Historyczna Fabryka Norblina z wiechą

W rewitalizowanym zabytkowym kompleksie Fabryki Norblina prace konstruktorskie przy naziemnej części inwestycji dobiegły końca. Na osiągniętych docelowych 44 metrach wysokości, na które składa się osiem pięter, symbolicznie zawisła wiecha. Zakończenie wszystkich prac planowane jest na Q2 2021 roku.

Na placu budowy Fabryki Norblina trwają prace instalacyjne i wykończeniowe wewnątrz budynków. Na fasadach prowadzone są intensywne roboty elewacyjne, dzięki czemu budynki zyskają ich ostateczny wygląd estetyczny. Ceglane mury kompleksu mają być doprowadzone do stanu możliwie najbliższego oryginalnemu. Liczne ślady historii w postaci drobnych uszkodzeń powstałych w trakcie funkcjonowania fabryki, ale także odrestaurowane zabytkowe maszyny stanowiące część ciągu technologicznego Walcowni Metali Warszawa, sprawią, że fabryka zaklnie historię w nowoczesności.

Kompleks Fabryki Norblina dostarczy ponad 65 tys. mkw powierzchni użytkowej, w tym oprócz części usługowej, zaoferuje około 41 tys. mkw powierzchni biurowej. Dodatkowym atutem będą spektakularne zielone tarasy. Dla użytkowników został przewidziany 3-poziomowy parking podziemny mieszczący 720 samochodów. Dla miłośników jednośladów przeznaczone jest 295 miejsc parkingowych, w tym 95 na pierwszym w Polsce automatycznym parkingu podziemnym.

Inwestycja zlokalizowana jest przy ulicy Żelaznej w odległości 300 metrów od dwóch stacji metra: Rondo ONZ i Rondo Daszyńskiego. Budynki wyposażone będą w szereg ekologicznych rozwiązań, a już w fazie projektowej kompleks otrzymał precertyfikację BREEAM na poziomie Very Good.

Powiązane newsy

Formularz kontaktowy

Wybierz oddział

Wypełnij formularz

*
*
*
*