Pierwszy najemca w biurowcu Maraton

Firma Duni European Finance Function – specjalizująca się w świadczeniu usług z zakresu finansów i księgowości – podpisała umowę najmu na ponad 800 mkw. powierzchni w biurowcu Maraton w Poznaniu, realizowanym przez Skanska Property Poland. Najemcy doradzała firma JLL.

Firma Duni EFF została pierwszym najemcą w Maratonie na rok przed zakończeniem inwestycji, które zaplanowane jest na IV kwartał 2016 roku. W biurowcu znajdzie zatrudnienie do 90 pracowników Duni.

„Duni EFF Sp. z o.o. to trzecia spółka Grupy Duni obecna w Poznaniu, która w 2015 roku świętowała 10 rocznicę swojego istnienia. Jako prezent urodzinowy, postanowiliśmy zapewnić naszym pracownikom nową i nowoczesną przestrzeń w samym sercu Poznania. Budynek Maraton świetnie wpisuje się także w zieloną ideologię firmy, dla której balans między biznesem i ochroną środowiska jest bardzo ważny. Dzięki współpracy z firmami Skanska i JLL chcemy osiągnąć ten cel pod koniec 2016 roku”, mówi Jacek Roztoczyński odpowiedzialny za proces negocjacji umowy.

„Biurowiec Maraton, który realizujemy w Poznaniu, stanowi odpowiedź na potrzeby nowoczesnych firm, takich jak Duni EFF, które chcą rozwijać swój biznes w Wielkopolsce. Dogodna lokalizacja i nowoczesna architektura tworząca miejsce otwarte na miasto to ważne atuty naszego projektu. Już teraz prowadzimy zaawansowane rozmowy z kolejnymi firmami, które poszukują w Poznaniu powierzchni biurowej zapewniającej wysoki komfort i dużą wartość dodaną dla wizerunku marki”, mówi Arkadiusz Rudzki, dyrektor ds. wynajmu i zarządzania wartością budynków w Skanska Property Poland.

budynek biurowy Maraton

Maraton zaoferuje ok. 25 000 mkw. powierzchni najmu. Będzie składał się z sześciu pięter oraz dwóch kondygnacji podziemnych z 300 miejscami parkingowymi, 12 punktami ładowania samochodów elektrycznych oraz infrastrukturą dla rowerzystów, w tym prysznicami oraz stacją naprawy jednośladów. Projekt wyróżnią porośnięte trawą tarasy na dachach oraz otwarte patio, na którym zaznaczony zostanie przebieg dawnych fortyfikacji Twierdzy Poznań.

W wyborze lokalizacji i negocjowaniu warunków umowy najemcę wspierała międzynarodowa firma doradcza JLL.

„Cieszymy się z możliwości współpracy z Duni EFF przy umowie najmu w budynku Maraton. Kontrakt ten potwierdza wzrost zainteresowania najemców nowoczesnymi powierzchniami biurowymi w Poznaniu. Już na koniec I półrocza 2015 poziom popytu w stolicy Wielkopolski był wyższy niż w całym 2014”, dodaje Edyta Pietranis, Konsultant w Dziale Reprezentacji Najemcy JLL.

budynek biurowy Maraton

Maraton zlokalizowany jest w biznesowo-kulturalnym centrum miasta, nieopodal Starego Miasta oraz galerii artystyczno-handlowej Stary Browar i obiektów sportowych, m.in. klubu KS Warta Poznań, a także Akademii Wychowania Fizycznego. W pobliżu znajdują się liczne przystanki komunikacji miejskiej, a podróż z Maratonu do Dworca Głównego zajmie zaledwie kilka minut. Budynek został zaprojektowany zgodnie z modelem otwartej i zielonej przestrzeni, co potwierdzi certyfikacja w LEED na poziomie Gold.

Generalnym wykonawcą budynku jest firma Skanska S.A. Autorem projektu architektonicznego jest pracownia CDF Architekci. Za komercjalizację biurowca odpowiada Skanska Property Poland.

Udostępnij artykuł

Formularz kontaktowy

Wybierz oddział

Wypełnij formularz

*
*
*
*