Ruszyły prace rozbiórkowe budynku UBC I przy ul. Szturmowej 2

W kwietniu 2021 roku spółka ATENOR  rozpoczęła rozbiórkę budynku biurowego University Business Center I przy ul. Szturmowej 2 w Warszawie. Na jego miejscu powstanie LAKESIDE, nowoczesny biurowiec klasy A, który zapewni swoim przyszłym najemcom powierzchnię ok. 24 000 mkw.

„Rozpoczęliśmy rozbiórkę budynku UBC I zgodnie z harmonogramem. Zakończenie prac planowane jest na jesień 2021 roku”, mówi Maciej Cuch Project Manager, ATENOR Poland. Za prace wyburzeniowe odpowiedzialna jest firma TREE.

LAKESIDE, nowy projekt biurowy ATENOR w Warszawie, będzie liczył ok. 24 000 mkw. i zastąpi University Business Center I, jeden z dwóch budynków zakupionych przez ATENOR na warszawskim Mokotowie w maju 2018 roku. LAKESIDE wyróżnia wyjątkowa, przyciągająca wzrok architektura, a także położenie nad jeziorem w otoczeniu zieleni. Inwestycja zlokalizowana będzie w pobliżu ulic Puławskiej i Rzymowskiego, w niedalekiej odległości znajduje się pętla tramwajowa, a do stacji metra Wilanowska są zaledwie trzy przystanki tramwajowe. Budynek LAKESIDE, zaprojektowany przez pracownię Grupa 5 Architekci, otrzymał już precertyfikat BREEAM na poziomie „Outstanding”. W ramach strategii zrównoważonego rozwoju, ATENOR wyznaczył sobie ambitne cele i konsekwentnie dąży do tego, aby wszystkie jego projekty posiadały certyfikaty BREEAM i WELL. Wyłącznym agentem odpowiedzialnym za komercjalizację LAKESIDE jest firma doradcza JLL.

Ilona Danelczyk

Jako wyłączny agent odpowiedzialny za komercjalizację tego projektu, z niecierpliwością czekamy na rozpoczęcie budowy LAKESIDE. Cieszymy się, że możemy być częścią tego przedsięwzięcia.

Ilona Danelczyk

Dyrektor w Agencji Biurowej, JLL

 

Udostępnij artykuł

Formularz kontaktowy

Wybierz oddział

Wypełnij formularz

*
*
*
*