Futurystyczne technologie i sielskie opowieści

Nowe warszawskie biuro JLL nie przestaje zaskakiwać. Tétris oddał właśnie do użytku ostatnie trzy piętra w budynku Warsaw Spire o powierzchni ponad 4,500 mkw. Mamy tu bieżnie z pulpitami do pracy, drabinki do ćwiczeń czy Xbox. Smaczku tym wnętrzom dodają nowinki technologiczne, jak kamery śledzące mówcę.

 

 

Profesjonalne pomieszczenie do wideokonferencji o nazwie Kieślowski robi chyba największe wrażenie. Na szklanych ścianach wzrok przyciąga taśma filmowa, na słupie wiszą plakaty filmów mistrza, a tło tworzy czarna kotara. - Zamontowaliśmy tu najbardziej nowoczesny system telekonferencyjny Polycom, tworzący tzw. efekt studia filmowego – mówi Danuta Barańska z firmy Tétris, która zaprojektowała i wykonała wszystkie przestrzenie JLL.

Osoby wchodzące do sali konferencyjnej są śledzone przez elektronikę. Kiedy ktoś zabiera głos, jest namierzany przez kamerę, która automatycznie robi zbliżenie jego twarzy. Dzięki wprowadzeniu dynamiki do dyskusji, zwiększa to atrakcyjność spotkania i poprawia interakcje między rozmówcami. Mamy tu innowacyjny system izolacji dźwięku - eliminuje on wszystkie odgłosy poza ludzką mową (np. stuk filiżanki czy otwieranie drzwi). Można ograniczyć zasięg mikrofonu tylko do okolic stołu, tak aby gość spotkania mógł czuć się swobodnie poza jego zasięgiem, np. spokojnie odebrać telefon. 

 

Consierge na życzenie

Wystrój pięter 26, 32 i 33 kontynuuje opowieść o Polsce. Wykończenia filcowe - zastosowane na open space w celu poprawy akustyki - obrazują kolejne symbole Warszawy, są nimi: Most Świętokrzyski, Pałac Królewski oraz Pałac Kultury.

Na 32. piętrze powstały sale konferencyjne: Bug, Wisła, Warta i Odra, zdobione fototapetą ze zdjęciami rzek. Sale zbudowane są modułowo, tak aby można połączyć je w jedno duże pomieszczenie. Ciekawostką jest specjalna ruchoma recepcja z rodzajem pulpitu wysuwanego ze ściany, który tworzy stanowisko dla concierge’a. 

Koronka, fauna i flora

Motyw przewodni wszystkich przestrzeni socjalnych JLL, czyli koronka, rozkwita tu w nowych aranżacjach. Zdobione są nim kuchnie Gęś, Sowa oraz Foka. Szczególnie wrażenie robi kuchnia Gęś w szaro-białej kolorystyce, z lampami ozdobionymi naturalnym białym pierzem oraz kotarami przypominającymi skrzydła. Sowa wita imitacją zielonej trawy na ścianach, poprzedzielanej kłodami drewna. Za to Foka budzi skojarzenia z morskimi krajobrazami, dzięki wykładzinie przypominającej drewno, z którego zrobione są pomosty. - Aby zaakcentować fakt otwarcia tej powierzchni w zimie, wstawiliśmy do tej sali sanki – uzupełnia Danuta Barańska z Tétris.

Od fitnessu do Xboxa

Charakter nowych wnętrz wynika wprost z potrzeb wyrażanych przez zespół JLL – zarówno ten pracujący od kilku miesięcy w Warsaw Spire, jak pracowników nowych działów. Bazując na nich Tétris zaproponował na przykład stworzenie sali o roboczej nazwie Fitness, w której znajdują się bieżnie z pulpitami do pracy, piłkarzyki oraz drabinki do ćwiczeń.

W jednym z tzw. pokoi kreatywnych - czyli mniej formalnych sal konferencyjnych - znalazła się konsola do gier - Xbox. Nowoczesne technologie ciekawie kontrastują z PRL-owskim designem tego pomieszczenia. Na ścianach widać tapetę imitującą obraz kontrolny TVP, na podłodze wykładzinę „sprzed lat„ - Zaproponowaliśmy tu meble obrazujące minioną epokę, na czele ze słynnym fotelem 366 Józefa Chierowskiego według projektu z 1962 roku. – dodaje Danuta Barańska Tétris.

Udostępnij artykuł

Formularz kontaktowy

Wybierz oddział

Wypełnij formularz

*
*
*
*