Tensor Y sięga po nowoczesne technologie

ADVA Optical Networking wynajmie 4 000 mkw. w nowo powstającym kompleksie biurowym w Gdyni

Gdynia, 15 grudnia 2015 r. – Międzynarodowy producent innowacyjnych urządzeń telekomunikacyjnych - ADVA Optical Networking - podpisał umowę najmu 4 000 mkw. powierzchni biurowej w budynku Tensor Y w Gdyni. Firma wprowadzi się do swojej nowej siedziby w czerwcu 2016 r., tuż po zakończeniu budowy obiektu, zajmując piętra od drugiego do czwartego włącznie. Dewelopera budynku – EURO STYL – w transakcji najmu reprezentowali eksperci z JLL.

Przemysław Ceglarek, Facility Manager w ADVA Optical Networking, komentuje: „Wybraliśmy Gdynię ze względu na preferencje większości pracowników. ADVA, planując dalszy wzrost zatrudnienia, brała pod uwagę różne parki biurowe. Ze względu na bliskość stacji Szybkiej Kolei Miejskiej i przyszłą, pobliską stację Pomorskiej Kolei Metropolitalnej -Stadion - pozwalającą na bezpośrednie dotarcie do lotniska, Tensor okazał się najlepszą lokalizacją. Bardzo podoba nam się ciekawa architektura kompleksu Tensor i tworząca się w Redłowie biznesowa dzielnica Gdyni.”

Magdalena Reńska, Dyrektor Trójmiejskiego Oddziału JLL, dodaje: „Tensor jest najnowocześniejszym parkiem biurowym w Gdyni, dostosowanym do potrzeb wymagających firm o globalnym zasięgu. Lokalizacja, profesjonalizm, elastyczność właściciela oraz zastosowane w procesie budowy innowacyjne rozwiązania spełniają oczekiwania nawet najbardziej wymagających najemców”.

„Jako dostawca zaawansowanych technologii, ADVA oczekiwała dostosowania powierzchni biurowych do swoich niestandardowych wymagań technicznych. Przykładowo, aby przenieść obciążenia od urządzeń pracujących w laboratoriach, zwiększona została nośność nie tylko stropów, ale i słupów oraz ław fundamentowych w budynku Y. Moc prądu dedykowana temu najemcy spowodowała podwojenie standardowej mocy dla tej klasy i wielkości budynku biurowego, a klimatyzacja precyzyjna, która zostanie zastosowana w laboratoriach, będzie działać w oparciu o system typu free-cooling. Innym interesującym aspektem technicznym, który ułatwi w przyszłości dostawę dużych urządzeń elektronicznych użytkowanych przez ADVA, jest specjalistyczna otwierana fasada. Wszystkie te techniczne elementy są dla nas ciekawym wyzwaniem inżynierskim, z którego realizacji jesteśmy bardzo dumni i mamy nadzieję, że pozwolą one spółce ADVA realizować z sukcesem swoje nowatorskie projekty”, wyjaśnia Mikołaj Konopka, Wiceprezes EURO STYL.

Tensor powstaje w Gdyni przy ulicy Łużyckiej 8 tuż przy stacji Szybkiej Kolei Miejskiej (Redłowo) i planowanej na 2016 r. Pomorskiej Kolei Metropolitalnej (Stadion). Kompleks utworzą trzy nowoczesne budynki klasy A o nazwach X, Y i Z. Całkowita powierzchnia najmu wyniesie 19 750 mkw. (X - 4 960 mkw., Y- 8 190 mkw., a Z - 6 600 mkw.). W Tensorze będzie 450 miejsc parkingowych oraz cała gama udogodnień dla rowerzystów

Udostępnij artykuł

Formularz kontaktowy

Wybierz oddział

Wypełnij formularz

*
*
*
*