ABB wprowadza się do łódzkiego Monopolis

ABB wprowadzi się do biur w łódzkim kompleksie Monopolis. Wiodąca firma technologiczna, podpisała właśnie z Virako umowę najmu na ponad 1400 m2 powierzchni. To po Clariancie już kolejny szwajcarski koncern, który docenia i wybiera tę prestiżową, łódzką lokalizację. Tym samym powierzchnia biurowa pierwszego etapu inwestycji wynajęta jest już w stu procentach. Najemcę wspierała agencja doradcza Corees Polska, stronę wynajmującego reprezentowała agencja JLL.

Monopolis to unikatowy kompleks, powstały dzięki przeprowadzonej przez Virako – doświadczonej w obszarze rewitalizacji firmy deweloperskiej – adaptacji zabytkowych zakładów Monopolu Wódczanego z 1902 roku, trzeciego co do wielkości zabytkowego zespołu fabrycznego w Łodzi. Ten niepowtarzalny projekt realizowany w centrum Łodzi, łączy w sobie funkcję biurową, usługową oraz kulturalną wraz z szeroką ofertą gastronomiczną. Budynek M1, do którego wprowadzi się ABB, to nowoczesny, postindustrialny gmach usytuowany w centralnej części kompleksu. Liczy trzy piętra naziemne oferujące ponad 7000 mkw. powierzchni biurowej. Jak dodaje Krzysztof Witkowski, Prezes Zarządu Virako Sp. z o.o., inwestora MonopolisBardzo cieszy nas fakt, że poziom wynajmu powierzchni biurowej I etapu osiągnął 100%. Tym bardziej, że przychodzi nam świętować ten wynik w tak doborowym gronie. Do firm Clariant i Digital New Agency, dołączyła bowiem wiodąca globalna marka ABB, znana i ceniona w naszym mieście od lat.

W nowej lokalizacji znajdą się zespoły eksperckie świadczące specjalistyczne usługi dla ABB w Europie i na świecie. – Jesteśmy bardzo zadowoleni, że nasza firma będzie zajmować powierzchnie biurowe w tak prestiżowym miejscu. To jeden z najważniejszych symboli fabrycznego dziedzictwa Łodzi, w której ABB pisze swoją historię od trzech dekad – mówi Tomasz Wolanowski, prezes zarządu ABB Sp. z o.o. – W nowym biurze realizujemy strategię ABB WorkPlace2020, zgodnie z którą przestrzeń jest otwarta dla wszystkich, bez względu na zajmowane stanowisko, i podzielona na strefy, np.: do pracy grupowej, pracy indywidulanej w ciszy, czy też relaksu. Dokonując wyboru miejsca stawialiśmy na komfort pracowników, dlatego kompleks Monopolis z jego świetną lokalizacją i bogatą ofertą usługową, od początku przyciągnął naszą uwagę – dodaje.

Cieszymy się, że ABB po raz kolejny powierzyło nam doradztwo przy transakcji najmu dużej powierzchni biurowej, w znaczącej lokalizacji w centrum miasta – podkreśla Marek Ciunowicz, CEO Corees Polska. – To dla nas wyróżnienie i dowód na wysoką jakość świadczonych usług – dodaje.

Monopolis, to jeden z najbardziej zaawansowanych technologicznie projektów rewitalizacyjnych we współczesnej historii miasta. Łącznie wielofunkcyjny kompleks zaoferuje ponad 24 000 mkw. nowoczesnej przestrzeni biurowej w czterech budynkach: jednym historycznym (M1) oraz trzech nowobudowanych (M2, M3 i M4). Równocześnie, na kolejnych 5400 mkw., kompleks będzie pełnił szereg funkcji miastotwórczych, oferując bogaty wachlarz usług i zapraszając mieszkańców na rozmaite wydarzenia kulturalne. Poza przestrzeniami biurowymi znajdzie się tam przedszkole, basen, teatr, restauracje i kawiarnie, świetlica dla dzieci, galeria wystawiennicza i muzeum poświęcone historii dawnego Monopolu Wódczanego. Cały kompleks to zatem niespełna 30 tysięcy metrów kwadratowych realizowanych w trzech etapach. Pierwszy oparty na tkance historycznej właśnie oddany został do użytkowania. Drugi jest już realizowany. Ostatni zakończony zostanie w 2023 roku.

Popularność Monopolis rośnie. Projekt jest dobrze rozpoznawalny w Polsce, ale także na świecie. Doskonałym tego potwierdzeniem jest nominacja kompleksu w kategorii mixed-use do nagrody MIPIM Awards 2020, czyli prestiżowego, międzynarodowego konkursu branży nieruchomości na świecie. Już dziś stając się jednym z czterech finalistów obok Szanghaju, Bangkoku i Montrealu stał się najlepszym kompleksem mixed-used w Europie.

 

Łukasz Dobrzański

Monopolis to jedna z najbardziej wyczekiwanych i rozpoznawalnych inwestycji w mieście stanowiąca nową wizytówkę zmieniającej się Łodzi. Pierwszy etap kompleksu w części biurowej został już w pełni wynajęty, budowa kolejnych niebawem się rozpocznie. Jestem przekonany, że pracownicy ABB świetnie odnajdą się w odrestaurowanych powierzchniach Monopolis, które poza niepowtarzalną architekturą mają do zaoferowania o wiele więcej.

Łukasz Dobrzański

Dyrektor łódzkiego oddziału JLL

Udostępnij artykuł

Formularz kontaktowy

Wybierz oddział

Wypełnij formularz

*
*
*
*