Eurocash S.A. nowym najemcą w Marynarska Business Park

30.08.2016 r., WARSZAWA – Należący do firmy Heitman nowoczesny kompleks biurowy Marynarska Business Park zyskał nowego najemcę. Jest nim Grupa Eurocash – jeden z największych rodzimych dystrybutorów produktów żywnościowych. Od czerwca 2017 roku spółka zajmie cztery piętra o łącznej powierzchni 4618 m kw. w jednym z budynków kompleksu. Firma JLL doradzała w transakcji najmu.

Nowym najemcą przestrzeni biurowej w Marynarska Business Park została Grupa Eurocash – największa polska firma zajmująca się hurtową dystrybucją produktów żywnościowych oraz wsparciem marketingowym dla niezależnych przedsiębiorców prowadzących działalność detaliczną. Wspierane przez Eurocash sieci franczyzowe i partnerskie zrzeszają blisko 14 tysięcy niezależnych polskich sklepów działających pod takimi markami jak abc, Groszek, Delikatesy Centrum, Lewiatan, Euro Sklep czy Gama. Od 1 czerwca 2017 roku firma zajmie powierzchnię 4618 m kw. na czterech piętrach jednego z budynku kompleksu. Dotychczasowe biuro Eurocash w Warszawie również znajdowało się na Mokotowie, zaś zmiana lokalizacji była podyktowana rozwojem działalności Grupy. Dodatkowo, od 1 września br. do momentu rozpoczęcia najmu docelowej przestrzeni, Grupa Eurocash zajmie tymczasowo blisko 600 m kw. Za komercjalizację Marynarska Business Park odpowiada firma doradcza JLL, która jednocześnie pełni funkcję zarządcy budynku. Właścicielem obiektu jest spółka Heitman, działająca w imieniu Heitman European Property Partners.

Służewiec wciąż cieszy się popularnością i nadal pozostaje atrakcyjną lokalizacją dla najemców. Jak wskazują analitycy JLL w raporcie „Służewiec 2.0”, wynika to między innymi z bliskości lotniska i popularnych dzielnic mieszkaniowych oraz konkurencyjnych stawek czynszów. Podejmowane działania na rzecz usprawnienia komunikacji w tej części Warszawy, a także poprawienia jej estetyki i funkcjonalności powinny w przyszłości nie tylko usprawnić dostęp do tej największej dzielnicy biurowej, lecz także podnieść jej prestiż. „Dlatego w dalszym ciągu nie brakuje potencjalnych najemców, którzy lokalizację na Służewcu traktują jako inwestycję, a Grupa Eurocash jest tego przykładem. Tym samym dziękuję firmie, że dostrzegła możliwości rozwoju własnej działalności właśnie w Marynarska Business Park” – komentuje Izabela Kapil, Vice President Portfolio Management – Europe w firmie Heitman.

Marzena Zielonka, JLLZdaniem Marzeny Zielonki, Dyrektora w Dziale Wynajmu Powierzchni Biurowych JLL: „Oprócz bardzo dobrze skomunikowanej lokalizacji i wysokiego standardu powierzchni biurowej atutem dla Eurocash okazała się możliwość zajęcia najwyższych kondygnacji w budynku z dostępem do tarasów oraz opcja wyjątkowej ekspozycji logo firmy”.

Najwyższe standardy i komfortowe miejsce pracy

Marynarska Business Park to cztery nowoczesne budynki o łącznej powierzchni biurowej ok. 43 000 m kw. Kompleks zlokalizowany jest w biznesowej części Służewca, w jednej z najlepszych lokalizacji w tym rejonie pod względem dostępności do komunikacji miejskiej – obiekt znajduje się tuż przy stacji warszawskiej SKM-ki. Najemcy mają pełny dostęp do zróżnicowanych usług na terenie inwestycji – niedawno debiut swój miał ekskluzywny salon kosmetyczno-fryzjerski New Look Zone, a od wielu lat w Marynarska Business Park znajduje się placówka Grupy LUX MED, restauracja VAPIANO czy punkt Inmedio. Kompleks jest ekologicznie przyjazny – posiada certyfikat BREEAM In-Use International z oceną bardzo dobrą w kategorii „Asset”, a zastosowane w nim liczne rozwiązania mają pozytywny wpływ na zdrowie i komfort jego użytkowników. Przykładem może być cała infrastruktura przygotowana specjalnie dla rowerzystów – od parkingów rowerowych zewnętrznych i wewnętrznych, przez samoobsługową stację naprawy rowerów, po szatnie i prysznice dla osób podróżujących w ten sposób do pracy.

Udostępnij artykuł

Formularz kontaktowy

Wybierz oddział

Wypełnij formularz

*
*
*
*