Tétris przejmuje spółkę Neo–Świat i rozpoczyna działalność na polskim rynku

Tetris by Neo Świat logo

Firma Tétris, specjalizująca się w projektowaniu, aranżacji i wykonawstwie wnętrz, uruchomi w ten sposób działalność w Polsce i wzmocni swoją pozycję na rynku międzynarodowym.

Neo-Świat, jedna z najbardziej doświadczonych firm na polskim rynku zajmujących się projektowaniem, aranżacją i wykończeniem wnętrz, została kupiona przez Tétris –międzynarodową firmę z grupy JLL.

Od dziś połączona firma oferuje w Polsce kompleksowe usługi budowlane z obszaru planowania i aranżacji wnętrz. Działalność Tétris obecnie obejmuje 16 krajów w regionie EMEA (Europa, Bliski Wschód i Afryka).

Transakcja ta oznacza, że Neo-Świat otrzyma szeroki dostęp do baz klientów platformy Tétris i będzie mógł realizować więcej projektów budowlanych na dużą skalę. Przejęcie doświadczonej firmy umożliwi Tétris mocne wejście na jeden z kluczowych rynków, jakim jest Polska. Jest to zgodne z przyjętą strategią rozwoju i odpowiada na rosnące zapotrzebowanie klientów na kompleksowe usługi projektowania i wykonawstwa wnętrz. Neo-Świat posiada 15 – letnie doświadczenie w obsłudze inwestycji w segmencie biurowym, handlowym, magazynowym, hotelowym oraz mieszkaniowym. Ekspertyza Neo-Świat i wysoko wykwalifikowana kadra, w połączeniu z szerszą działalnością JLL w Polsce, Europie i na świecie, daje unikalny na rynku efekt synergii.

W okresie przejściowym firma będzie działać pod nazwą Tétris by Neo-Świat, by w przyszłości zmienić ją na Tétris.

Paweł Brodzik, Dyrektor Zarządzający, Tétris by Neo-Świat, komentuje: „Jesteśmy przekonani, że ta transakcja przyniesie korzyści obydwu stronom - połączenie naszej wiedzy i doświadczenia na polskim rynku wraz z międzynarodową ekspertyzą Tétris, pozwoli na wzmocnienie kompetencji technicznych i rozwinięcie działalności w Polsce. Nasi klienci będą mieli dostęp do najnowocześniejszych narzędzi, rozwiązań, wiedzy oraz doświadczenia projektowego Tétris z całego świata. Dzięki połączeniu z Tétris będziemy mogli zaproponować naszym klientom w pełni kompleksową obsługę najwyższej jakości”.

Tomasz Trzósło, Dyrektor Zarządzający JLL w Polsce, informuje: „Tétris i Neo-Świat dzielą ten sam system wartości oraz model prowadzenia biznesu. Neo-Świat zatrudnia wysoko wyspecjalizowanych architektów, inżynierów, managerów projektów oraz kosztorysantów. Dzięki połączeniu Tétris z Neo-Świat, będziemy od teraz mogli zaoferować najemcom kompleksową obsługę na każdym etapie inwestycji - począwszy od analizy zapotrzebowania, poprzez opracowanie strategii środowiska pracy, doradztwo dotyczące lokalizacji, architektury, zarządzanie projektem, aż po usługi wykończenia wnętrz pod klucz. Tétris by Neo-Świat będzie także realizował prace modernizacyjne i budowlane, oraz oczywiście fit-outowe, na rzecz właścicieli obiektów – funduszy inwestycyjnych oraz deweloperów. Widzimy rosnące zapotrzebowanie na kompleksowe, zaawansowane usługi z obszaru planowania oraz aranżacji powierzchni i odpowiadamy na nie pełną, jedyną w swoim rodzaju ofertą na polskim rynku”.

Zespół składający się z 68 specjalistów nadal będzie miał swoją siedzibę przy ul. Puławskiej 597 w Warszawie. Na czele Tétris by Neo-Świat stać będą Paweł Brodzik i Rajmund Węgrzynek, założyciele Neo-Świat.

 

O Neo-Świat

Neo-Świat jest firmą działającą na rynku budowlano – remontowym od 15 lat. Dostarcza najwyższej jakości usługi z obszaru projektowania wnętrz, generalnego wykonawstwa, prowadzenia projektów deweloperskich w segmencie nieruchomości biurowych, handlowych, przemysłowych, hotelowych i mieszkaniowych. Firma realizuje również projekty z zakresu modernizacji już istniejących powierzchni. Doświadczenie i ekspertyzę Neo-Świat doceniły takie firmy jak AIG/Lincoln, Axel Springer/Onet, Bank BPH, BMW, CA Immo, CBRE, Coca-Cola, Deutsche Bank, Dom Development, Ghelamco,, HSBC, Immofinanz, Inteligo, JP Morgan, Kredyt Bank, Liebrecht&wooD, Nordea Bank, PwC, Ronson, Samsung czy Tacit Development. Firma powstała w 2000 r.

O Tétris

Tétris jest firmą wyspecjalizowaną w usługach typu fit-out i projektach realizowanych w segmencie biurowym, handlowym, hotelowym oraz przemysłowym. Jako główny wykonawca zapewnia kompleksowe wsparcie na każdym etapie przedsięwzięcia – poprzez doradztwo, design, identyfikację potrzeb marki, realizację, aż obsługę poprojektową. Firma powstała w 2003 r. i dziś działa w 16 krajach regionu EMEA. Portfolio klientów firmy obejmuje m.in. Booking.com, Astellas pharma, Euronext, Mastercard, Condé Nast, Deloitte, Allianz, Axa, Telmma, IVG, Deka, RREEF, BNP Real Estate, Hilton, Mercure, Sofitel, 7 For All Mankind, Primark, Panerai, Todd’s, Burberry, Burger King, czy Costa Coffee.

Udostępnij artykuł

Formularz kontaktowy

Wybierz oddział

Wypełnij formularz

*
*
*
*