Becton Dickinson wprowadzi się do Business Garden we Wrocławiu

WROCŁAW, 8 grudnia 2016 – Becton Dickinson (BD), globalny lider w obszarze technologii medycznych, wprowadzi się do kompleksu Business Garden, zajmując łącznie ok. 5 600 mkw. nowoczesnej powierzchni biurowej. Eksperci z JLL reprezentowali Becton Dickinson w procesie poszukiwania odpowiedniej lokalizacji oraz negocjowania umowy najmu.

Sudheer Kaavil Valappil, Site Director, BD Wrocław, informuje: „Becton Dickinson wybiera na swoje biura najwyższej jakości, nowoczesne obiekty, które stanowią otoczenie sprzyjające rozwojowi pasji i budowaniu zaangażowania naszych pracowników. Zgodnie z globalnymi standardami Becton Dickinson oraz w odpowiedzi na potrzeby biznesu zdecydowaliśmy o konsolidacji w Business Garden. Centrum we Wrocławiu od czasu otwarcia w 2012 r. odgrywa ważną rolę w rozwoju biznesu firmy ze względu na jakość usług świadczonych na rzecz klientów, dostawców czy pracowników Becton Dickinson. Zmiana siedziby będzie w jeszcze większym stopniu sprzyjać umacnianiu pozycji wrocławskiej jednostki jako światowej klasy centrum usług, zapewniającego przyjazne środowisko pracy dla naszego zespołu”.

Ewa Kaucz, Wiceprezes Agencji Rozwoju Aglomeracji Wrocławskiej, informuje: „Jesteśmy dumni z tempa i kierunku rozwoju Wrocławia. Nie byłoby to oczywiście możliwe bez aktywności obecnych w mieście inwestorów wiążących ze stolicą Dolnego Śląska długofalowe plany biznesowe. Z Becton Dickinson współpracujemy od 2012 r. Rozwój ten firmy w naszym mieście potwierdza mocną pozycję Wrocławia jako wiodącej lokalizacji pod inwestycje w Europie Środkowo – Wschodniej. Jesteśmy również przekonani, że wybór Business Garden spełni oczekiwania i wymagania zespołu Becton Dickinson”.

Katarzyna Krokosińska, JLL„Decyzja Becton Dickinson o przeniesieniu operacji do Business Garden pokazuje coraz silniejszy trend w stronę konsolidacji firm z sektora usług dla biznesu do nowych projektów biurowych. Centra SSC/BPO – wraz z rozwojem swoich struktur i umacnianiem się na rynku relokują się do nowoczesnych, elastycznych budynków biurowych, które dają zarówno opcję ekspansji w przyszłości, jak też stanowią atut i wyróżnik dla firmy podczas procesu rekrutacji”, wyjaśnia Katarzyna Krokosińska, kierująca wrocławskim oddziałem firmy JLL.

Becton Dickinson wprowadzi się do Business Garden w kwietniu 2017 roku.

Roger Anderson, Dyrektor Zarządzający Vastint Poland, dodaje: „Cieszy nas, że zaufała nam firma, która na pierwszym miejscu stawia komfort i zdrowie. Oznacza to, że kompleks Business Garden, który powstaje zgodnie ze standardami ekologicznej certyfikacji LEED, spełnia potrzeby najbardziej wymagających, prestiżowych najemców. Decyzja Becton Dickinson o wprowadzeniu się do Business Garden potwierdza mocne strony projektu – szeroki dostęp do infrastruktury transportowej i usługowej oraz zaawansowane rozwiązania techniczne i telekomunikacyjne, które zapewnią użytkownikom komfortowe i przyjazne warunki pracy”.

Docelowo, Business Garden przy ul. Legnickiej we Wrocławiu obejmie 110 000 mkw. nowoczesnej powierzchni biurowej i usługowej. Dziewięć budynków biurowych wraz z pawilonem restauracyjnym i otaczającym ogrodem zajmie aż siedem hektarów. Precertyfikacja LEED oznacza, że już na etapie projektowania kompleksu uwzględniono przyjazne środowisku rozwiązania i ekologiczne materiały budowlane. Wyróżnikiem wrocławskiego Business Garden – podobnie jak innych projektów firmy Vastint – jest atrakcyjnie zaprojektowany teren pomiędzy budynkami – funkcjonalna i zielona przestrzeń, gdzie można popracować, odpocząć czy uprawiać sport.

Udostępnij artykuł

Formularz kontaktowy

Wybierz oddział

Wypełnij formularz

*
*
*
*