Warsaw Spire nową siedzibą MasterCard

Warsaw Spire – flagowy projekt Ghelamco Poland, zyskał kolejnego najemcę. Kompleks przy placu Europejskim stanie się nową siedzibą polskiego oddziału firmy MasterCard. Zajmie ona 1 505 m2 powierzchni na 31. piętrze w budynku wieżowym Warsaw Spire.

Warsaw SpireMasterCard to firma technologiczna działająca w globalnym obszarze płatności, obsługująca najszybszą światową sieć przetwarzania transakcji płatniczych w ponad 210 krajach. Polski oddział MasterCard przeniesie się do nowego biura w Warsaw Spire już w czerwcu br. i zajmie 1 505 m2 powierzchni na 31. piętrze
220-metrowego budynku wieżowego.

„Serdecznie witamy kolejnego, prestiżowego najemcę w Warsaw Spire. Bardzo cieszy nas fakt, że kompleks przy placu Europejskim wybierają tak renomowane i innowacyjne firmy. Umowa
z MasterCard to dla nas również kolejny dowód na to, że nawet najbardziej wymagający najemcy doceniają jakość naszego projektu i wizjonerską koncepcję połączenia funkcji biurowych z wartościową przestrzenią miejską”
– mówi Jarosław Zagórski, Dyrektor Handlowy i Rozwoju Ghelamco Poland.

Cieszymy się na perspektywę przeprowadzki do Warsaw Spire. To nowoczesny budynek w zakresie rozwiązań konstrukcyjnych, infrastruktury dostępnej dla najemców oraz architektury i ekologii, co doskonale koresponduje z innowacyjną kulturą MasterCard. Dodatkowo, budynek jest dobrze skomunikowany z innymi dzielnicami miasta i zlokalizowany w ciekawej okolicy, która powoli staje się nowym centrum biznesowym stolicy ” – mówi Bartosz Ciołkowski, dyrektor generalny polskiego oddziału MasterCard Europe.

Najemcę w procesie poszukiwania lokalizacji i negocjowania umowy najmu reprezentowali eksperci z międzynarodowej firmy doradczej JLL.

Warsaw Spire to jedna z najważniejszych inwestycji na biznesowej mapie Warszawy i największy obiekt biurowy w całej Polsce. Kompleks tworzą trzy budynki: 220-metrowa wieża oraz dwa
55-metrowe budynki sąsiadujące, które łącznie dostarczą na rynek 109 000 m2. Wyśmienita lokalizacja przy Rondzie Daszyńskiego, tuż przy II linii metra, zapewni pracownikom Warsaw Spire dogodne połączenia komunikacją miejską z całym miastem oraz szybki dojazd do dworców czy lotniska. Deweloper zadbał także o infrastrukturę dla rowerzystów (oddzielna rampa, prysznice, parkingi, stacja Veturilo) oraz rozległy, podziemny parking na 1 300 samochodów.

Warsaw Spire został zaprojektowany przez zespół architektów z belgijskiej pracowni M. & J-M. Jaspers – J. Eyers & Partners we współpracy z Polsko-Belgijską Pracownią Architektury – Projekt. Obiekt jest flagowym przykładem zrównoważonego budownictwa – zapewni najwyższy komfort użytkowania dla najemców i będzie  przyjazny dla środowiska naturalnego. Projekt  spełnia wymogi certyfikatu BREEAM na bardzo wysokim poziomie Excellent oraz posiada certyfikat poświadczający wykorzystanie energii odnawialnej przyznany przez STX Services.

Warsaw Spire znakomicie wpisze się również w rozwój nowoczesnej przestrzeni miejskiej Warszawy dzięki aranżacji placu Europejskiego. Będzie to obszar niedostępny dla ruchu kołowego, wypełniony obiektami małej architektury, nowoczesnymi meblami miejskimi, bujną zielenią (łącznie 14 000 roślin, w tym 160 wysokich drzew) i instalacjami wodnymi, jak jeziorko, kaskadowy strumień i różnego typu fontanny. W ten unikalny mikroklimat wpiszą się liczne restauracje i kawiarnie, dla miłośników sztuki powstanie tu także pasaż ekspozycyjny – Art Walk. Plac w harmonijny sposób połączy funkcje komercyjne i publiczne i będzie doskonałym miejscem spotkań warszawiaków, tętniącym życiem również po godzinach pracy biur.

W kompleksie Warsaw Spire wynajęte jest już łącznie blisko 80% dostępnej powierzchni biurowej.  Znajdą się tu siedziby międzynarodowych firm i instytucji, w tym globalnych liderów w zakresie nowych technologii i usług. Powierzchnie w Warsaw Spire zajmą: MasterCard, Samsung, JLL, Frontex, BNP Paribas Securities Services, Centrum Unijnych Projektów Transportowych, Benefit Systems, Bilfinger HSG Facility Management, Adecco Poland, Daftcode oraz Ghelamco Poland.

Otwarcie Warsaw Spire i placu Europejskiego już w maju 2016 roku!

Warsaw Spire

O Ghelamco Poland:

Ghelamco Poland to lider rynku nieruchomości komercyjnych w Polsce i pionier w dziedzinie zrównoważonego budownictwa i kreowania przestrzeni publicznej.

Przez 25 lat, jako inwestor, deweloper i generalny wykonawca, firma ugruntowała swoją wiodącą pozycję na polskim rynku dostarczając 1 000 000 m2 najwyższej klasy powierzchni biurowej, mieszkaniowej, handlowej i magazynowej. Wolumen sprzedaży zrealizowanych projektów przekracza 1,3 mld EUR. Firma wkracza również na rynek nieruchomości handlowych, a pod marką Ghelamco Residential, jest aktywna także w sektorze nieruchomości mieszkaniowych. Flagową inwestycją firmy jest kompleks biurowy Warsaw Spire, którego realizacja zaplanowana jest na kwiecień 2016.

Ghelamco Poland konsekwentnie wdraża pionierskie koncepcje innowacyjnych, zaawansowanych technologicznie budynków, które wyznaczają nowe, rynkowe standardy. Reputację niekwestionowanego lidera zrównoważonego budownictwa na polskim rynku, potwierdza osiem certyfikatów BREEAM przyznanych projektom Ghelamco o łącznej powierzchni 290 000 m2.

Działalność biznesowa firmy od lat idzie w parze z aktywnym mecenatem wydarzeń kulturalnych i artystycznych. W ubiegłym roku firma powołała do życia w tym celu Fundację Sztuka w Mieście. Dokonania Ghelamco zostały wyróżnione szeregiem nagród, m.in. siedmiokrotnym tytułem Dewelopera roku w Polsce.

Udostępnij artykuł

Formularz kontaktowy

Wybierz oddział

Wypełnij formularz

*
*
*
*