Trzy Warszawskie biurowce należące do portfolio CA Immo zostaną skomercjalizowane przez JLL

Międzynarodowa firma doradcza JLL będzie odpowiadać za proces wynajmu w trzech budynkach należących do portfolio firmy CA Immo, będącej inwestorem, zarządcą oraz deweloperem nieruchomości biurowych w Europie Centralnej. Będą to biurowce Sienna Center, Warsaw Spire C oraz Bitwy Warszawskiej Business Center.

Firma CA Immo obecna jest w Austrii, Czechach, Niemczech, Polsce, Rumunii i na Węgrzech, a w jej portfolio znajdują się nieruchomości o łącznej wartości 5,9 mld euro. Warszawa to jeden z głównych rynków CA Immo, na którym działa od 2001 roku. Łączna powierzchnia aktywów firmy w Polsce wynosi ok. 165 000 mkw.

„W ostatnim czasie rynek biurowy charakteryzuje się niezwykle dużą dynamiką zmian, nie tylko pod względem trendów, ale też potrzeb najemców. W związku z tym po raz pierwszy zaprosiliśmy zewnętrznego Agenta do współpracy, prosząc o wsparcie w zakresie komercjalizacji części naszego rozrastającego się portfela inwestycji w Warszawie. Wszystkie trzy budynki, których wynajmem zajmie się JLL, wyróżnia m.in. świetna lokalizacja i wysoka jakość oferowanych powierzchni. W każdym z nich znajduje się ponad 20 tysięcy mkw. przestrzeni komercyjnej. Pomimo jednak wielu podobieństw, każdy obiekt jest zupełnie inny i wymaga zróżnicowanej strategii nie tylko pod względem zarządzania, ale i wynajmu, który postanowiliśmy powierzyć profesjonalistom. Proces wyboru doradcy oraz pierwsze wspólne działania pozwoliły nam już dobrze poznać zespół JLL. Jestem przekonany, że nasza współpraca przyniesie wiele satysfakcji obu stronom”, wyjaśnia Dawid Wątorski, Senior Leasing Manager, CA Immo Poland.

Portfel nieruchomości CA Immo w Polsce tworzą biurowce klasy A wyróżniające się ponadczasową architekturą oraz posiadające certyfikaty efektywności energetycznej BREEAM na najwyższym poziomie. Zlokalizowane są głównie w obrębie warszawskiego Centralnego Obszaru Biznesu (COB), w prężnie rozwijających się i atrakcyjnych dla ich użytkowników okolicach. We wszystkich obiektach znajdują się nowoczesne rozwiązania technologiczne i szeroka gama udogodnień dla najemców.

Olga Szczęsna

„W IV kwartale 2021 r. udało nam się sfinalizować znaczącą umowę na komercjalizację trzech, prestiżowych obiektów biurowych o łącznej powierzchni najmu na poziomie 62 700 mkw. Zaufanie tak znamienitego partnera cieszy, tym bardziej, że jesteśmy pierwszą zewnętrzną firmą wspierającą CA Immo w procesie komercjalizacji budynków biurowych w Warszawie. Doskonale rozumiemy zmiany jakie obecnie zachodzą w sektorze biurowym zarówno na poziomie społecznym, jak i technologicznym. Nasze bogate doświadczenia we współpracy z najemcami oraz inwestorami sprawiają, że znamy potrzeby obu tych grup i jesteśmy dla nich silnym wsparciem w podejmowaniu istotnych decyzji i realizacji celów biznesowych. Jestem przekonana, że nasze działania, przyniosą pożądane efekty.

Olga Szczęsna

Dyrektor w Dziale Wynajmu Powierzchni Biurowych, JLL

Udostępnij artykuł

Formularz kontaktowy

Wybierz oddział

Wypełnij formularz

*
*
*
*