Tensor już z pierwszą umową najmu

Maersk Line wynajął powierzchnię biurową w gdyńskim kompleksie, którego budowa rozpoczęła się zaledwie miesiąc temu

Gdynia, 27 listopada 2014 r. – Maersk Line, lider wśród armatorów kontenerowych, jest pierwszym najemcą w budowanym przez Euro Styl kompleksie biurowym Tensor. Firma zajmie część 3. piętra w budynku X. Agentem wyłącznym kompleksu Tensor jest firma doradcza JLL.

Edyta Wojtkiewicz, Dyrektor Finansowa Maersk Polska, informuje: „Od dawna poszukiwaliśmy nowej lokalizacji dla naszego gdyńskiego biura. Cieszy nas, że będzie się ono mieścić w nowoczesnym budynku, zapewniającym wygodny dojazd i liczne udogodnienia dla pracowników. Jestem przekonana, że będą się oni w nim czuli bardzo dobrze.”

Mikołaj Konopka, Wiceprezes Euro Styl, komentuje: „Cieszę się, że najemca będący globalnym graczem zaufał nam na wczesnym etapie realizacji. Dołożymy wszelkich starań, by dalsza współpraca z nowym partnerem była równie sprawna jak dotychczas. Dodam, że realizacja budynku X idzie zgodnie z harmonogramem i bez przeszkód. Mamy pozwolenie na budowę całego kompleksu i widząc duże zainteresowanie najemców projektem, planujemy rozpoczęcie budowy kolejnego biurowca Y w 2015.”  

Magdalena Reńska, Dyrektor w JLL, dodaje: „Rynek powierzchni biurowych w Trójmieście od dłuższego czasu cechuje duża aktywność deweloperów, dlatego tym bardziej postrzegam jako sukces zawarcie umowy typu pre-lease z Maersk Line – co potwierdza atrakcyjność projektu.”

Tensor jest nowoczesnym kompleksem biurowym klasy A położonym przy ul. Łużyckiej 8 w Gdyni. Inwestycja to trzy budynki biurowe nazwane X, Y, Z. Łączna powierzchnia biurowa kompleksu sięgnie 20 000 mkw., a najemcy i goście będą mieć do swojej dyspozycji 446 miejsc parkingowych. Oddanie do użytkowania I etapu przedsięwzięcia - budynku X (ok. 4 960 mkw. biur), zaplanowane jest zimę 2016 r. Dla komfortu najemców powstanie wewnętrzne patio z elementami małej architektury, elementem wodnym oraz przestrzenią relaksu z torem do gry w boule. Maksymalnie zachowano otaczającą zieleń i drzewostan. Tensor będzie zachęcał do korzystania z rowerów zapewniając miejsca parkowania dla rowerów na zewnątrz i wewnątrz, jak również prysznice, szatnie i szafki dla rowerzystów. Kompleks jest precertyfikowany zielonym certyfikatem BREEAM. Wizję architektoniczną opracowało biuro projektowe Degutis Studio.

Istotnym atutem kompleksu jest lokalizacja przy ul. Łużyckiej, która staje się dynamicznie rozwijającym się i największym regionem biurowym w Gdyni, z bardzo dobrym dostępem do środków komunikacji miejskiej –przystanków autobusowych, stacji Szybkiej Kolei Miejskiej, a w niedalekiej przyszłości również Pomorskiej Kolei Metropolitalnej łączącej Gdynię z lotniskiem w Gdańsku, obszarem Górnego Tarasu Trójmiasta i Kaszub.

Całe zasoby nowoczesnej powierzchni biurowej w Trójmieście to 493 800 mkw., z czego ok. 65 000 mkw. jest niewynajęte, a wskaźnik pustostanów w Trójmieście po III kw. 2014 znajduje się na poziomie 13,2%. W budowie jest prawie 92 000 mkw. powierzchni biurowej, która zostanie dostarczona na rynek w 2015 i 2016 roku.

Udostępnij artykuł

Formularz kontaktowy

Wybierz oddział

Wypełnij formularz

*
*
*
*