Nowe życie dla Atrium Tower: JLL skomercjalizuje LIFE Building

JLL Polska, wiodący doradca na rynku nieruchomości w Polsce został wybrany na agenta wyłącznego odpowiadającego za proces komercjalizacji biurowca LIFE Building - dawniej Atrium Tower, który należy do austriackiej firmy VIG FUND, wiodącej grupy ubezpieczeniowej w Europie Środkowo-Wschodniej.

LIFE Building usytuowany jest w samym centrum Warszawy, przy Al. Jana Pawła II 25, w niewielkiej odległości od drugiej linii metra, blisko przystanków autobusowych i tramwajowych. Otoczony jest ścieżkami rowerowymi oraz parkami miejskimi. Obecnie, budynek przechodzi gruntowną renowację, dzięki której zyska nowe, odświeżone przestrzenie, m.in. w pełni wyposażoną przestrzeń eventowo-coworkingową – LIFE_executive lounge, połączoną z zewnętrznym tarasem LIFE_terrace o powierzchni 400 mkw. dostępnym dla wszystkich użytkowników budynku.

„W ostatnim czasie w budynku LIFE Building przeprowadziliśmy szereg zmian i modernizacji, tak aby dostosować obiekt do zmieniających się potrzeb najemców. W ramach rewitalizacji strefy biurowej odświeżyliśmy między innymi przestrzeń na 2 piętrze, gdzie powstał LIFE_executive lounge oraz LIFE_terrace. Jest to idealne miejsce na konferencje prasowe, prezentacje czy wewnętrzne warsztaty dla zespołu. Aktualnie jesteśmy na etapie wdrażania zmian w częściach wspólnych obejmujących m.in. recepcję, główne wejście do budynku oraz hole windowe. Proces komercjalizacji LIFE Building powierzyliśmy firmie JLL, która jako doświadczony i zaufany partner stanowi doskonałe dopełnienie procesu wdrażania zmian”, mówi Caroline Mocker, Członek Zarządu, VIG FUND.

Jedną z głównych cech charakterystycznych nowej aranżacji LIFE Building jest wykorzystanie elementów zieleni w częściach wspólnych. Połączenie stalowych struktur i betonowych powierzchni z bujną roślinnością, rozmieszczoną zarówno wewnątrz jak i na zewnątrz budynku, tworzy niepowtarzalną przestrzeń. Nowo wyremontowany LIFE Building oferuje innowacyjne, zielone rozwiązania oraz nowoczesne udogodnienia, jako integralną część wyjątkowej koncepcji równowagi między pracą a życiem prywatnym.

Olga Szczęsna

Budynek LIFE Building to wysokiej jakości zmodernizowane powierzchnie biurowe od 160 mkw. do 1 316 mkw., które odpowiadają na potrzeby najemców – zarówno start-upów, jak i międzynarodowych korporacji. Przestrzeń LIFE_executive lounge wraz z LIFE_terrace tworzą idealne miejsce do spotkań ze współpracownikami, relaksu czy networkingu z pozostałymi wynajmującymi. Modernizacja budynku jest również reakcją na aktualne trendy rynkowe. Mamy nadzieję, że nasza obecność w tym projekcie dodatkowo wzmocni atrakcyjność budynku wśród aktualnych i potencjalnych najemców.

Olga Szczęsna

Director, JLL

Dział Design & Build firmy Cushman & Wakefield odpowiada za prace projektowe i budowlane w LIFE Building.

„Zachowanie istniejących zasobów budowlanych, zamiast wyburzania i odbudowy, pozwala zaoszczędzić ogromną ilość emisji dwutlenku węgla. W ramach tego projektu kultowy budynek biurowy zostanie odnowiony w zgodzie z odpowiedzialną i zrównoważoną przebudową”, mówi Andrew Frizell, Członek Zarządu w C&W Design & Build.

 

 

 

Kontakt dla mediów:

Kontakt: Katarzyna Wiernicka-Ponikło

Telefon: +48 603 639 030

Email: katarzyna.wiernicka-poniklo@havas.com

Udostępnij artykuł

Formularz kontaktowy

Wybierz oddział

Wypełnij formularz

*
*
*
*