PM Group wynajęło powierzchnię w West 4 Business Hub we Wrocławiu

PM Group, międzynarodowa firma projektowo-inżynierska i zarządzająca realizacją kompleksowych projektów inwestycyjnych, działająca od ponad 48 lat w Europie, USA i Azji, wynajęła ponad 1900 mkw. w West 4 Business Hub zrealizowanym przez Echo Investment we Wrocławiu. Firma JLL jest odpowiedzialna za proces komercjalizacji tego budynku.

Globalnie PM Group zatrudnia ponad 3 000 specjalistów, którzy pracują dla wiodących firm z branży farmaceutycznej, spożywczej, centrów danych i technologii medycznej na całym świecie. Firma oferuje wielobranżowe i kompleksowe usługi projektowe, planowania, inżynierskie, organizacji procesu wyboru wykonawców inwestycji, konsultingu technicznego, i w obszarze zrównoważonego rozwoju. Ponad 48-letnie doświadczenie w zarządzaniu projektami to jeden z filarów PM Group, dzięki któremu wdrażane są najwyższej jakości innowacyjne rozwiązania. Od ponad 23 lat firma PM Group obecna jest na rynku polskim, gdzie początkowo prowadziła działalność w sektorze spożywczym, aby po roku 2000 rozszerzyć swoje działania o sektor produkcyjny. Zespół PM Group w Polsce zatrudnia ponad 300 osób pracujących w Warszawie i we Wrocławiu. Głównymi partnerami biznesowymi firmy są m.in. duże międzynarodowe organizacje, rozpoczynające lub poszerzające swoje operacje w Polsce i działające globalnie.

„Projektowanie obiektów w oparciu o ideę zrównoważonego budownictwa, zarządzanie realizacją kompleksowych projektów inwestycyjnych i rozwój nowoczesnych technologii to kluczowe obszary naszej działalności. W związku z tym bardzo istotny był dla nas wybór przestrzeni dla nowego biura PM Group, która będzie odpowiednio dopasowana do potrzeb naszego zespołu oraz będzie spełniała nasze wymagania w odniesieniu do wykorzystania w budynku nowoczesnych technologii, ułatwiających funkcjonowanie osób tam pracujących. West 4 Business Hub to budynek w pełni nowoczesny, zrównoważony, ulokowany w części miasta, w której od początku naszej działalności we Wrocławiu mieściły się dotychczasowe biura PM Group i z rozwiązaniami, które z pewnością docenią nasi pracownicy. Z niecierpliwością czekamy na oficjalne otwarcie naszego nowego biura w tym budynku”, mówi Jacek Kudrzycki, Dyrektor Operacyjny PM Group w Polsce.

West 4 Business Hub w ubiegłym roku dostarczył na rynek wrocławski 15 000 mkw. nowoczesnej powierzchni biurowej. Jest to pierwsza inwestycja, w której pilotażowo zostały wdrożone rozwiązania mające na celu eliminację ryzyk związanych z pandemią COVID-19, takie jak system oczyszczania powietrza RCI Active Pure oraz program „Piątka dla bezpieczeństwa”. Cieszymy się, że PM Group dołączyło do grona naszych najemców i jesteśmy przekonani, że pracownicy docenią udogodnienia i rozwiązania jakie oferuje budynek”, mówi Katarzyna Kubicka, Dyrektor Regionalny w Dziale Biur, Echo Investment.

Kompleks biurowy West 4 Business Hub znajduje się przy ul. Na Ostatnim Groszu we Wrocławiu. Dobry dojazd do centrum miasta, dostęp do środków transportu publicznego, lokalizacja w bliskim sąsiedztwie obwodnicy śródmiejskiej oraz dobry dojazd do autostradowej obwodnicy miasta – to niewątpliwe atuty projektu. Jest to szósty budynek biurowy zrealizowany przez Echo Investment we Wrocławiu.

Katarzyna Krokosińska

Wrocław to miasto, w którym dynamicznie rozwijają się firmy korzystające z nowoczesnych technologii i aktywnie je rozwijające. Znajduje to również odzwierciedlenie w rozwiązaniach, które oferuje lokalny sektor biurowy. Przykładem jest West 4 Business Hub, który był realizowany z zastosowaniem najnowocześniejszych narzędzi mających na uwadze zdrowie i komfort użytkowników kompleksu. Ten aspekt doceniła również firma PM Group, która poszukiwała siedziby dobrze wpisującej się w jej filozofię oraz wyróżniki marki na rynku. Cieszymy się, że mogliśmy brać udział w tym procesie.

Katarzyna Krokosińska

Dyrektor Biura JLL we Wrocławiu

Udostępnij artykuł

Formularz kontaktowy

Wybierz oddział

Wypełnij formularz

*
*
*
*