WOLA CENTER - nowy biurowiec LC Corp powstaje obok drugiej linii metra

Warszawa, 11 Październik 2011 – Mamy przyjemność poinformować, iż deweloper LC Corp rozpoczął budowę nowoczesnego biurowca zlokalizowanego przy ul. Przyokopowej w Warszawie naprzeciwko Muzeum Powstania Warszawskiego. Łączna powierzchnia biurowa najmu wyniesie około 31.000 m2. Inwestycja nosi nazwę Wola Center.

Koncepcja i projekt obiektu Wola Center powstały w biurze architektonicznym Kuryłowicz&Associates, które ma w swoim dorobku takie projekty jak Siedziba linii lotniczych LOT, czy Narodowe Forum Muzyki we Wrocławiu.

Do komercjalizacji wybrana została firma doradcza Jones Lang LaSalle, natomiast przetarg na generalne wykonawstwo wygrała spółka Budimex.

Kompleks Wola Center składa się z czterech budynków połączonych obszernym patio z zielenią i elementami małej architektury. Każdy budynek posiada niezależną recepcję, co znacznie ułatwia komunikację w biurowcu. Na parterze zaplanowano punkty usługowe oraz kawiarnie i restauracje. Unikalny układ budynków pozwala na tworzenie jasnych, otwartych przestrzeni biurowych i projektowanie wnętrz dających uczucie lekkości i obszerności. Jedenaście zróżnicowanych pod względem metraży pięter umożliwia zaplanowanie biur o rozmaitych powierzchniach. Biurowiec będzie wyposażony w wiele udogodnień i nowoczesnych rozwiązań.

biuro do wynajęcia Wola Center

Wola Center zlokalizowana jest na granicy ścisłego centrum w bezpośrednim sąsiedztwie prestiżowego Muzeum Powstania Warszawskiego. Plusem jest bardzo dobry dojazd samochodem i środkami miejskiej komunikacji, w pobliżu znajduje się 5 linii tramwajowych i 9 autobusowych. W niedalekiej przyszłości przy Rondzie Daszyńskiego, około 200 metrów od biurowca zlokalizowana zostanie stacja metra. Budynek będzie również doskonale skomunikowany z portem lotniczym.

„Budynek Wola Center jest projektem biurowym zlokalizowanym w nowym centrum finansowym Warszawy, w pobliżu ulicy Towarowej i Ronda Daszyńskiego. Ta część Warszawy jest popularnym miejscem lokalizacji dla instytucji finansowych i banków. Stanowi również naturalne przedłużenie Śródmieścia, szczególnie w związku z budową drugiej linii metra oraz dzięki dogodnemu dojazdowi istniejącą komunikacją publiczną. Budynek będzie doskonale widoczny od ul. Towarowej, która w przyszłości będzie częścią obwodnicy Śródmieścia.” - mówi Michał Lis, starszy konsultant ds. wynajmu powierzchni biurowych w Jones Lang LaSalle.

Katarzyna Dudek z Grupy LC Corp dodaje: „Oddanie budynku do użytku zaplanowane jest na III kwartał 2013 roku, termin ten zbiegnie się w czasie z oddaniem drugiej linii metra przy Rondzie Daszyńskiego, co jest niewątpliwym walorem nowej inwestycji LC Corp.”

Udostępnij artykuł

Formularz kontaktowy

Wybierz oddział

Wypełnij formularz

*
*
*
*