz kontaktowy

Wybierz oddział

Wypełnij formularz

*
*
*
*