Nowa siedziba Shell Business Operations Kraków

Shell Business Operations Kraków - centrum wspierające globalne operacje jednej z największych firm na świecie - zmienia swoją dotychczasową siedzibę na nowo powstający kompleks DOT Office przy ulicy Czerwone Maki w Krakowie. Przeprowadzka rozpocznie się w przyszłym roku.

 

Nowe biuro SBO Kraków będzie miało 22 tysiące m2 w trzech budynkach i dodatkową powierzchnię w budynku czwartym. Zespół Shell Business Operations będzie pracować w nowym biurze o podwyższonym standardzie z szeregiem udogodnień, również komunikacyjnych (parkingi, ścieżki rowerowe, komunikacja miejska). Dla Shell istotne było również to, że budynki są przyjazne dla środowiska i użytkowników, zaprojektowane zgodnie z najnowszymi trendami w zakresie budownictwa zrównoważonego.

Agata Hinc- Szukaliśmy rozwiązania, które pozwoliłoby na zachowanie najwyższych standardów i stworzenie najlepszej oferty dla naszych pracowników. Szukaliśmy miejsca, które wpisywałoby się również w ideę otrzymanej przez nas nagrody Great Place to Work. Wierzymy, że DOT Office najlepiej spełni nasze oczekiwania – mówi Agata Hinc, rzecznik prasowy Shell Polska.

Umowa na wynajem powierzchni biurowej podpisana została pomiędzy Shell Polska i Grupą Buma.
W procesie poszukiwania powierzchni i negocjacjach firmę Shell wspierali doradcy z JLL.

Kompleks biurowy DOT powstaje przy ul. Czerwone Maki w Krakowie. Inwestorem jest spółka Grupa Buma, a autorami projektu architektonicznego pracownia Medusa Group – Przemysław Łukasik i Łukasz Zagała. DOT Office ma być certyfikowany w systemie BREEAM na poziomie określanym jako „bardzo dobry”.

Anna Młyniec- Zależało nam na znalezieniu nowoczesnego, dobrze skomunikowanego biura, a przy jednoczesnym wynegocjowaniu maksymalnie elastycznej umowy najmu, która by odpowiadała planom ekspansji firmy Shell – dodaje Anna Młyniec, Dyrektor Działu Wynajmu Powierzchni Biurowej i Reprezentacji Najemcy w JLL.

Shell Business Operations Kraków od blisko 10 lat wspiera globalny biznes Shell - jednej z największych firm na świecie. Krakowski zespół 2 300 specjalistów i ekspertów odpowiedzialny jest za prowadzenie i wspieranie operacji biznesowych firmy z zakresu m.in. finansów, księgowości, zaopatrzenia, zakupów, HR, IT czy obsługi klienta.

Udostępnij artykuł

Formularz kontaktowy

Wybierz oddział

Wypełnij formularz

*
*
*
*