Nowa odsłona Centrum Kultury Koreańskiej w Nordic Park

Centrum Kultury Koreańskiej zdecydowało się pozostać w należącym do Globalworth biurowcu Nordic Park. Instytucja zajmuje w budynku ponad 1 100 mkw. powierzchni, która przejdzie w nadchodzących miesiącach pełną modernizację. W transakcji najemcę reprezentowała firma JLL Polska.

Instytucja była dotychczas zlokalizowana w Nordic Park, zajmując 1 128 mkw. w biurowcu na warszawskim Powiślu. Centrum zdecydowało się pozostać w budynku, przedłużając umowę najmu, jednak jego powierzchnia ulegnie renowacji, realizowanej przez Reesco. Koniec prac nad gruntowną modernizacją przestrzeni jest planowany na koniec sierpnia. W nowej odsłonie Centrum zyska nowy, świeży wizerunek, które podkreśli charakter tej niezwykłej instytucji kulturalnej.

"Decyzja o tym, że Centrum Kultury Koreańskiej zostaje w Nordic Park na dłużej i planuje metamorfozę biura, toświetna wiadomość oraz potwierdzenie zaufania wobec nas jako właściciela i zarządcy budynku. Najemca dołącza do grona tych, którzy przedłużają umowy najmu chcąc dalej rozwijać społeczność Globalworth. Kameralność budynku i przyjazna lokalizacja, to jeden z powodów, dla których firmy, które mają tu swoje siedziby od wielu lat przedłużają współpracę z nami i inwestują w swoje biura. Przyjazne otoczenie i bliskość m.in. punktów kulturalnych tworzą świetne warunki do pracy i rozwijania działalności Centrum." - mówi Anna Korwin-Kulesza, Asset Management & Leasing Director – Central & Northern Poland.

Michał Lis

Pozostając w dotychczasowej lokalizacji, Centrum Kultury Koreańskiej będzie mogło dalej cieszyć się ze wszystkich atutów Nordic Park – doskonałym położeniem biurowca, w otoczeniu zieleni, jednak wciąż blisko wszystkich atrakcji stolicy. Sam budynek zapewnia wiele udogodnień, z których najemca jest niezwykle zadowolony. Modernizacja Centrum będzie niełatwa, gdyż nie jest to tradycyjna powierzchnia biurowa, jednak wierzymy, że rezultatem renowacji będzie ciekawa, nowoczesna przestrzeń idealnie dopasowana do potrzeb tej instytucji.

Michał Lis

Senior Director, Office Agency, JLL

Centrum Kultury Koreańskiej w Warszawie to instytucja promująca kulturę koreańską w Polsce, formalnie jest to część Wydziału Kultury Ambasady Republiki Korei w Warszawie. Centrum zostało założone w 2010 roku, a jego działalność ma na celu szerzenie wiedzy o Republice Korei, przybliżanie języka oraz ułatwianie wymiany kulturalnej między Polską a Republiką Korei. W ramach swojej działalności Centrum organizuje różnorodne wydarzenia, takie jak kursy, wystawy sztuki, warsztaty, występy czy spotkania kulturalne.

Nordic Park to 8-kondygnacyjny budynek zlokalizowany na warszawskim Powiślu, oferujący do wynajęcia około 8 000 mkw. nowoczesnej powierzchni biurowej. Jego usytuowanie pozwala na pełne korzystanie z wszelkich atrakcji i udogodnień stolicy oraz szerokiej oferty handlowo – usługowej, gastronomicznej, kulturalnej i hotelowej. Lokalizacja budynku z bliskim dostępem do miejskiej zieleni i parków jest dodatkowym atutem.

Budynek zapewnia do dyspozycji swoich najemców 216 podziemnych miejsc parkingowych. Nordic Park wyróżnia się brązową elewacją i zróżnicowaną bryłą. Kilka lat temu budynek przeszedł renowację części wspólnych. Charakterystyczna architektura, usytuowanie przy al. Jerozolimskich i arkadach wiaduktu Mostu Poniatowskiego sprawiają, że obiekt jest rozpoznawalny i znakomicie wyeksponowany. Oferuje atrakcyjne powierzchnie biurowe w wysokim standardzie, które dają możliwość elastycznej aranżacji przestrzeni, dobranej doskonale do indywidualnych potrzeb każdego z najemców. Wykończenie wnętrz oraz częściowo przeszklona fasada umożliwiająca stały dopływ światła dziennego budynku tworzą bezpieczne, przyjazne i komfortowe środowisko pracy. Biurowiec jest wyposażony we wszelkie udogodnienia przewidziane dla budynków tej klasy.

Udostępnij artykuł

Formularz kontaktowy

Wybierz oddział

Wypełnij formularz

*
*
*
*