Zendesk z nowym adresem w Krakowie

Zendesk międzynarodowy lider rynku nowych technologii dążący do doskonałości w obsłudze klienta, w tym takich marek jak Discord, Trustpilot i Conrad Electronics, rozszerza swoją obecność w Polsce. Firma wprowadzi się do krakowskiego biurowca MK29 w Krakowie, w którym zajmie dwa piętra o łącznej powierzchni niemal 3400 mkw. Zespół ekspertów z firmy konsultingowej JLL doradzał w procesie negocjacji umowy, natomiast właściciela budynku, Caishen Capital Group, reprezentował Knight Frank. Budowę biurowca finansuje bank Credit Agricole.

Firma Zendesk, z siedzibą w San Francisco, tworzy łatwe do wdrożenia i skalowania, elastyczne oprogramowanie do obsługi wsparcia, sprzedaży i zaangażowania klientów, zgodnie ze zmieniającymi się potrzebami. Rozbudowuje ona także narzędzia do zarządzania sprzedażą i jej automatyzacji. Zendesk zatrudnia ponad 5000 osób na całym świecie. Firma w 2018 r. nabyła polsko-amerykański startup Base, z siedzibą w Krakowie. Gdy – w związku z rozwojem struktur – pojawiło się zapotrzebowanie na nową powierzchnię, Zendesk zdecydował się na przeprowadzkę do nowego, większego biura.

„Zendesk współpracuje z klientami w ponad 160 krajach, posiadając biura na całym świecie. Nasze regularnie wzmacniane eksperckie zaplecze w Krakowie daje nam świetne możliwości rozwoju naszych produktów i usług. Do tego niezbędne jest stworzenie naszym specjalistom najlepszych warunków pracy i zapewnienie komfortowego otoczenia, które promuje środowisko pracy sprzyjające pracy zespołowej, jak również wspiera nasze długoterminowe cele zrównoważonego rozwoju. Stąd wybór MK29. Jesteśmy zadowoleni z rekomendacji ekspertów JLL i z całego procesu negocjacji, w którym nas wspierali”, mówi Giselle Bonilla, Dyrektor Departamentu Global Real Estate & Capital Projects w Zendesk.

Maciej Fielek

„Firmy z sektora IT chętnie otwierają swoje jednostki operacyjne w stolicy Małopolski. Przyciąga ich tu dostęp do wykwalifikowanych pracowników, rozbudowana infrastruktura biurowa oraz sprzyjający biznesowi ekosystem firm i instytucji. Atrakcyjny i zabytkowy Kraków jest też ciekawym miejscem do życia. Natomiast lokalizacja biurowca MK29, który położony jest tuż przy Bulwarze Wołyńskim, umożliwia najemcom korzystanie z biura z wyjątkowym widokiem na Wawel.

Maciej Fielek

Starszy Konsultant, Dział Wynajmu Powierzchni Biurowych i Reprezentacji Najemcy, JLL

Znajdujący się przy ul. Marii Konopnickiej 29 w pobliżu Bulwarów Wiślanych, nowoczesny biurowiec MK29 zostanie oddany do użytku w I kwartale 2022 roku. Budynek oferuje ponad 11 000 mkw. na sześciu kondygnacjach biurowych, parterowej części biurowo-usługowej oraz miejsca postojowe w podziemnym garażu na dwóch poziomach. Biurowiec jest dobrze skomunikowany, w jego pobliżu znajduje się wiele przystanków tramwajowych i autobusowych. Zaprojektowany został zgodnie z wymogami certyfikacji BREEAM na poziomie Very Good.

„Niepowtarzalna lokalizacja biurowca MK29 z widokiem na Wisłę i Wawel sprawia, że zainteresowanie najemców tym budynkiem nie słabnie. Kraków pozostaje na celowniku wielu firm, którym zależy na pozyskaniu wykwalifikowanej kadry pracowniczej, dlatego stworzenie im najlepszych warunków do pracy staje się priorytetem. Budynek MK29 położony w sercu miasta pozwala na pełne korzystanie z krakowskiej oferty handlowo – usługowej, gastronomicznej, kulturalnej i hotelowej i dlatego rzeczywiście spełnia wymagania najbardziej wymagających najemców dotyczące zapewnienia doskonałego miejsca pracy”, mówi Monika Sułdecka-Karaś, Partner, Dyrektor Agencji Komercyjnej Knight Frank.

Udostępnij artykuł

Formularz kontaktowy

Wybierz oddział

Wypełnij formularz

*
*
*
*