Eolus Poland dołącza do LIFE Building

Eolus Poland, deweloper energii odnawialnej wywodzący się ze Szwecji, dołączy do grona najemców LIFE Building. Już wkrótce zajmie blisko 300 mkw. biurowca na warszawskiej Woli. JLL Polska, reprezentując VIG Fund, odpowiada za pełną komercjalizację LIFE Building, natomiast Eolus Poland w procesie negocjacji reprezentowała firma Find Office.

Eolus Poland działa na rynku polskim od 2021 roku i jest częścią Szwedzkiej grupy Eolus notowanej na sztokholmskiej giełdzie NASDAQ.. Firma w swoim portfolio ma projekty z zakresu energii słonecznej, lądowej i morskiej energetyki wiatrowej oraz magazynowania energii. Posiada atrakcyjne i konkurencyjne inwestycje zarówno dla lokalnych, jak i międzynarodowych inwestorów oraz dla odbiorców energii. W kwietniu br. Eolus Poland przeniesie swoją siedzibę do LIFE Building, gdzie zajmie przestrzeń o powierzchni 276 mkw.

Idea rewitalizacji istniejącego już biurowca i zrównoważonego rozwoju jest nam bardzo bliska. Ponadto, jako Eolus wspieramy rozwój bioróżnorodności i ucieszyło nas, że budynek, w którym będziemy mieć nowe biuro także się do tego przyczynia poprzez utworzenie zielonych wysp, nasadzeń m.in. kwiatów, ziół i roślin miododajnych. Nie bez znaczenia jest też dla nas bliskość transportu miejskiego i przestrzeń dla rowerów. Biorąc to pod uwagę, wybór LIFE Building jako naszej nowej siedziby był bardzo naturalny. – Podsumowuje Daniel Larsson, Country Manager Eolus Poland.

Małgorzata Arseniuk

Cieszy nas, że już na początku roku możemy ogłosić, iż kolejna firma zdecydowała się przenieść swoje biuro do LIFE Building. Tym samym przestrzeń w tym biurowcu dynamicznie zapełnia się odkąd budynek przeszedł rewitalizację. LIFE Building, znany wszystkim warszawiakom, poza doskonałą lokalizacją, zachwyca również jakością i udogodnieniami dedykowanymi dla najemców, takimi jak taras LIFE_Executive Lounge, LIFE_Terrace, które stanowią istną oazę dla wszystkich pracowników budynku.

Małgorzata Arseniuk

Senior Consultant, Office Agency, JLL Polska

13-kondygacyjny biurowiec LIFE Building, dawniej Atrium Tower, jest zlokalizowany w centrum Warszawy, przy al. Jana Pawła II 25 – jednym z najbardziej charakterystycznych punktów na biznesowej mapie Warszawy. Dzięki centralnemu usytuowaniu, budynek jest doskonale skomunikowany, z niewielką odległością od drugiej linii metra M2 Rondo ONZ, przystanków autobusowych i tramwajowych we wszystkich kierunkach. Jego powierzchnia całkowita to 11,870 tys. mkw. Cechami charakterystycznymi biurowca są strefy dedykowane dla najemców, takie jak LIFE_Executive Lounge czy LIFE_terrace, w ramach których mogą zorganizować biznesowe spotkania, odpocząć z jedną z książek z biblioteczki, zjeść wspólny lunch czy spotkać się z pozostałymi pracownikami w mniej formalnych warunkach.

LIFE Building w 2023 roku przeszedł gruntowną renowację, dzięki której zyskał odświeżony wizerunek i wysoką jakość przestrzeni. W nowej odsłonie budynek stał się zieloną oazą, z charakterystycznym zastosowaniem elementów natury w przestrzeniach wspólnych i wykorzystaniem elementów o industrialnym charakterze – bujnej zieleni i stanowiących kontrast do niej stalowych struktur i betonowych powierzchni. Nowoczesność, w połączeniu z innowacyjnymi zielonymi rozwiązaniami stanowi integralną część odmienionej, wyjątkowej koncepcji równowagi między pracą a życiem prywatnym.

Udostępnij artykuł

Formularz kontaktowy

Wybierz oddział

Wypełnij formularz

*
*
*
*