Wipro rozwija swoją działalność w Trójmieście

Globalny gigant technologiczny wynajął 2400 mkw. w biurowcu Alchemia

Wipro, wiodący dostawca usług informatycznych, zatrudniający ponad 150 000 osób na całym świecie, podpisał umowę najmu ponad 2400 mkw. w II fazie kompleksu biurowego Alchemia w Gdańsku. Wipro zajmie piąte i szóste piętro w wieży Ferrum, a wprowadzi się do swojego nowego biura pod koniec 2015 r.

Jacek Fijałkowski, Country Operation Head, Wipro, komentuje: „O wyborze Alchemii zadecydowały takie czynniki jak lokalizacja, wysoki standard techniczny, ale również elastyczność i dobra współpraca z właścicielem obiektu już na etapie szybkiego przygotowania powierzchni tymczasowej. Z Gdańskiem wiążemy plany długofalowego rozwoju – już dziś zatrudniamy specjalistów z dziedziny finansów i księgowości oraz IT. Obecnie poszukujemy pracowników do nowych kontraktów w zakresie specjalistycznych usług IT”.

Alchemia – kompleks biurowy z rozwiniętą ofertą rekreacyjną - położony jest przy Alei Grunwaldzkiej w Gdańsku Oliwie. Druga faza inwestycji będzie oferować ok. 21 500 mkw. najwyżej jakości powierzchni biurowej i zostanie oddana do użytku w IV kw. 2015 r.

Alchemia

Sławomir Gajewski, Prezes Zarządu Torus, informuje: „Podpisanie umowy najmu z Wipro – jednym z liderów branży profesjonalnych usług IT - jest dla nas wyróżnieniem i jednocześnie potwierdzeniem wysokiej jakości naszych inwestycji i standardów obsługi klienta. Dołożymy wszelkich starań, aby lokalizacja w Alchemii dała Wipro możliwości rozwoju, których oczekuje”.

Międzynarodowa firma doradcza JLL reprezentowała Wipro w tej transakcji.

Magdalena Reńska, Dyrektor w Dziale Wynajmu Powierzchni Biurowych i Reprezentacji Najemcy, JLL, dodaje: „Dynamiczny proces poszukiwania powierzchni dla Wipro, połączony ze specyficznymi wymogami technicznymi był wyzwaniem dla wszystkich jego uczestników. Stąd podwójnie cieszymy się z możliwości współpracy z Wipro w zakresie lokowania ich biura w Gdańsku i działania w tak interesującym obszarze. Ta umowa najmu potwierdza zmiany zachodzące na trójmiejskim rynku biurowym. Jeszcze kilka lat temu dominowały kontrakty ok. 1000 mkw., dziś częściej mamy do czynienia z umowami powyżej 2000 mkw. Trójmiejski rynek dojrzewa, a najemcy wiążą z nim długofalowe plany rozwoju dobierając powierzchnię wraz z pozyskiwaniem nowych klientów i rozszerzaniem struktur”.

Centrum Wipro w Gdańsku, świadczące usługi informatyczne oraz BPO na rzecz klientów zewnętrznych, jest kluczową jednostką koncernu w Europie Wschodniej.

Wipro planuje dalszy znaczący wzrost zatrudnienia w swoich centrach usług w Polsce. Obecnie firma zatrudnia w naszym kraju ok. 400 osób władających łącznie 18 językami obcymi.

Alchemia

Udostępnij artykuł

Formularz kontaktowy

Wybierz oddział

Wypełnij formularz

*
*
*
*