RWE Renewables z nową siedzibą w Warsaw UNIT

Powiększyło się grono najemców 202-metrowego biurowca Warsaw UNIT. Jesienią tego roku na 22. piętrze wieżowca zlokalizowanego przy rondzie Daszyńskiego swoją siedzibę otworzy RWE Renewables – wiodący inwestor w odnawialne źródła energii w Polsce.

RWE Renewables zaaranżuje na swoje nowe biuro w Warsaw UNIT przestrzeń o powierzchni prawie 1600 mkw. Umowa najmu z Ghelamco, inwestorem i właścicielem obiektu, podpisana została na okres 5-ciu lat.

- Najwyższej klasy biura, realizowane w zgodzie z ESG, przyciągają międzynarodowe przedsiębiorstwa, dla których – podobnie jak dla Ghelamco – niezwykle istotne są kwestie związane z troską o środowisko oraz dobrostanem pracowników. Gratuluję grupie RWE Renewables wyboru Warsaw UNIT, który jest dziś jednym z najbardziej energooszczędnych, niskoemisyjnych i zaawansowanych technologicznie biurowców w tej części Europy – mówi Jarosław Zagórski, dyrektor zarządzający Ghelamco Poland.

- Jako firma intensywnie napędzająca rozwój energetyki odnawialnej w Polsce, cieszymy się, że wprowadzimy się do tego przyjaznego środowisku, a jednocześnie nowoczesnego budynku. Kluczowym czynnikiem przy naszej decyzji był fakt, że Warsaw UNIT jest w 100% zasilany zieloną energią elektryczną – mówi Robert Macias, członek zarządu RWE Renewables Polska Sp. z o.o.

RWE Renewables to czołowy inwestor strategiczny w odnawialne źródła energii. Przedsiębiorstwo rozwija, buduje i obsługuje lądowe oraz morskie farmy wiatrowe i słoneczne. Grupa działa w Polsce od 2007 roku stając się w tym czasie jednym z liderów rynku. Krajowy zespół składa się obecnie z blisko 200 wysoko wykwalifikowanych pracowników, zlokalizowanych w kilku biurach w Polsce, w tym w Szczecinie, Gdyni, Słupsku, Inowrocławiu, Rzeszowie, Łodzi i Warszawie.

RWE Renewables w procesie najmu powierzchni biurowej w Warsaw UNT wspierała ITRA Polska.

– Prężnie rozwijające się firmy, takie jak RWE potrzebują atrakcyjnego miejsca do pracy, które będzie dopasowywać się do potrzeb zespołu. Nowe biuro RWE umożliwia elastyczną aranżację przestrzeni, sprzyjającą spędzaniu wartościowego czasu ze współpracownikami. Pracownicy mogą korzystać z licznych udogodnień budynku, atutem jest także sąsiedztwo stacji metra – mówi Martyna Balcer, COO, Associate Director w dziale biurowym ITRA Polska. 

Ultranowoczesny i energooszczędny Warsaw UNIT

Liczący 59 000 mkw. Warsaw UNIT jest dziś najbardziej ekologicznym i zaawansowanym technologicznie wieżowcem w Polsce, doskonale wpisującym się w strategię ESG firmy Ghelamco. Budynek jako pierwszy w kraju otrzymał certyfikat WELL Core na poziomie Platinium i jako pierwszy wysokościowiec zdobył BREEAM z najwyższą możliwą oceną Outstanding. Potwierdzeniem jego zrównoważonego charakteru są także: WELL Health-Safety Rating, Green Standard Building oraz „Obiekt bez barier”.

Dzięki zastosowaniu najnowocześniejszych energooszczędnych systemów, takich jak m.in. Building Energy Management System, średnie zużycie energii w Warsaw UNIT jest blisko o 30% mniejsze niż w porównywalnych wysokościowcach tego typu. Biurowiec ma być pierwszym wieżowcem w Polsce zasilanym w 100% czystą energią elektryczną, pochodzącą z farm fotowoltaicznych dewelopera. Dzięki jej zastosowaniu emisja CO2 w całym cyklu życia budynku zostanie obniżona o ponad 50%, a w zakresie zużycia mediów aż o ponad 70%.

W Warsaw UNIT funkcjonuje opracowany przez Ghelamco autorski system operacyjny Signal OS z własną aplikacją, która daje najemcom i zarządcom wiele możliwości, w tym m.in. czynnego uczestnictwa w procesie zrównoważonego gospodarowania mediami. W biurowcu zastosowano także rozwiązania antypandemiczne, m.in. wirusobójcze lampy UV w windach i systemach wentylacji.

Projekt Ghelamco wyróżnia elegancka, ponadczasowa architektura i oryginalne rozwiązania, takie jak falująca na wietrze, efektowna fasada kinetyczna w formie smoczej łuski czy Skyfall Warsaw – podniebny, w pełni przeszklony taras widokowy z opadającą podłogą, gwarantujący gościom niezapomniane wrażenia.

 O GHELAMCO POLAND

Ghelamco Poland to lider rynku nieruchomości komercyjnych w Polsce i pionier w zakresie ESG, innowacji i miastotwórczych projektów na rynku biurowym. Przez 32 lata działalności jako inwestor, deweloper, a także generalny wykonawca, firma ugruntowała swoją wiodącą pozycję dostarczając ponad 1 200 000 mkw. najwyższej klasy powierzchni biurowej, mieszkaniowej, handlowej i magazynowej. Wolumen sprzedaży zrealizowanych projektów przekracza 1,3 mld euro. Spółka jest częścią Ghelamco – jednego z największych międzynarodowych deweloperów w Europie, działającego w Belgii, Francji, Wielkiej Brytanii i na Cyprze. W Polsce realizuje swoje inwestycje m.in. w Warszawie, Krakowie, Katowicach, Łodzi i Wrocławiu.

Ghelamco od lat konsekwentnie wyznacza kierunki rozwoju polskiego rynku nieruchomości. Jako pierwszy deweloper w Polsce certyfikował swoje biurowce w prestiżowym systemie BREEAM (2010), SmartScore i WiredScore (2022), a także odkrył biurowy potencjał stołecznej Woli, kreując w okolicach ronda Daszyńskiego biznesowe centrum Warszawy. Jego flagowe inwestycje jak Warsaw Spire, The Warsaw HUB czy Warsaw UNIT wprowadziły nową jakość na polskim rynku biurowym i ukształtowały współczesną panoramę stolicy. Firma działa też na rynku nieruchomości luksusowych i mieszkaniowych, gdzie do najbardziej spektakularnych projektów należy rewitalizacja warszawskich kamienic Foksal 13/15.

Jako lider z zakresie ESG, Ghelamco dąży do osiągnięcia pełnej neutralności energetycznej do 2025 roku. Dzięki budowie własnych farm fotowoltaicznych, wszystkie budynki dewelopera będą zasilane w 100% czystą energią. Ghelamco postrzega zrównoważone budownictwo w szerszej perspektywie, aktywnie działając na rzecz kształtowania przestrzeni miejskiej. Sztandarowym przykładem tej działalności było zbudowanie Placu Europejskiego w Warszawie i powołanie Fundacji Sztuka w Mieście, której celem jest podnoszenie jakości przestrzeni publicznej w polskich miastach.

Dokonania Ghelamco zostały wyróżnione szeregiem krajowych i międzynarodowych nagród, m.in. siedemnastokrotnie tytułem Dewelopera Roku i statuetką MIPIM Awards dla Warsaw Spire jako najlepszego budynku biurowego na świecie.

Udostępnij artykuł

Formularz kontaktowy

Wybierz oddział

Wypełnij formularz

*
*
*
*