Trójmiasto otrzymało tytuł „Best City of the Year” dla sektora BPO/SSC

Wczoraj wieczorem, 7 lutego br., podczas Poland Outsourcing & Shared Services Awards Gala, Trójmiasto otrzymało prestiżowy tytuł „Best City of the Year" dla sektora BPO/SSC. Trójmiasto wyprzedziło tym samym inne nominowane metropolie: Kraków, Wrocław i Poznań.

Trójmiasto - Best City of the Year dla sektora BPO/SSC

To było pierwsze tego typu wydarzenie w branży BPO/SSC w Polsce, które miało na celu wskazanie i wyróżnienie krajowych liderów. Nagrody przyznano w 17 kategoriach m.in. Najlepsze Centrum Usług Wspólnych, Najlepsze Centrum BPO, Najlepszy Pracodawca w Sektorze. W kategorii „Most Unique Service Provider" (dostawca najbardziej unikalnych usług) zwyciężyła francuska firma Playsoft (usługi IT), posiadająca swoją polską centralę w Gdańsku.

Zwycięzców wyłoniło międzynarodowe jury złożone z ok. 20 ekspertów związanych z sektorem BPO/SSC, reprezentujących firmy z branży (m.in. State Street, UBS, Alexander Mann, Credit Suisse, TATA), a także firmy doradcze (Jones Lang LaSalle, Boston Consulting Group) oraz największe stowarzyszenia branżowe w Polsce i Europie ABSL, ASPIRE oraz Europejskie Stowarzyszenie Outsourcingu (European Outsourcing Association).

Nagroda została przyznana Trójmiastu ze względu na dynamikę rozwoju lokalnego sektora BPO/SSC. Pomorze w ostatnim czasie jest jedną z wiodących lokalizacji inwestycji w centra usługowe. W styczniu ubiegłego roku w Gdańsku swoje biuro otworzyła amerykańska firma OIE Support. Obecnie zatrudnia już 120 pracowników, głownie po studiach humanistycznych, a docelowo będzie ich 400. Z kolei w lutym 2012r. firma Metsä Group poinformowała o rozpoczęciu swojej działalności na Pomorzu. Fińskie shared services center (SSC) zatrudnia 110 osób. Miesiąc później światowy potentat branży farmaceutycznej, koncern Bayer, zadecydował o ulokowaniu swojego nowego centrum finansowo - księgowego w Trójmieście. Docelowo inwestor ma zatrudniać 250 osób. Ale to nie koniec boomu inwestycji w sektorze BPO/SSC. W kwietniu powstało kolejne centrum brytyjskiej firmy Misys, zatrudniającej obecnie 110 pracowników. Natomiast największa inwestycja BPO/SSC została ulokowana w Gdyni. W wakacje swoje centrum w nowoczesnym kompleksie biurowym Łużycka Office Park otworzyła firma WNS. Indyjski inwestor planuje zatrudnić docelowo 500 osób. Nowe inwestycje w branży BPO/SSC dadzą na Pomorzu prawie 1400 nowych miejsc pracy.

Dojrzałość i dynamikę rozwoju sektora BPO/SSC w Trójmieście docenili w minionym roku także organizatorzy konferencji branżowych organizując III Konferencja ABSL (wrzesień 2012) i International Outsourcing Forum (październik 2012).

- Trójmiasto wygrywa konkurencję nie tylko o nowe inwestycje, ale również o prestiżowe wydarzenia, które pokazują Pomorze jako atrakcyjną inwestycyjnie lokalizację. Bardzo cieszymy się z przyznanej nagrody. To dobry sygnał dla inwestorów, że w Trójmieście warto lokować nowe i rozwijać już powstałe centra usług. Gratulujemy również francuskiej firmie Playsoft, która otrzymała nagrodę w kategorii „Most Unique Service Provider" – mówi Łukasz Żelewski, Prezes Agencji Rozwoju Pomorza SA.

W Trójmieście funkcjonuje ponad 40 centów usług, zatrudniających ok. 13 000 pracowników, z czego 9 500 zostało zatrudnionych w centrach utworzonych przez inwestorów zagranicznych. 

Udostępnij artykuł

Formularz kontaktowy

Wybierz oddział

Wypełnij formularz

*
*
*
*