Sukces komercyjny Apollo Rida i JLL w Gdańsku

Biurowiec Heweliusza 18 całkowicie wynajęty

Budynek biurowy Heweliusza 18 został w pełni wynajęty w zaledwie kilka miesięcy od zakończenia budowy i w ciągu niecałego roku od powierzenia komercjalizacji obiektu międzynarodowej firmie doradczej JLL.

Najwięcej powierzchni w budynku Heweliusza 18 zajmie UTC Fire-Security firma zajmująca się produkcją i dostawą technologii bezpieczeństwa - aż 7 300 mkw. Biuro o powierzchni ponad 1 400 mkw. uruchomi Metsa Group Services – czyli centrum obsługi finansowej fińskiej grupy Metsa, a 1 100 mkw. przypada na redakcję i zespół portalu Trójmiasto.pl. Swoją siedzibę w obiekcie będzie miał również gigant odzieżowy H&M Hennes & Mauritz. We wszystkich transakcjach właściciela budynku, firmę Apollo-Rida, reprezentował zespół JLL, który jest wyłącznym agentem odpowiedzialnym za wynajem powierzchni biurowca.

„Współpracę z firmą JLL rozpoczęliśmy we wrześniu zeszłego roku. W ciągu tego czasu wspólnymi siłami wynajęliśmy cały budynek Heweliusza 18. Firmy, które zdecydowały się na nasze biura, są doskonale znane zarówno w Trójmieście i poza nim. Cieszymy się, że to właśnie Heweliusza 18 wybrały na swój długofalowy adres biznesowy”, informuje Rafał Nowicki, CEO Apollo-Rida.

Heweliusza 18 to 10-kondygnacyjny obiekt biurowy klasy A o powierzchni 10 000 mkw. z parkingiem i pełną infrastrukturą dla rowerzystów, oferujący nowoczesne wnętrza i technologię w dogodnej i prestiżowej lokalizacji. Zaprojektowany przez renomowane biuro architektoniczne JEMS Architekci budynek doskonale wpisuje się w otaczającą przestrzeń, istniejącą zabudowę i atmosferę miasta. Projekt odzwierciedla historyczny charakter lokalizacji, łącząc tradycyjne materiały i kolorystykę ze współczesną formą. Budynek został wyróżniony zielonym certyfikatem BREEAM na poziomie Excellent (znakomitym).

Marcin Faleńczyk

Wyjątkowa architektura i centralna lokalizacja Heweliusza 18 przyczyniły się do jego sukcesu komercyjnego. Ten przyjazny i stylowy biurowiec jest ciekawą alternatywną dla trójmiejskich hubów biurowych przyciągając najemców stawiających na kameralność przy jednoczesnym dostępie do oferty zakupowej, usługowej i rozrywkowej Gdańska. Taka kombinacja atutów zdecydowanie wyróżnia Heweliusza 18 na tle coraz bardziej konkurencyjnego rynku w Trójmieście, którego zasoby biurowe wynoszą już prawie 800 000 mkw. a ok. 160 000 mkw. jest budowie.

Marcin Faleńczyk

Dyrektor biura JLL w Trójmieście

 

Udostępnij artykuł

Formularz kontaktowy

Wybierz oddział

Wypełnij formularz

*
*
*
*