Red Embedded uruchomi centrum usług badań i rozwoju we Wrocławiu

JLL doradza Red Embedded w wyborze lokalizacji pod centrum R&D. Firma wynajmie 560 mkw. w biurowcu Silver Tower w stolicy Dolnego Śląska. Zespół wysoko wykwalifikowanych inżynierów rozpocznie pracę w styczniu 2016 r.

Wrocław, 10 grudnia 2015 r. – Red Embedded, brytyjska firma dostarczająca wysokiej klasy usługi doradztwa IT w zakresie badań i rozwoju na rzecz branży telewizji cyfrowej, podjęła decyzję o uruchomieniu w Polsce swojego centrum badań i rozwoju (R&D – Research and Development). Siedzibą nowej jednostki Red Embedded będzie Silver Tower we Wrocławiu, w którym pracę znajdzie 40 wysoko wykwalifikowanych inżynierów.

Silver Tower

Chris Thornborrow, Dyrektor Generalny Red Embedded w Polsce, komentuje: „W związku z dynamicznym rozwojem firmy podjęliśmy decyzję o uruchomieniu nowego centrum badań i rozwoju. Szukaliśmy na całym świecie najbardziej obiecujących lokalizacji, z szerokim dostępem do wykwalifikowanej, doświadczonej kadry z dobrą znajomością języków obcych oraz rozwiniętą infrastrukturą – transportową i biurową. Liczyła się również bliskość kulturowa. Wrocław od początku był na liście naszych faworytów”.

Red Embedded planuje uruchomienie nowego centrum usług we wrocławskim biurowcu Silver Tower przy ul. Konstytucji 3 Maja z początkiem stycznia 2016 r. Międzynarodowa firma doradcza JLL wspierała Red Embedded w procesie wyboru lokalizacji oraz negocjowaniu warunków najmu.

Katarzyna Krokosińska, Starszy Konsultant w Dziale Wynajmu Powierzchni Biurowych i Reprezentacji Najemcy, JLL, informuje: „Dla Red Embedded liczyła się bardzo dobra lokalizacja i możliwość szybkiego uruchomienia biura. Nowoczesny budynek Silver Tower spełnił wszystkie te wymagania, a bliskość dworca kolejowego i jednej z głównych miejskich arterii oraz dostęp do środków transportu publicznego to wielkie atuty dla pracowników firmy”.

Wrocław jest jedną z wiodących w Europie Środkowo – Wschodniej. lokalizacji pod inwestycje z obszaru zaawansowanych usług dla biznesu, z mocną specjalizacją w obszarze projektów R&D. Miasto znajduje się również na liście najlepszych na świecie lokalizacji pod projekty outsourcingowe zajmując 62 pozycję w rankingu Tholons. Z danych ABSL wynika, że centra usług dla biznesu z kapitałem zagranicznym zatrudniają w stolicy Dolnego Śląska ok. 23 700 specjalistów. Wzrost branży we Wrocławiu generują zarówno firmy rozwijające swoje istniejące jednostki, jak i nowi inwestorzy, którzy tworzą tu wysokiej jakości, długoterminowe miejsca pracy.

Udostępnij artykuł

Formularz kontaktowy

Wybierz oddział

Wypełnij formularz

*
*
*
*