Projekt FORT 7 firmy ATENOR uzyskał pozwolenie na budowę obiektu biurowego

Projekt FORT 7 firmy ATENOR uzyskał prawomocne pozwolenie na budowę budynków biurowych. W ramach pierwszego etapu projektu spółka planuje budowę trzech budynków biurowych o łącznej powierzchni ponad 42 000 mkw. Unikalny, wielofunkcyjny projekt jest drugą inwestycją dewelopera ATENOR w Warszawie.

FORT 7 to unikalny projekt, który na łącznej powierzchni blisko 141 000 mkw. wprowadzi do panoramy Warszawy serię wielofunkcyjnych budynków, łączących powierzchnie biurowe z infrastrukturą hotelową, mieszkaniową i użytkową. Projekt jest realizowany przez ATENOR, międzynarodową firmę deweloperską notowaną na giełdzie Euronext w Brukseli, która działa w Polsce od 2018 roku. Poprzez swoje podejście do planowania urbanistycznego i architektury, ATENOR stara się odpowiednio reagować na nowe wyzwania związane ze zmieniającym się życiem miejskim i zawodowym. FORT 7 to druga inwestycja dewelopera w Polsce - ukończony w ubiegłym roku LAKESIDE stał się jednym z najbardziej wyjątkowych projektów biurowych w całej Warszawie, zachwycając najemców zarówno zrównoważonymi rozwiązaniami, architekturą, jak i lokalizacją.

W ramach wielofunkcyjnego projektu FORT 7, w warszawskiej dzielnicy Włochy, w bliskim sąsiedztwie Lotniska Chopina, na działce sąsiadującej z historyczną zabudową Fortu Zbarż, powstaną trzy budynki biurowe, zaprojektowane przez renomowaną pracownię JEMS Architekci. W listopadzie 2023 r. inwestycja otrzymała pozwolenie na budowę budynków biurowych. Trwa uruchamianie komercjalizacji pierwszego biurowca o powierzchni ok. 15 tys. mkw.

FORT 7, zlokalizowany w Warszawie pomiędzy ulicami Wirażową, Osińskiego i Jamesa Gordona Bennetta, to nowoczesny, wielofunkcyjny, zrównoważony projekt. Składa się na niego unikalna zabudowa o powierzchni ok. 14 ha, zdominowana przez 5,5-hektarowy teren zielono-jeziorny fortu Zbarż. Atutem działki jest wyjątkowa bliskość dwóch stacji kolejowych i przystanków autobusowych zlokalizowanych w pobliżu budynków, a także Lotniska Chopina w Warszawie. Dzięki połączeniu i różnorodności funkcji projekt FORT 7 jest doskonałym przykładem elastyczności biznesowej ATENOR. Co więcej, doskonale integruje wartości firmy, z jej technologiami, zrównoważonymi rozwiązaniami i zielonym krajobrazem parku i tarasów, stawiając ludzkie doświadczenie na pierwszym miejscu, bez uszczerbku dla środowiska. Ponadto projekt ma na celu uzyskanie certyfikatów BREEAM "Outstanding", BREEAM Communities i WELL "Gold". Kolejne etapy przewidują rozwój mieszanych funkcji mieszkaniowych, PRS, handlu detalicznego i edukacji.

Udostępnij artykuł

Formularz kontaktowy

Wybierz oddział

Wypełnij formularz

*
*
*
*