Wydawnictwa Szkolne i Pedagogiczne (WSiP) wprowadzi się do budynku Equator II

Kolejna duża transakcja przednajmu podpisana na obrzeżach centrum

Warszawa, 13 Lipiec 2011 – Jones Lang LaSalle ma przyjemność poinformować, iż WSiP jako swoją nową siedzibę wybrało biurowiec Equator II. Firma wynajęła w budynku ponad 4.100 mkw. Przy wyborze nowej lokalizacji WSiP doradzała agencja Terra Investments.

Equator II to druga faza warszawskiego kompleksu biurowego Equator, planowana do ukończnenia w październiku 2011 r. Projekt realizowany jest przez Zenith Real, spółkę zależną Grupy Karimpol. Polski oddział z siedzibą w Warszawie nadzoruje projektowanie i budowę budynku Equator II oraz zarządza najmem i innymi operacjami związanymi z obsługą klientów. Generalnym wykonawcą inwestycji jest firma PORR.

biurowiec equator II

Martin Prokes, reprezentujący Grupę Karimpol powiedział: “Grupa Karimpol zdecydowała się na realizację inwestycji w bardzo trudnym dla inwestorów okresie, w czasie ogólnoświatowego kryzysu gospodarczego zapoczątkowanego przez upadek banku Lehman Brothers. Okazało się, iż była to bardzo słuszna decyzja, a EQUATOR II będzie jednym z nielicznych budynków, które trafią na rynek w 2011 r. Co więcej, na kilka miesięcy przed oddaniem biurowca do użytkowania podpisaliśmy dwie umowy najmu na około 50% powierzchni biurowej, dwie kolejne o łącznej powierzchni około 4.000 mkw. spodziewamy się sfinalizować na dniach. Bardzo się cieszymy z faktu podpisania umowy z WSiP, firmą będącą liderem w swojej branży. Liczymy na zbudowanie wspólnie długoterminowych relacji”.

W procesie wynajmu firmę Karimpol reprezentowała agencja Jones Lang LaSalle. Paweł Lothammer, konsultant w Jones Lang LaSalle dodał: “Podpisanie umowy przednajmu z firmą WSiP na ponad 4.000 mkw. oznacza, iż zabezpieczone zostało ponad 50% całkowitej powierzchni najmu w ramach inwestycji. Jesteśmy przekonani, iż do końca roku poziom wynajmu w budynku Equator II oscylować będzie w granicach 85-90%. Tak spektakularny sukces komercjalizacji budynku jest nagrodą za ponadprzecietne ryzyko inwestycyjne podjęte w czasie ogólnego spowolnienia gospodarczego przez Grupę Karimpol.”

Equator II oferować będzie 21.000 mkw. nowoczesnej powierzchni biurowej klasy A, rozmieszczonej na 13 kondygnacjach. Układ piętra pozwoli na elastyczną i efektywną aranżację biura w opcji otwartej przestrzeni lub z podziałem na moduły, czy też kombinacji obu wariantów. Pozostała powierzchnia na parterze będzie mogła zostać wykorzystana na potrzeby salonu wystawowego, sklepu, czy biura.

Budynek spełni wszystkie wymogi oferowane przez budynki biurowe klasy A, w tym m.in. wyposażenie w klimakonwektory sufitowe, obszerne przeszklenia od podłogi do sufitu, najnowszy system zarządzania budynkiem i bezpieczeństwa, osiem szybkobieżnych wind (7 osobowych i 1 towarowa) z preselekcją wyboru piętra oraz czterokondygnacyjny podziemny parking na 250 miejsc postojowych.

Idealna lokalizacja Equator II w Al. Jerozolimskich w Warszawie, zapewni doskonały dostęp do transportu publicznego (autobusów, tramwajów, pociągu), lotniska, galerii handlowych i innych obiektów użyteczności publicznej.

Udostępnij artykuł

Formularz kontaktowy

Wybierz oddział

Wypełnij formularz

*
*
*
*