MEDiF nowym najemcą LIFE Building

MEDiF, dostawca specjalistycznych rozwiązań dla stomatologii, medycyny estetycznej i weterynarii, wynajmie prawie 900 mkw. powierzchni biurowej w LIFE Building. Wraz z początkiem sierpnia MEDiF otworzy również centrum szkoleniowe dla lekarzy. W transakcji wynajmującego, czyli VIG Fund reprezentowała firma JLL Polska, będąca wyłącznym agentem odpowiedzialnym za komercjalizację LIFE Building, przy wsparciu prawnym kancelarii Deloitte Legal. Najemcę reprezentowała firma Cushman & Wakefield.

MEDiF ma ponad 25-letnie doświadczenie na polskim rynku medycznym. Firma dostarcza innowacyjne rozwiązania i produkty dla stomatologii, medycyny estetycznej i weterynarii, stale poszukując najnowszych i możliwie najmniej inwazyjnych rozwiązań. Szczególną wagę przywiącuje do bezpieczeństwa i zdrowia pacjentów, dbając o jakość i proponując tylko sprawdzone produkty.

MEDiF już w sierpniu br. rozpocznie najem powierzchni w warszawskim biurowcu LIFE Building. W budynku oprócz biura powstanie również centrum szkoleniowe dla lekarzy, gdzie będą mogli testować i uczyć się obsługi nowoczesnych urządzeń.

Wiktoria Weilandt

Jakość i dostępność, to najważniejsze aspekty na które zwracał uwagę nasz nowy najemca, firma MEDiF, przy wyborze nowej siedziby w Warszawie. Adres przy Al. Jana Pawła II 25, bliskość przystanku metra M2 „Rondo ONZ”, a przede wszystkim spektakularna modernizacja wnętrz LIFE Building, są niczym magnes dla nowych najemców na biznesowej mapie Warszawy. Bardzo się cieszę, że te atuty doceniła polska firma z wieloletnim doświadczeniem na rynku usług medycznych.

Wiktoria Weilandt

Senior Consultant, Office Agency, JLL

Jesteśmy bardzo podekscytowani możliwościami rozwoju, jakie oferuje nam LIFE Building. W ostatnich kilku latach otworzyliśmy nowe sektory Medycyny Estetycznej oraz Weterynarii wraz z działami Dużych Urządzeń do diagnostyki, co wymagało nowej przestrzeni dla kreatywnej współpracy naszych zespołów. Elastyczność i nastawienie na rozwiązywanie problemów ze strony wynajmującego pomogło nam znaleźć zarówno optymalną przestrzeń biurową, jak i powierzchnię parterową dla naszej siostrzanej firmy szkoleniowej – Medical Skills Institutes. To miejsce będzie przeznaczone na showroom dla naszego portfolio oraz do prowadzenia certyfikowanych szkoleń dla lekarzy. Jesteśmy bardzo wdzięczni firmie Cushman & Wakefield za zaopiekowanie się nami w całym procesie - od znalezienia lokalizacji aż do podpisania umowy najmu. - mówi Jacek Nitecki, CEO MEDIF.

Jako doradca VIG FUND dziękuję wszystkim zaangażowanym w proces przygotowania umowy za sprawne i konstruktywne działanie. Cieszę się że LIFE Building, który przeszedł niedawno znaczącą metamorfozę, zyskał nowego, istotnego najemcę. - mówi Jan Bagatela, radca prawny Deloitte Legal.

13-kondygacyjny biurowiec LIFE Building, dawniej Atrium Tower, jest zlokalizowany w centrum Warszawy, przy al. Jana Pawła II 25 – jednym z najbardziej charakterystycznych punktów w Warszawie. Dzięki centralnemu usytuowaniu, budynek jest doskonale skomunikowany. Znajduje się w odległości krótkiego spaceru od linii metra M2, przystanej Rondo ONZ, sąsiaduje z przystankami tramwajowymi i autobusowymi. Jego powierzchnia całkowita to ok. 12 000 mkw. Cechami charakterystycznymi biurowca są strefy dedykowane dla najemców, takie jak LIFE_Executive Lounge czy LIFE_terrace, w ramach których mogą zorganizować biznesowe spotkania, odpocząć z jedną z książek z biblioteki, zjeść wspólny lunch czy spotkać się z pozostałymi pracownikami w mniej formalnych warunkach.

- Doskonała lokalizacja w samym centrum biznesowej Warszawy była jednym z najważniejszych argumentów stojących za decyzją o przeniesieniu się MEDiF do LIFE Building. Przeprowadzka do nowego biura znacząco poprawi komfort pracowników firmy, którzy zyskają dostęp do szerokiego wachlarza usług i oferty gastronomicznej. Oczywiście lokalizacja w przy Al. Jana Pawła II oznacza również bardzo dobre skomunikowanie biurowca z resztą miasta, a wszystkie te elementy są szczególnie istotne w czasach, kiedy pracodawcy starają się dodatkowo zachęcić swój zespół do pracy z biura. W procesie znalezienia optymalnej powierzchni biurowej dla MEDiF kluczowa była również możliwość umieszczenia tam dwóch funkcji – biurowej i szkoleniowej, a zmodernizowana, nowoczesna przestrzeń LIFE Building również pod tym względem okazała się być strzałem w dziesiątkę - komentuje Michał Stoń, Junior Negotiator, Office Agency, Cushman & Wakefield.

LIFE Building w 2023 roku przeszedł gruntowną renowację, dzięki której zyskał odświeżony wizerunek i wysoką jakość przestrzeni. W nowej odsłonie budynek stał się zieloną oazą, z charakterystycznym zastosowaniem elementów natury w przestrzeniach wspólnych i wykorzystaniem elementów o industrialnym charakterze – bujnej zieleni i stanowiących kontrast do niej stalowych struktur i betonowych powierzchni. Nowoczesność, w połączeniu z innowacyjnymi zielonymi rozwiązaniami stanowi integralną część odmienionej, wyjątkowej koncepcji równowagi między pracą a życiem prywatnym.

Więcej o LIFE_Building: https://www.lifebuilding.pl/

Udostępnij artykuł

Formularz kontaktowy

Wybierz oddział

Wypełnij formularz

*
*
*
*