Spaces po raz pierwszy w Katowicach

Globalna sieć, oferująca rozwiązania z obszaru elastycznego miejsca pracy i coworkingu, będąca częścią grupy IWG, otwiera swoje biuro w historycznym budynku Matejki 3.

Spaces, globalny koncept wywodzący się z Holandii, oferujący rozwiązania z obszaru elastycznego miejsca pracy i coworkingu, wynajął ponad 3 300 mkw. powierzchni w historycznym budynku Matejki 3, który przed laty funkcjonował jako siedziba Związku Powstańców Śląskich. Planowanie otwarcie Spaces to przełom 2020 i 2021 roku. W procesie poszukiwania biura i negocjowania warunków najmu Spaces doradzali eksperci JLL.

„Katowice są czwartą, po Warszawie, Wrocławiu i Krakowie, lokalizacją w Polsce, w której zdecydowaliśmy się uruchomić koncept Spaces. To największy biurowy hub na Śląsku, mocny ośrodek gospodarczy i usługowy, a tym samym miejsce z potencjałem rozwoju dla elastycznych powierzchni. Ponadto, połączenie zabytkowego budynku o wyjątkowej historii, z dogodną lokalizacją w samym sercu miasta, spełnia wymagania naszej marki, którą charakteryzują oryginalne przestrzenie i centralne położenie. Jesteśmy pewni, że ta nowa lokalizacja, podobnie jak nasze pierwsze biuro w Warszawie, które kilka dni temu otrzymało tytuł Office Superstar - najlepszego biura coworkingowego roku 2019, będzie równie estetyczne i podnoszące komfort pracownika”, mówi Rafał Gabteni, Dyrektor Sprzedaży Spaces na Polskę.

Matejki 3 to historyczny budynek biurowy wybudowany w okresie międzywojennym, w stylu funkcjonalizmu, według projektu jednego z czołowych architektów tego okresu - Zbigniewa Rzepeckiego. Budynek wyróżnia nie tylko architektura, ale i doskonała lokalizacja, tuż obok Dworca Głównego i Galerii Katowickiej. 

Joanna Tomala

Współpraca JLL z IWG trwa w Polsce od lat. Wspólnie podbijamy kolejny rynek otwierając pierwsze Spaces w Katowicach. Zajmie ono całą powierzchnię biurową budynku. Po zakończeniu w przyszłym roku rewitalizacji, Matejki 3 będzie zdecydowanie wyróżniał się na tle konkurencji. Odświeżona fasada przywróci mu dawny blask, a wyremontowane historyczne wnętrza sprawią, że będzie to ciekawa propozycja dla firm poszukujących elastycznych, niebanalnych przestrzeni z charakterem.

Joanna Tomala

Konsultant, Dział Wynajmu Powierzchni Biurowych i Reprezentacji Najemcy, JLL

Spaces to wywodząca się z Amsterdamu sieć, obecna w 47 krajach na 6 kontynentach. Oferuje elastyczne przestrzenie dostosowane do specyficznych potrzeb swoich klientów, którzy mogą wynająć zarówno biurko na godziny, salę spotkań, jak i większe moduły dostępne w formule 24/7. Wszystkie biura Spaces charakteryzują się nowoczesnym designem i są podzielone na strefy umożliwiające pracę w skupieniu, spotkania biznesowe czy wspólne posiłki z innymi użytkownikami powierzchni. Wyróżnikiem marki jest przynależność do grupy IWG, dzięki której klienci Spaces mogą bezpłatnie korzystać z ponad 3 000 biur na całym świecie.

Udostępnij artykuł

Formularz kontaktowy

Wybierz oddział

Wypełnij formularz

*
*
*
*