Tétris zdobył pierwsze miejsce w nowej kategorii - fit-out - za kompleksowość realizowanych usług, a także liczbę i powierzchnię zrealizowanych projektów oraz generowane przychody.
- Osiągnięcie pozycji lidera rynku jest dla nas potwierdzeniem słuszności decyzji o połączeniu światowych doświadczeń Tétris z marką Neo Świat. Wartość dodana, jaką niesiemy klientom, to model pracy Design & Build, który jest najbardziej kompleksową usługą na rynku aranżacji wnętrz. – powiedział Rajmund Węgrzynek, dyrektor zarządzający Tétris.
Book of Lists to największa publikacja o charakterze rankingowym w Polsce, wydawana przez Warsaw Business Journal. Do tej pory sektor nieruchomości analizowany był tu z punktu widzenia generalnych wykonawców, agencji czy architektów. Potrzeba wyodrębnienia nowej kategorii, fit-out, pojawiła się w ślad za coraz większym zainteresowaniem światowych firm najmem i aranżacją powierzchni w Polsce. Koszty wykańczania wnętrz znacznie przekraczają koszty konstrukcyjne budynków – stąd dane o tych usługach są szczególnie cenione przez światowe koncerny, agencje nieruchomości i fundusze inwestycyjne.
W minionym roku Tétris (spółka z grupy JLL) zrealizował w Polsce projekty o łącznej powierzchni 115 000 mkw. Należą do nich zarówno powierzchnie biurowe, hotelowe, jak i handlowe. Ostatnie przykłady prac to siedziby EY, JLL, PWC, Wyborowej Pernod Ricard, Accenture czy HSBC. Obecnie firma aranżuje np. nowe biuro Stanley Black&Decker, prestiżowe powierzchnie na Złotej 44 czy wnętrza stylowej kamienicy Renaissance przy Placu Trzech Krzyży w Warszawie.
Przejście Neo Świat pod skrzydła Tétris w 2015 roku dało efekt w postaci połączenia 15 lat doświadczeń firmy w Polsce z know-how światowego giganta. - Dzięki nowoczesnym standardom zarządzania projektami gwarantujemy spokój i bezpieczeństwo na każdym etapie realizacji, co dla klienta jest jedną z najwyżej cenionych wartości – dodaje Paweł Brodzik, dyrektor zarządzający Tétris .
Wyróżnikiem Tétris na polskim rynku firm fit-out jest niewątpliwie model pracy Design & Build. To metoda polegająca na tworzeniu wspólnej platformy dla wszystkich stron i podmiotów zaangażowanych w projekt wykończeniowy, w tym architekta, inwestora, wykonawcy, zarządcy budynku i dostawców specjalistycznych usług. Celem jest kompleksowe patrzenie na całą realizację, a nie wydzielanie obszarów odpowiedzialności. Takie podejście ogranicza ryzyka inwestycyjne na każdym etapie. Jest też bardzo efektywne kosztowo i terminowo.
Book of Lists „Przewodnik po polskim biznesie i gospodarce” to prestiżowa publikacja o charakterze rankingowym, wydawana przez Warsaw Business Journal od ponad 20 lat. Stanowi przewodnik po polskim biznesie obejmujący swym zakresem ponad 2000 firm w 75 dziedzinach.