Rekordowa transakcja na warszawskim rynku biurowym

Ghelamco Poland podpisało rekordową w skali polskiego rynku umowę najmu na powierzchnie biurowe w kompleksie Warsaw Spire. Nowy najemca zajmie blisko 22 000 m2 w budynku A, tym samym poziom komercjalizacji Warsaw Spire osiągnął ponad 50%.

Nowy najemca zajmie ponad 22 000 m2, co stanowi ponad jedną piątą całkowitej powierzchni biurowej oferowanej w Warsaw Spire. Jest to również największa transakcja zawarta na rynku nieruchomości na powierzchnię biurową w obrębie centrum Warszawy, jak również największy najem od początku 2015 r.

Warsaw Spire

„Warsaw Spire i plac Europejski to unikalna w skali i jakości inwestycja, która przyczyni się do radykalnej zmiany przestrzeni miejskiej w okolicy Ronda Daszyńskiego. Projekt realizujemy w sposób holistyczny zgodnie z filozofią zrównoważonego rozwoju proponując bezprecedensowy ład przestrzenny całego kwartału, tworząc integralną przestrzeń miejską łączącą w harmonijny sposób funkcje komercyjne i publiczne. Wierzymy, że Warsaw Spire stanie się symbolem nowoczesnej i silnej gospodarczo Warszawy” – Podsumowuje projekt Jeroen van der Toolen, Dyrektor Zarządzający Ghelamco CEE.

„Nasz projekt znajduje uznanie u najbardziej wymagających najemców. Jesteśmy dumni z tego, że doceniona została unikalność naszej koncepcji, która integralnie łączy funkcje biurowe z wartościową przestrzenią publiczną w obrębie placu Europejskiego. Warsaw Spire definiuje nowe biznesowe centrum w stolicy, które jako deweloper współtworzymy w okolicy Ronda Daszyńskiego. Potwierdza to duże zainteresowanie firm, które zgłaszają się do nas chcąc ulokować tu swoje siedziby. Negocjacje z kolejnymi najemcami trwają, zarówno na powierzchnie biurowe, jak i na lokale usługowe w obrębie placu Europejskiego” – komentuje Jarosław Zagórski, Dyrektor Handlowy i Rozwoju, Członek Zarządu Ghelamco Poland.

Najemcy w transakcji doradzała firma JLL.

Karol Patynowski, Dyrektor w Dziale Reprezentacji Najemcy, JLL, komentuje: „Umowa ta jest historycznie największą transakcją najmu podpisaną w biurowym centrum miasta. Bardzo się cieszymy z możliwości współpracy po stronie najemcy przy tej umowie, szczególnie że jest to konsolidacja funkcji badawczo-rozwojowych firmy z trzech lokalizacji w Warszawie. Nasz klient poszukiwał nowoczesnego i niepowtarzalnego obiektu w bardzo dobrej lokalizacji, oferującego dostęp do licznych udogodnień, a także możliwość długofalowej ekspansji w ramach projektu. Warsaw Spire – najwyższej jakości kompleks biurowy realizowany przez wiodącego dewelopera – Ghelamco, spełnił wszystkie te wymagania. Warto również zauważyć, że przy tak dużych umowach najmu niezwykle istotna jest elastyczna struktura transakcji.”

 

O Warsaw Spire

Warsaw Spire to unikalny projekt biurowy powstający w centrum Warszawy, stworzony z wizją harmonijnego połączenia powierzchni biurowej z unikalnym podejściem do zagospodarowania przestrzeni miejskiej. Obiekt zlokalizowany jest w jednej z dynamicznie rozwijających się części stolicy, gdzie znajdują się nowoczesne biurowce i prestiżowe apartamentowce. Lokalizacja zapewnia doskonałą komunikację, zarówno tramwajową i autobusową, a wkrótce poprzez nowo budowaną drugą linię metra.


Cały kompleks składa się z budynku wieżowego wysokiego na 220 m (48 poziomów) oraz dwóch budynków o wysokości 55 m każdy (15 poziomów). Razem Warsaw Spire oferuje ok. 100.000 m2 powierzchni biurowej wyposażonej w najnowocześniejsze rozwiązania techniczne.

Obiekt ten to nie tylko nowoczesne biura. Jak żaden inny kompleks tego typu w Warszawie, zawiera w sobie unikalną przestrzeń miejską dostępną wszystkim mieszkańcom stolicy. Szerokie patio wewnątrz kompleksu stanowi pierwsze tego typu rozwiązanie w budynkach biurowych takiego rozmiaru. Obszar ten zostanie wypełniony starannie dobraną zielenią, elementami małej architektury, fontannami i miejscami wypoczynku. Na parterze miejsce znajdą restauracje, kawiarnie, butiki, centra usługowe itd. Wszystko to sprawi, że Warsaw Spire będzie tętnić życiem również po godzinach pracy.

Koncepcja kompleksu odzwierciedla ekologiczne podejście Ghelamco widoczne w projekcie oraz budowie prowadzonej zgodnie z wymogami certyfikacyjnymi BREEAM. Rozwiązania proekologiczne w znacznym stopniu poprawią komfort i efektywność kompleksu poprzez zastosowanie najnowocześniejszych HVAC, oświetlenia, BMS, wind oraz innych systemów o podobnych parametrach wydajnościowych.

 

O Ghelamco Poland:

Ghelamco Poland to lider rynku nieruchomości komercyjnych w Polsce i pionier w dziedzinie zrównoważonego budownictwa i kreowania przestrzeni publicznej.

Przez 24 lata, jako inwestor, deweloper i generalny wykonawca, firma ugruntowała swoją wiodącą pozycję na polskim rynku dostarczając ponad 600 tyś m2 najwyższej klasy powierzchni biurowej i magazynowej. Wolumen sprzedaży zrealizowanych projektów przekracza 1,2 mld EUR. Firma wkracza również na rynek nieruchomości handlowych, a pod marką Ghelamco Residential, jest aktywna także w sektorze nieruchomości mieszkaniowych. Flagową, obecnie realizowaną, inwestycją firmy jest kompleks biurowy Warsaw Spire.

Ghelamco Poland konsekwentnie wdraża nowatorskie koncepcje budynków, które wyznaczają nowe, rynkowe standardy. Reputację niekwestionowanego lidera zrównoważonego budownictwa na polskim rynku, potwierdza osiem certyfikatów BREEAM przyznanych projektom Ghelamco o łącznej powierzchni 290 000 m2.

Działalność biznesowa firmy od lat idzie w parze z aktywnym mecenatem wydarzeń kulturalnych i artystycznych. W ubiegłym roku firma powołała do życia w tym celu Fundację Sztuka w Mieście. Dokonania Ghelamco zostały wyróżnione szeregiem nagród, m.in. siedmiokrotnym tytułem Dewelopera roku w Polsce.

Udostępnij artykuł

Formularz kontaktowy

Wybierz oddział

Wypełnij formularz

*
*
*
*