Spaces rozdaje karty w Krakowie

Globalna sieć oferująca rozwiązania z obszaru elastycznego miejsca pracy i coworkingu, będąca częścią grupy IWG, otwiera swoje pierwsze biuro w dawnej fabryce kart w Krakowie.

Spaces, globalny koncept wywodzący się z Holandii, oferujący rozwiązania z obszaru elastycznego miejsca pracy i coworkingu, wynajął blisko 2 600 mkw. powierzchni w historycznym budynku Fabryka Kart. W procesie poszukiwania biura i negocjowania warunków najmu Spaces doradzali eksperci JLL.

Spaces to wywodząca się z Amsterdamu sieć, która działa obecnie w 25 krajach na 6 kontynentach. Oferuje elastyczne przestrzenie biurowe dostosowane do specyficznych potrzeb swoich klientów, którzy mogą wynająć zarówno biurko na godziny, salę spotkań, jak i większe moduły biurowe dostępne w formule 24/7. Wszystkie biura Spaces charakteryzują się nowoczesnym, wspierającym komfort pracy designem i są podzielone na strefy umożliwiające pracę w skupieniu, spotkania biznesowe czy wspólne posiłki z innymi użytkownikami przestrzeni biurowej. Wyróżnikiem marki jest przynależności do grupy IWG, dzięki której klienci Spaces mogą bezpłatnie korzystać z ponad 3000 biur na całym świecie.

Kraków jest trzecią, po Warszawie i Wrocławiu, lokalizacją w Polsce, gdzie zdecydowaliśmy się na otwarcie biura Spaces. Powodów jest kilka. Po pierwsze, jest to drugi największy hub biurowy w kraju, z ogromnymi perspektywami dla rozwoju sektora elastycznych przestrzeni do pracy, w którym zapotrzebowanie na biura flex rośnie z roku na rok. Dodatkowo, lokalizacja w historycznym, całkowicie zrewitalizowanym budynku o industrialnym charakterze idealnie wpisuje się w strategię firmy Spaces, której wyróżnikiem są niebanalne powierzchnie z ciekawym designem”, mówi Klaus Koponen, Dyrektor Regionalny Spaces na Polskę i Finlandię.

Budynek przy ul. Cieszyńskiej, projektu Jana Burzyńskiego, został wzniesiony w latach 1921-1922, a od 1972 roku do 2013 roku mieściła się w nim fabryka kart. W 2017 roku rozpoczęła się kompleksowa rewitalizacja i modernizacja tego wyjątkowego obiektu, którego bogata historia oraz niepowtarzalna architektura sprawiają, że będzie to jedyny w swoim rodzaju biurowiec na krakowskim rynku nieruchomości. Dodatkowo, biurowiec Fabryka Kart posiada znakomitą lokalizację w centrum miasta, zaledwie 20 minut pieszo od Rynku Głównego. Takie usytuowanie zapewnia doskonały dostęp do rozbudowanej komunikacji publicznej.

Miejsce o tak wyjątkowej historii to duży atut naszego projektu. Jeżeli dodamy do tego przemysłowy charakter budynku z dużymi loftowymi oknami połączony z wysokim standardem wykończenia wnętrz, to otrzymamy unikatowy projekt na mapie Krakowa. Cieszę się, że wyjątkowy potencjał budynku został doceniony przez firmę Spaces, która zdecydowała się wynająć cały budynek”, komentuje Jan Polak, Prezes Zarządu Trefl Kraków.

„JLL od początku wspiera IWG we wprowadzaniu marki Spaces do naszego kraju. Ogromnie się cieszę, że wspólnie podbijamy kolejny rynek dzięki otwarciu pierwszego Spaces w Krakowie. Industrialny charakter budynku idealnie koresponduje ze specyfiką elastycznych powierzchni do pracy oraz potrzebami użytkowników takich biur. Innowacyjne start-upy i freelancerzy często poszukują oryginalnych i niepowtarzalnych miejsc, które odzwierciedlają kulturę ich firm i stanowią wizytówkę biznesu. Fabryka Kart jest w tym przypadku strzałem w dziesiątkę”, dodaje Joanna Tomala, Konsultant, Dział Wynajmu Powierzchni Biurowych i Reprezentacji Najemcy, JLL.

Joanna Tomala

JLL od początku wspiera IWG we wprowadzaniu marki Spaces do naszego kraju. Ogromnie się cieszę, że wspólnie podbijamy kolejny rynek dzięki otwarciu pierwszego Spaces w Krakowie. Industrialny charakter budynku idealnie koresponduje ze specyfiką elastycznych powierzchni do pracy oraz potrzebami użytkowników takich biur. Innowacyjne start-upy i freelancerzy często poszukują oryginalnych i niepowtarzalnych miejsc, które odzwierciedlają kulturę ich firm i stanowią wizytówkę biznesu. Fabryka Kart jest w tym przypadku strzałem w dziesiątkę

Joanna Tomala

Konsultant, Dział Wynajmu Powierzchni Biurowych i Reprezentacji Najemcy, JLL

Udostępnij artykuł

Formularz kontaktowy

Wybierz oddział

Wypełnij formularz

*
*
*
*