Volvo Tech Hub zajmie 10 tys. mkw. w krakowskim Brain Park C

Volvo Tech Hub zajmie 10 tys. mkw. powierzchni w Brain Park C. Nowa część spółki Volvo Car Poland wprowadzi się do krakowskiego biurowca od Echo Investment w trzech fazach, zaczynając od września 2024. W transakcji, najemcę reprezentowała firma JLL Polska. Dodatkowo, wsparcia w projekcie udzielił również dział PDS JLL.

Volvo Tech Hub, jest czwartym centrum rozwoju oprogramowania Volvo Cars. Zostało otwarte w 2023 roku w Krakowie i ma zatrudniać ponad pół tysiąca osób. Obecnie firma prowadzi Tech Huby w Sztokholmie i Lund w Szwecji oraz w Bangalore w Indiach. Tech Hub Volvo zlokalizowany pod Wawelem ma odegrać kluczową rolę w strategicznych ambicjach i celach marki. Najważniejszy z nich to stanie się w pełni elektryczną marką i liderem w dziedzinie nowych technologii.

W marcu świętowaliśmy pierwszą rocznicę działania Volvo Tech Hub w Krakowie. W naszym centrum pracuje już 150 osób, a docelowo zatrudnimy ponad 500 specjalistów. Dlatego priorytetem było znalezienie siedziby, która będzie wspierała dalszy rozwój Volvo w Polsce. To ekscytujące, że już jesienią zaprosimy pracowników do nowoczesnego biura, które jest jedną z czterech tego typu obiektów Volvo Cars na całym świecie. Ta transakcja, największa na rynku biurowym w Krakowie, to kamień milowy, który istotnie zwiększy widoczność Volvo w mieście. – komentuje Przemek Berendt, Head of Volvo Tech Hub.

Volvo Tech Hub zajmie w krakowskim biurze 10 tys. mkw. powierzchni biurowej na 7 piętrach. Przestrzeń nowego centrum R&D została zaplanowana zgodnie z globalnymi standardami Volvo i ma być najlepszym środowiskiem pracy dla nowo zatrudnianych inżynierów.

Agata Suder

Kraków to miejsce z ogromnym potencjałem jeśli chodzi o doskonale wykształconą kadrę informatyczną, dlatego rozumiemy decyzję naszego klienta, żeby to tutaj otworzyć nowy hub technologiczny. Naszym zadaniem było znalezienie dla Volvo lokalizacji, która doskonale odpowie wszelkim potrzebom biurowym centrum R&D, a jednocześnie zapewni rozwijającej się spółce dużą elastyczność. Cieszymy, że udało się zabezpieczyć najem biura, które spełnia oczekiwania Volvo i które już wkrótce stanie się globalnym centrum technologicznym tak rozpoznawalnej międzynarodowej marki.

Agata Suder

Senior Consultant, Office Tenant Representation, JLL Polska

JLL doradza Volvo także w kwestiach technicznych i monitoruje przebieg prac wykończeniowych nowego biura. Zarządzamy procesem planowania i wykonania niezwykle zaawansowanej technologicznie powierzchni, która będzie łączyła funkcje biurowe z badawczo-warsztatowymi. Dzięki nim inżynierowie będą mogli na bieżąco testować swoje rozwiązania. Jesteśmy dumni z zaufania jakim obdarzyło nas Volvo i cieszymy się z współpracy, której owocem będzie naprawdę wyjątkowa przestrzeń. – dodaje Paweł Młynarczyk, Senior Project Manager, PDS, JLL Polska.

Brain Park to łącznie 43 tys. mkw. powierzchni biurowej oraz blisko 10 tys. mkw. terenów zielonych u zbiegu al. Pokoju i ul. Fabrycznej w centrum Krakowa. Śródmiejska lokalizacja w pobliżu dwóch ważnych węzłów komunikacyjnych, Ronda Mogilskiego i Ronda Grzegórzeckiego, gwarantuje pracownikom doskonałe połączenia i szybki dojazd komunikacją miejską. Ponadto, kompleks zrealizowany przez Echo Investment jest wyposażony w szereg udogodnień, w tym liczne miejsca parkingowe, stacje do ładowania aut i hulajnóg elektrycznych, stojaki dla rowerów i szatnie z prysznicami.

Dziękujemy Volvo Tech Hub za zaufanie potwierdzone zawarciem dotychczas największej w tym roku transakcji biurowej w Krakowie. Cieszymy się, że pracownicy Volvo wkrótce wprowadzą się do ukończonego na początku roku biurowca. Ich nowe miejsce pracy będzie komfortową przestrzenią, która odpowiada na potrzeby najbardziej wymagających pracodawców i jest zgodna z normami ESG. – mówi Joanna Nicińska, Regional Director, Echo Investment.

Od początku prac nad Brain Park dążyliśmy do stworzenia miejsca na miarę biura przyszłości, które będzie przyciągać do Krakowa innowacyjne firmy o światowej renomie. Zakończone sukcesem negocjacje i podpisana z Volvo Tech Hub umowa to najlepszy dowód, że wysoki standard Brain Park odpowiada na najbardziej wymagające oczekiwania, spełnia wyśrubowane warunki techniczne i zapewnia możliwość elastycznego rozwoju oraz bezpieczeństwa. – dodaje Wojciech Mazur, Senior Leasing Manager, Echo Investment.

Brain Park został zaprojektowany przez pracownię Baumschlager Eberle Architekci Kraków zgodnie z najnowszymi trendami budownictwa zrównoważonego. Biurowce są częściowo zasilane zieloną energią wyprodukowaną ze źródeł odnawialnych i stosują rozwiązania energooszczędne zmniejszające ich wpływ na środowisko naturalne. To również pierwszy w Krakowie projekt z certyfikatem WiredScore Platinum, który potwierdza jego zaawansowanie technologiczne i niezawodną łączność cyfrową.

Udostępnij artykuł

Formularz kontaktowy

Wybierz oddział

Wypełnij formularz

*
*
*
*