JLL wynajmie jedną z największych inwestycji w Trójmieście

Międzynarodowa firma doradcza zostala wyłącznym agentem ds. koercjalizacji Airport City Gdańsk.

JLL, firma świadcząca kompleksowe usługi na rynku nieruchomości w ponad 80 krajach, będzie odpowiedzialna za wynajem powierzchni komercyjnej w Airport City Gdańsk. Budowa kompleksu, którego powierzchnia użytkowa docelowo wyniesie około 120 000 mkw., rozpocznie się pod koniec tego roku.

Airport City Gdańsk to pionierski projekt w Polsce. Będzie to pierwszy kompleks w kraju zrealizowany bezpośrednio przy międzynarodowym porcie lotniczym.

„Nie boimy się nowych wyzwań i wierzymy w sukces tego projektu. Aby zminimalizować ryzyka związane z realizacją kompleksu, stawiamy na sprawdzone firmy o międzynarodowej renomie. JLL ma bardzo bogate doświadczenie w wynajmie powierzchni komercyjnych i jest jedną z największych firm świadczących tego typu usługi na świecie, dlatego zdecydowaliśmy się na współpracę”, komentuje Tomasz Kloskowski, Prezes Portu Lotniczego w Gdańsku.

Airport City Gdańsk to w wieloletniej perspektywie kompleks 7 budynków o charakterze biurowym i usługowym, uzupełnionych gastronomią oraz hotelem. Nazwy biurowców nawiązują do alfabetu lotniczego: Alpha, Bravo, Charlie, Delta, Echo, Foxtrot i Golf. Jako pierwszy zrealizowany zostanie biurowiec Alpha, który zaoferuje 8 500 mkw. powierzchni najmu, w tym powierzchnię handlową na parterze. Będzie miał 6 kondygnacji naziemnych oraz dwie podziemne, które wraz z parkingiem naziemnym dostarczą najemcom ok. 200 miejsc parkingowych. Zakończenie pierwszego etapu planowane jest na III kwartał 2021 roku. Kompleks będzie zlokalizowany bezpośrednio przy Porcie Lotniczym im. Lecha Wałęsy, z którego realizowanych jest ponad 80 połączeń do 21 krajów, w tym do 10 hubów lotniczych. Będzie miał on również szybkie połączenie drogowe z Obwodnicą Trójmiasta, autostradą A1, stacją Pomorskiej Kolei Metropolitalnej oraz przystankami autobusowymi.

Marcin Faleńczyk

Airport City Gdańsk to ciekawa alternatywa dla kompleksów biurowych mieszczących się centrum miasta. Jest to idealnie rozwiązanie dla firm o ogólnopolskim lub międzynarodowym zasięgu, dla których bliskość portu lotniczego o bardzo rozwiniętej sieci połączeń jest dużym udogodnieniem. Warto dodać, że Airport City Gdańsk jest dobrze skomunikowany z resztą Trójmiasta, a współczynnik miejsc parkingowych w kompleksie jest dużo wyższy niż w innych lokalizacjach. Cieszę się, że JLL będzie miało okazję wynajmować ten niespotykany w tej części Europy projekt.

Marcin Faleńczyk

Dyrektor biura JLL w Trójmieście

Udostępnij artykuł

Formularz kontaktowy

Wybierz oddział

Wypełnij formularz

*
*
*
*