Około 20-25% oferowanej w Warszawie powierzchni biurowej stanowią budynki o wysokich stawkach czynszowych. Liczba tego rodzaju budynków w stolicy wzrośnie w przyszłym roku w związku z uruchomieniem przez deweloperów nowych inwestycji np. Plac Unii, Le Palais czy Senator. Pomimo iż na razie nie dochodzi do zbyt wielu transakcji najmu w nowopowstających budynkach, liczba dostępnych powierzchni biurowych w stolicy zarówno tych drogich jaki i tańszych będzie się stopniowo zmniejszać.
Największe upusty i zachęty uzyskają najemcy chcący wynająć przynajmniej kilka tysięcy m2 oraz najemcy którzy podpiszą umowę w trakcie pozyskiwania przez dewelopera finansowania od banku. Jednak w miarę zaawansowania realizacji inwestycji i wyższego poziomu obłożenia powierzchni, mniejsza będzie skłonność właścicieli do negocjacji oraz oferowania najemcom upustów i zachęt.
Budynki o czynszach przekraczających 20 euro za m2 są raczej rzadkością w miastach regionalnych, ponieważ w większości firmy działające w Polsce mają swoje siedziby w Warszawie.