Trwa budowa biurowca Equator II. Podpisanie pierwszej umowy przed-najmu.

Warszawa, 5 stycznia 2011 – Trwa budowa biurowca Equator II (21 000 mkw), drugiej fazy warszawskiego kompleksu biurowego Equator. Obecnie rozpoczęto budowę dziewiątego piętra wieżowca.

biurowiec equator II

Martin Prokes, reprezentujący Grupę Karimpol poinformował: “Kilka miesięcy temu podjęliśmy decyzję o rozpoczęciu budowy Equatora II bez zawartej umowy przed-najmu. Ten jakże rzadko występujący na rynku warszawskim, a także regionalnym rynku Europy Środkowo-Wschodniej, precedens pokazuje nasze rosnące zaufanie w poprawę kondycji rynku w 2011 roku i dalej. Obecnie zawarliśmy pierwszą umowę przednajmu na 6000 mkw, co dowodzi, że nasze przewidywania co do rynku biurowego były jak najbardziej prawidłowe.”

Ewelina Kałużna, Associate Director w Jones Lang LaSalle - wyłącznym doradcy ds. wynajmu powierzchni komercyjnej, dodała: „Z powodu światowego kryzysu finansowego, podaż nowych biurowców na warszawskim rynku nieruchomości była ograniczona. Większość inwestycji, które były planowane do oddania w latach 2010-2011, została wstrzymana przez banki, niechętne do udzielania finansowania. Pomimo tego, Karimpol podjął decyzję o rozpoczęciu budowy Equatora II. Dzisiaj trwa budowa inwestycji (w budowie jest 9-te piętro) z gwarantowanym terminem oddania budynku w październiku 2011 roku. Na dzień dzisiejszy Equator II oferuje na wynajem około 15.000 mkw powierzchni i jestem pewna, że budynek będzie w pełni wynajęty jeszcze przed uzyskaniem pozwolenia na użytkowanie. Poczekamy i zobaczmy czy przyszłość jeszcze raz potwierdzi, że optymistyczne nastawienie do polepszającej się kondycji rynkowej popłaca.”

Equator II będzie oferował 21.000 mkw nowoczesnej powierzchni biurowej klasy A na 12 kondygnacjach. Układ piętra pozwoli na elastyczną i efektywną aranżację biura w opcji otwartej przestrzeni lub z podziałem na moduły, czy kombinacji obu. Pozostała powierzchnia na parterze będzie mogła zostać wykorzystana na potrzeby salonu wystawowego, sklepu, czy biura. Na potrzeby najemców będzie dostępny parking podziemny (4-podziemne kondygnacje) z ok. 250 miejscami parkingowymi. Idealna lokalizacja Equator II w Al. Jerozolimskich w Warszawie, zapewni doskonały dostęp do transportu publicznego (autobusów, tramwajów, pociągu), lotniska, galerii handlowych i innych obiektów użyteczności publicznej.

Equator II jest realizowany przez Zenith Real, spółkę zależną od Grupy Karimpol Polska. Oddział z siedzibą w Warszawie nadzoruje projektowanie i budowę Equator II oraz zarządza wynajmem i innymi operacjami dotyczącymi klientów.

Pierwsi najemcy powinni wprowadzić się w październiku 2011 roku. Generalnym wykonawcą obiektu jest PORR.

Udostępnij artykuł

Formularz kontaktowy

Wybierz oddział

Wypełnij formularz

*
*
*
*