Tetra Pak kolejnym najemcą Lakeside

Tetra Pak, światowy lider w branży przetwórstwa i pakowania żywności, wynajął około 1200 mkw. Powierzchni w najbardziej ekscytującej warszawskiej nieruchomości biurowej. Lakeside, pierwsza inwestycja ATENOR w stolicy, już w październiku ubiegłego roku otrzymała pozwolenie na użytkowanie, a w najbliższych miesiącach stanie się siedzibą dla firm m.in. z branży medycznej, energetycznej i IT, do których 1 czerwca 2024 roku dołączy Tetra Pak. Za wyłączną komercjalizację budynku odpowiada firma JLL Polska.

Tetra Pak jest wiodącym globalnym dostawcą rozwiązań do przetwarzania i pakowania żywności i napojów. Wywodząca się ze Szwecji firma zatrudnia blisko 24 000 pracowników w 160 krajach na świecie, w tym w Polsce. 1 czerwca 2024 roku firma przeniesie swoją warszawską siedzibę do Lakeside, w którym zajmie ok. 1200 mkw. przestrzeni biurowej.

Wiktoria Weilandt

Nie osiadamy na laurach w pracy nad komercjalizacją Lakeside. Pomimo ogromnego sukcesu jakim było ogłoszony 80 proc. poziom wynajęcia, dalej prężnie staramy się pozyskać kolejnych najemców. Dlatego też cieszy nas, że już teraz możemy ogłosić, iż kolejna światowej rangi firma wkrótce wprowadzi się do biurowca. Świadczy to o jakości tej inwestycji, która jest najwyższej klasy biurowcem, wyróżniającym się wśród warszawskich nieruchomości.

Wiktoria Weilandt

Senior Consultant, Office Agency, JLL

Lakeside już teraz stanowi siedzibę dla firm takich jak: Lux Med, Grupa Polenergia, Hewlett Packard Enterprise (HPE) czy Bonduelle Polska. Zlokalizowany na Mokotowie biurowiec przyciąga najwyższej rangi najemców, oferując korzystną lokalizację, szereg przyszłych udogodnień, m.in. lokal gastronomiczny z kawiarnią, pełną infrastrukturę dla rowerzystów oraz stacje ładowania samochodów, rowerów i hulajnóg elektrycznych oraz wyjątkowy widok na sąsiadujący park i jezioro. Jest to nowoczesna inwestycja, oferująca 23 834 mkw. powierzchni biurowej o wysokim standardzie. Za projekt architektoniczny biurowca była odpowiedzialna grupa 5 Architekci, natomiast firma budowlana PORR była jego generalnym wykonawcą.

"Lakeside jest naszą pierwszą, a tym samym najważniejszą inwestycją w Warszawie, która stanowi świadectwo jakości naszych nieruchomości. To niezwykły biurowiec, łączący zarówno innowację jak i technologię z bliskością zieleni i natury, które sprawiają, iż jest to szczególny budynek zarówno pod względem projektowym jak i komfortu jaki zapewnia swoim najemcom. Cieszy nas, że taka firma jak Tetra Pak jako kolejna doceniła wszystkie walory Lakeside." - mówi Karolina Pawłowska, Development & Leasing Manager, ATENOR Poland.

"Tetra Pak od wielu lat umacnia swoją pozycję czołowego dostawcy rozwiązań dla branży spożywczej na polskim rynku, ale i cenionego pracodawcy. Dlatego w nowym biurze chcemy stworzyć naszym pracownikom nowoczesne i przyjazne środowisko pracy, które będzie odpowiedzią na funkcjonalne potrzeby związane z elastyczną pracą, a jednocześnie będzie miejscem wspólnych aktywności stymulujących kreatywność i pracę zespołową. Nowe biuro spełnia również wysokie normy środowiskowe, co przybliża nas do celu firmy Tetra Pak, jakim jest redukcja śladu węglowego we własnej działalności." - mówi Jacek Świgoń, Dyrektor Sprzedaży Tetra Pak w Polsce.

Biurowiec Lakeside zlokalizowany przy ul. Szturmowej 2 wyróżnia się doskonałą lokalizacją, zachwycającą najemców zarówno wyjątkowym widokiem na zielony park i jezioro, jak i położeniem komunikacyjnym. Tuż obok znajduje się Uniwersytet Warszawski oraz stacja metra Służew i Wilanowska (3 przystanki tramwajowe). W bliskiej odległości znajdują się także przystanki tramwajowe i autobusowe, a dojazd do Lotniska Chopina zajmuje kilkanaście minut.

W Lakeside natura jest na wyciągnięcie ręki, nie tylko w przylegającym parku, ale również wewnątrz budynku, którego każdy zakątek jest wypełniony zielenią. Biurowiec wyróżnia się przestrzenią, która jest równie nowoczesna jak i ekologiczna. Inwestycja została zrealizowana z zachowaniem najwyższej staranności i jakości w kwestiach zrównoważonego rozwoju podczas całego procesu projektu. Ze względu na dbałość o środowisko, ATENOR wykorzystał możliwości ograniczenia śladu węglowego podczas budowy, wykorzystując odnawialne źródła energii. O jego zielonych walorach, świadczy fakt, że budynek już na etapie budowy uzyskał certyfikat BREEAM, na najwyższym poziomie „Outstanding”, oraz certyfikat WELL na poziomie „Gold”.

"Nowoczesne, dobrze skomunikowane biuro to jeden z najważniejszych czynników zapewniających komfort pracownikom. Cieszymy się, że mogliśmy wspierać Tetra Pak w wyborze miejsca działalności dopasowanego do potrzeb firmy. Nowa lokalizacja zapewnia nie tylko świetny dostęp do niezbędnych usług i miejsc do wypoczynku, ale także transportu. Oprócz komunikacji miejskiej, pracownicy firmy będą mogli korzystać z dodatkowych miejsc parkingowych przy jednym z wydziałów Uniwersytetu Warszawskiego, które udało się nam zapewnić." - mówi Ewa Duszyńska, Director at CBRE Advisory & Transaction Services.

Udostępnij artykuł

Formularz kontaktowy

Wybierz oddział

Wypełnij formularz

*
*
*
*