Spółki Polenergii kolejnymi najemcami Lakeside. Przed budynkiem powstanie stacja ładowania pojazdów elektrycznych.

Polenergia Fotowoltaika, Polenergia Sprzedaż oraz Polenergia eMobility dołączą do grona najemców Lakeside, nowoczesnego biurowca na warszawskim Mokotowie. Spółki, które są częścią największej polskiej prywatnej grupy energetycznej wynajmą łącznie ok. 3500 metrów kwadratowych w budynku należącym do ATENOR. Polenergia eMobility uruchomi w Lakeside stację ładowania samochodów elektrycznych o mocy 150 kW.

Lakeside to nowatorski budynek, który już na etapie budowy otrzymał zielony certyfikat BREEAM na najwyższym poziomie Outstandingoraz certyfikat WELL na poziomie Gold. Lakeside o powierzchni ok. 23 844 metrów kwadratowych wyposażony będzie w szeroką gamę udogodnień, takich jak lokal gastronomiczny wraz z kawiarnią, pełna infrastruktura dla rowerzystów czy stacje do ładowania pojazdów elektrycznych tj. samochodów, rowerów i hulajnóg elektrycznych.

Korzystna lokalizacja na warszawskim Mokotowie sprawia, że Lakeside będzie znakomicie skomunikowany - bardzo bliska odległość do stacji metra M1 Służew oraz Wilanowska, duża liczba przystanków autobusowych i tramwajowych w bliskiej odległości od budynku, liczne ścieżki rowerowe w okolicy, to dodatkowe atuty projektu.

Małgorzata Arseniuk

Budynek Lakeside w momencie otwarcia stanie się jednym z najbardziej prestiżowych adresów biurowych w Warszawie. Lokalizacja na zielonym Mokotowie, wyjątkowy widok z okien,  doskonałe połączenie komunikacyjne, nowoczesne wnętrza i praktyczne udogodnienia - to niewątpliwie atuty przyciągające najemców do Lakeside. Równocześnie, budynek już teraz wyróżnia się zielonymi certyfikatami na najwyższym poziomie, co zdecydowanie wpływa na jego atrakcyjność w oczach firm, dla których kwestie te są wyjątkowo istotne, tak jak w przypadku Grupy Polenergia

Małgorzata Arseniuk

Senior Consultant, Office Agency, JLL

Do budynku wprowadzą się trzy spółki należące do Polenergii, największej polskiej prywatnej grupy energetycznej. Będą to pracowniczki i pracownicy Polenergii Fotowoltaiki, Polenergii Sprzedaż oraz Polenergii eMobility, która wybuduje na terenie nieruchomości zewnętrzną stację ładowania pojazdów elektrycznych o mocy 150 kW z dwoma punktami ładowania.

W procesie negocjacji spółki z Grupy Polenergia wspierane były przez firmę CBRE, natomiast spółkę ATENOR reprezentowała firma JLL.

Polenergia rozwija się w bardzo szybkim tempie. Spółki z naszej Grupy powiększają swoje zespoły, które każdego dnia prowadzą działania wspierające dekarbonizację polskiej gospodarki. Budynek Lakeside, do którego przyjemność będzie miała przenieść się duża część pracowniczek i pracowników Polenergii, to odpowiedź na rosnące zapotrzebowanie z naszej strony. Wierzymy, że dzięki nowej, przyjaznej i oznaczonej certyfikatem BREEAM przestrzeni będziemy jeszcze skuteczniejsi w realizowaniu zielonej transformacjimówi Piotr Maciołek, Członek Zarządu Polenergia S.A.

Inwestycja wyróżnia się widokiem na park oraz jezioro, a obcowanie z naturą będzie dawało ukojenie podczas intensywnego dnia w pracy. Generalnym wykonawcą budynku jest firma PORR. Swoją architekturę Lakeside zawdzięcza projektowi Grupy 5 Architekci. Wyłącznym agentem, odpowiedzialnym za komercjalizację budynku, jest międzynarodowa firma doradcza JLL.

Bardzo się cieszę, że mogliśmy doradzać Grupie Polenergia w wyborze nowego biura. Proces był dla nas dużym wyzwaniem, zarówno ze względu na konkretne wymagania klienta co do preferowanej lokalizacji, jak i założenie konsolidacji spółek Grupy z trzech lokalizacji. Polenergii zależało, aby ich siedziba mieściła się w nowoczesnym budynku na warszawskim Mokotowie, gdzie obecnie bardzo ograniczona jest liczba nowych inwestycji. Dodatkowo, nowe biuro musiało pasować do wizerunku i działań biznesowych naszego klienta, który stosuje innowacyjne rozwiązania oraz produkty oparte na czystej, zielonej energii odnawialnej. Uważam, że dobrze zlokalizowany, nowoczesny i zielony biurowiec Leakside, doskonale wpisuje się w te założenia  – mówi Katarzyna Żyluk, Associate Director, Office Agency, CBRE.”

Udostępnij artykuł

Formularz kontaktowy

Wybierz oddział

Wypełnij formularz

*
*
*
*