Zmian w JLL ciąg dalszy – firma powiększa zarząd

Anna Bartoszewicz-Wnuk, Anna Młyniec, Agata Sekuła oraz Savvas Savva otrzymali nominacje na Członków Zarządu JLL w Polsce. Cała czwórka dołączyła tym samym do Tomasza Trzósło (Prezesa i Dyrektora Zarządzającego), Małgorzaty Żółtowskiej i Kazimierza Kirejczyka (Wiceprezesów), aby wspólnie umacniać pozycję firmy na rynku nieruchomości komercyjnych w naszym kraju.

Tomasz Trzósło

Rozszerzenie zarządu JLL na polskim rynku to rezultat trzech czynników. Po pierwsze, chcemy być w stanie we wszystkich segmentach sektora nieruchomości szybko przewidywać i reagować na globalne przemiany. Po drugie – biznes i portfel usług JLL w Polsce rośnie z roku na rok, i rozbudowanie struktur zarządczych firmy jest potrzebne do sprawnego zarządzania dużą organizacją. I w końcu – powołanie nowych członków zarządu to dowód uznania dla ich zaangażowania i dotychczasowych sukcesów, ale przede wszystkim zasługa ich wyjątkowych kompetencji w wybranych obszarach, za które będą odpowiadać w rozbudowanym zarządzie firmy w Polsce. Wszystkim bardzo gratuluję nominacji i życzę wielu sukcesów w nowych rolach

Tomasz Trzósło

Dyrektor Zarządzający JLL w Polsce i Europie Środkowo - Wschodniej

Anna Bartoszewicz-Wnuk, Anna Młyniec i Agata Sekuła to jedne z najbardziej uznanych ekspertek w sektorze nieruchomości w Polsce, które od wielu lat współtworzą silną markę JLL jako czołowej agencji doradczej z tego obszaru w naszym kraju. Savvas Savva, przez większość swojej kariery związany z branżą finansową i konsultingową, dołączył do JLL w 2012 roku jako dyrektor finansowy. Od tego czasu dba o finanse firmy w regionie Europy Środkowej, nadzorował także dwa kluczowe procesy fuzji i przejęć w Polsce.

„Z chwilą powiększenia zarządu, staliśmy się jedną z nielicznych firm z sektora nieruchomości w Polsce i na świecie, gdzie większość zarządu tworzą kobiety. Dodatkowo, już od dłuższego czasu odsetek kobiet i mężczyzn na stanowiskach seniorskich w polskim biurze JLL jest wyrównany. To świetnie przekłada się na doskonałą atmosferę pracy, ale przede wszystkim na rezultaty biznesowe firmy. Podstawą nominacji na stanowiska w zarządzie są bowiem wyłącznie kompetencje”, podsumowuje Tomasz Trzósło.

Powiększenie zarządu JLL to nie jedyna znacząca zmiana w strukturach firmy. W lutym tego roku JLL poinformował o nominacji Tomasza Trzósło na Dyrektora Zarządzającego w CEE, co ma na celu większą integrację i współpracę wszystkich rynków w regionie.

Bio nowych członków zarządu JLL:

Anna Bartoszewicz-Wnuk kieruje pracami Działu Doradztwa ds. Miejsca Pracy (Workplace Advisory), oferując klientom strategiczną usługę związaną z optymalnym dostosowaniem biura do charakteru i potrzeb firmy. Wcześniej, przez 10 lat kierowała Działem Badań Rynku i Doradztwa w JLL. Pracowała głównie na rzecz inwestorów/właścicieli i deweloperów powierzchni komercyjnych. Od 2009 roku jest mocno zaangażowana w prace ABSL – wiodącej organizacji branżowej reprezentującej sektor nowoczesnych usług dla biznesu w Polsce. Jest też inicjatorką, autorką lub współautorką wielu publikacji i raportów JLL. 

Anna Młyniec zarządza zespołem ekspertów ds. wynajmu powierzchni biurowych i reprezentacji najemcy. Doradza przy optymalizacji portfolio biurowych, w procesach poszukiwania nowych lokalizacji, relokacjach, konsolidacjach i renegocjacjach umów najmu. Do jej kluczowych obszarów specjalizacji należy doradztwo strategiczne na rzecz najemców, zarówno debiutujących w Polsce, jak i rozwijających tu swoje struktury - współpracowała m.in. z Credit Suisse, Lionbridge, Shell, czy The Boston Consulting Group. Dodatkowo, Anna Młyniec jest odpowiedzialna za stworzenie i rozwój platformy bazy danych i informacji z rynku biurowego (portal bazabiur.pl/officefinder.pl) w Polsce, a także za wspieranie i wdrożenie tego projektu w innych krajach Europy Środkowo-Wschodniej.

Agata Sekuła, Dyrektor Działu Rynków Kapitałowych Nieruchomości Handlowych w Europie Środkowo-Wschodniej, na przestrzeni swojej kariery brała udział zarówno w transakcjach, których przedmiotem były pojedyncze obiekty, jak i portfele nieruchomości, transakcjach typu "sale and leaseback", negocjowaniu kredytów, a także w strukturyzacji i pozyskiwaniu kapitałów inwestycyjnych.

Zespół inwestycyjny JLL pod jej kierownictwem sfinalizował transakcje o wartości ponad 12 mld euro w CEE przedmiotem, których były między innymi takie obiekty jak Manufaktura, Riviera, Stary Browar, Silesia City Centre, Galeria Katowicka, Magnolia czy Portfel Chariot.

Savvas Savva posiada ponad 20-letnie doświadczenie w obszarze finansów, które zdobywał w branży konsultingowej (jedna z firm z tzw. Wielkiej Czwórki), badawczej oraz sektorze bankowym. Od 2012 roku jest związany z JLL, gdzie odpowiada za majątek spółki oraz utrzymanie dobrej kondycji finansowej w oddziałach JLL w Polsce, Czechach, na Słowacji, Węgrzech i Rumunii. W ostatnich kilku latach nadzorował procesy dwóch przejęć – w 2015 roku Tétris, międzynarodowa firma z grupy JLL, kupiła spółkę Neo-Świat, z kolei z końcem 2018 roku JLL połączył swoje siły z firmą doradczą REAS, specjalizującą się w rynku nieruchomości mieszkaniowych.

Udostępnij artykuł

Formularz kontaktowy

Wybierz oddział

Wypełnij formularz

*
*
*
*