Warsaw UNIT z certyfikatem „Obiekt bez barier”

Fundacja Integracja przyznała Warsaw UNIT certyfikat "Obiekt bez barier", będący potwierdzeniem przystosowania budynku dla osób niepełnosprawnych, z ograniczoną mobilnością, a także osób starczych i rodziców z dziećmi.

Certyfikat jest efektem współpracy dewelopera z Fundacją Integracja już od wstępnego etapu projektu wieżowca Warsaw UNIT. Pozwoliło to na zastosowanie rozwiązań niemożliwych do wprowadzenia na kolejnych etapach realizacji.

– To kolejny projekt, przy którym ściśle współpracowaliśmy z Ghelamco. Cieszy nas, że budynki będące wizytówkami miasta powstają z myślą o osobach z niepełnosprawnością. Zazwyczaj nie dostrzegamy przeszkód architektonicznych, z którymi się zmagają. Zbyt wąskie drzwi czy niewielki próg mogą stanowić niekiedy barierę nie do pokonania. Na szczęcie w budynkach takich jak Warsaw UNIT każdy może bez żadnych problemów wjechać na sam szczyt budynku. Dzięki takim miejscom Warszawa staje się miastem przyjaznym i coraz bardziej otwartym dla wszystkich – mówi Ewa Pawłowska, prezes Fundacji Integracja, jednej z największych w Polsce organizacji działających na rzecz osób z niepełnosprawnością, od 27 lat przyczyniającej się do likwidowania barier architektonicznych, cyfrowych i społecznych. 

W Warsaw UNIT eksperci Fundacji Integracja wyróżnili m.in.: szerokie wejścia z drzwiami otwieranymi automatycznie dla różnorodnych grup użytkowników, miejsca postojowe dla osób z niepełnosprawnością, stanowiące ponad 2 proc. ogólnej liczby miejsc w budynku, dostęp do wszystkich kondygnacji za pomocą wind oraz system zarządzania windami wyposażony w dodatkowe rozwiązania dla osób z niepełnosprawnością, m.in. precyzyjne informacje głosowe. Do tego zwrócili uwagę na perfekcyjnie zaprojektowane toalety dla osób z niepełnosprawnością, umieszczone w przestrzeniach wspólnych na każdej kondygnacji biurowej, dobre położenie UNIT-a (przy Rondzie Daszyńskiego), z mnogością wysokiej jakości transportu publicznego do wyboru: tramwaj, autobus, metro, stacja SKM, a także rozwiązania dla rowerzystów, takie jak: ścieżki rowerowe w pobliżu budynku, zamknięty parking dla rowerzystów, szatnie z prysznicami i stacje rowerów miejskich pod wejściem.

Chcemy, żeby każdy nasz projekt zapewniał maksymalny komfort i był dostępny dla wszystkich użytkowników. W naszych budynkach funkcjonują nie tylko biura, ale także siłownie, sklepy, restauracje czy punkty turystyczne, z których korzysta niemal każdy. Cieszy nas, że przestrzenie te są dostępne dla wszystkich, niezależnie od ich wieku i zdrowia – mówi Jarosław Zagórski, dyrektor handlowy i rozwoju Ghelamco Poland.

O Warsaw UNIT

Warsaw UNIT jest jednym z najbardziej zaawansowanych technologicznie wieżowców w Polsce. Za projekt architektoniczny odpowiada Polsko-Belgijska Pracownia Architektury Projekt. Zarządcą budynku jest CBRE, międzynarodowa firma doradcza, która ma w nim także swoją siedzibę. Wśród najemców budynku znajdują się także firma ubezpieczeniowa Warta.

W budynku został zastosowany Signal OS, autorski system operacyjny dla budynków. Dzięki niemu użytkownicy otrzymują m.in. dostęp do aplikacji mobilnej, która umożliwia m.in. dostęp do budynku czy możliwość zapraszania gości i rezerwację miejsc parkingowych. Wieżowiec został również wyposażony w innowacyjne rozwiązania, które umożliwią błyskawiczne przejście budynku w tzw. tryb pandemii. W Warsaw UNIT zostały m.in. zainstalowane lampy UV: w windach (będą uruchamiane w kabinach w trybie „stand by”) oraz w systemach klimatyzacji.

Budynek otrzymał od International WELL Building Institute™ (IWBI) precertyfikację w najnowszym systemie WELL v2 Core, biorącym pod uwagę dobre samopoczucie użytkowników. Budynek jest też w procesie uzyskiwania certyfikatu WELL Health-Safety Rating, który ocenia przygotowanie budynków do działania w czasie pandemii. UNIT wyznacza trendy w ekologicznym budownictwie, co potwierdzają certyfikaty takie jak Green Building Standard oraz BREEAM, w którym wieżowiec otrzymał najwyższą możliwą ocenę.

 

Udostępnij artykuł

Formularz kontaktowy

Wybierz oddział

Wypełnij formularz

*
*
*
*