Rok 2023 potwierdza rangę i ponadczasowość budynku FOCUS

Podsumowanie roku 2023 w FOCUS napawa optymizmem. Przez ostatnie 12 miesięcy budynek przyciągnął aż 9 nowych najemców, a kolejnych 3 zdecydowało się przedłużyć dotychczasowe umowy najmu. Właściciel biurowieca niezmiennie kieruje swoją uwagę na wygodę pracowników poprzez rozwinięcie zakresu usług dla najemców – w minionym roku m. in. uruchumiona została aplikacja budynkowa. Firma doradcza JLL jest wyłącznym agentem odpowiedzialnym za komercjalizację budynku.

Przeszklony biurowiec o charakterystycznej formie jest jednym z najbardziej wyjątkowych punktów na mapie Warszawy. Wyróżnia się zarówno architektonicznie, jak i lokalizacyjnie. W tym roku jego walory doceniło aż 9 nowych najemców, z szerokiej gamy branż – od kancelarii prawnej, firmy z branży IT, producenta farmaceutyków, czy dostawcy usług turystycznych, po Ambasadę Republiki Islandii, która podobnie do Ambasady Królestwa Norwegii, zaufała systemowi bezpieczeństwa w budynku. Łącznie, w 2023 r. nowi najemcy objęli powierzchnię prawie 5 000 mkw, a obecni przedłużyli umowy na prawie 1 500 mkw w budynku FOCUS. Dużym sukcesem okazał się wiosenny event zorganizowany przez markę Maybelline, który przyciągnął zarówno sympatyków produktów firmy jak i wiele gwiazd oraz zmienił główne lobby w ulicę Nowego Jorku.

Wiktoria Weilandt

Osiągnięcia z minionego roku potwierdziły, jak świetnym i ponadczasowym biurowcem jest FOCUS. Obecni jak i nowi najemcy, których przywitaliśmy w 2023 roku, bardzo wysoko oceniają również samą lokalizację w sąsiedzwie stacji metra Politechnika (M1). Z wielką przyjemnością obserwuję tętniący życiem budynek, który nie ustępuje nowym projektom. Aranżacje przygotowane dla naszych najemców spełniają wymogi nowoczesnych przestrzeni biurowych i doskonale pokazują, że w Warszawie z powodzeniem możemy odpowiadać na zachodnie trendy, które polegają na modernizacji i unowocześnianiu istniejących powierzchni biurowych, dopasowując je nie tylko do wytycznych danej firmy, ale również dbając o środowisko czy aspekt społeczny.

Wiktoria Weilandt

Senior Consultant, JLL.

FOCUS został zaprojektowany przez prestiżową pracownię APA Kuryłowicz & Associates, a do jego wykończenia wykorzystane zostały materiały najwyższej jakości. Gości wita przestronne, przeszklone i jasne atrium. Budynek często określany jest jako ponadczasowy i widać to niemal w każdym detalu. Niepodważalnym atutem biurowca jest również centralna lokalizacja oraz widok na panoramę Warszawy czy zielone Pole Mokotowskie. W 2023 roku FOCUS uzyskał certyfikację BREEAM na poziomie Excellent, co tylko daje dodatkową gwarancję na wysoką jakość budynku i oferowanych przestrzeni biurowych. Na uwagę zasługuje również fakt uzyskania międzynarodowego certyfikatu WiredScore na poziomie GOLD. Dotyczny on łączności cyfrowej, która w obecnych czasach ma kluczowe znaczenie w biznesie. FOCUS jest zatem gotowy na dynamiczną przyszłość i innowacyjność. Zarówno obecni jak i przyszli najemcy budynku z pewnością poczują różnicę podczas funkcjonowania w obiekcie. Ale to nie wszystko, warto podkreślić, że energia wykorzystana w FOCUSIE pochodzi w 100% z odnawialnych źródeł.

Biurowiec wyróżnia się również pod względem usług jakie oferuje swoim najemcom. W tym roku, wprowadzona została nowa aplikacja budynkowa SPACE OS. Dzięki niej, najemcy zyskali dostęp do najważniejszych informacji na temat budynku, przewidziana jest również możliwość korzystania z market place ze zniżkami i ofertami. Aplikacja daje również możliwość rejestracji na wydarzenia budynkowe i/lub firmowe, automatycznego zapraszania gości do budynku za pomocą kodu QR, czy skorzystania z modułu rezerwacyjnego miejsc parkingowych i biurek. Ponadto, pracownicy mają również szansę wpłynąć na rozwój miejsca pracy poprzez opinie i ankiety.

Biurowiec FOCUS, oferujący łącznie 34 000 mkw, położony jest przy Alei Armii Ludowej 26 w Warszawie. Centralna lokalizacja zapewnia dogodne połączenie z resztą miasta, dzięki świetnemu dostępowi do środków komunikacji miejskiej. W pobliżu znajdują się przystanki tramwajowe i autobusowe oraz stacja metra Politechnika (linia M1). Sąsiednie Pole Mokotowskie zaprasza do obcowania z naturą i zaczerpnięcia oddechu podczas intensywnego dnia. Ponadto, w okolicy nie brakuje punktów usługowych, kawiarni i restauracji, gdzie można wybrać się na lunch czy spotkanie biznesowe.

Udostępnij artykuł

Formularz kontaktowy

Wybierz oddział

Wypełnij formularz

*
*
*
*