Schibsted z widokiem na morze w budynku Olivia Star w Gdańsku

TRÓJMIASTO, 6 grudnia 2016 r. – Schibsted Tech Polska Sp. z o.o., należąca do norweskiej grupy mediowej Schibsted Media Group, wprowadzi się do Olivia Star. Firma zajmie ponad 860 mkw. na 21 piętrze w tym najwyższym budynku biurowym w Trójmieście. Najemcę w procesie poszukiwania nowej lokalizacji i negocjowania warunków umowy ponownie reprezentowali eksperci z międzynarodowej firmy doradczej JLL.

Olivia Star, Gdańsk

Gdański oddział Schibsted Tech Polska opracowuje systemy informatyczne, udostępniane milionom użytkowników poprzez aplikacje webowe oraz mobilne. Firma, zatrudniająca obecnie w Gdańsku prawie 30 pracowników, jest tu obecna od 2014 roku.

Filip Szczucki, dyrektor gdańskiego oddziału Schibsted Tech Polska, komentuje: „Nasze centrum programistyczne systematycznie rośnie, wykorzystując korzystne warunki do prowadzenia tego typu działalności oferowane przez Gdańsk. Dalszy rozwój firmy, związany ze stworzeniem kolejnych miejsc pracy, wymaga większej, nowoczesnej i dobrze wyposażonej powierzchni biurowej w prestiżowej lokalizacji. Przeprowadzka do nowego biura pomoże zrealizować nasze strategiczne zamierzenia.”

Firma Schibsted Tech Polska Sp. z o.o. wprowadzi się do nowego budynku w IV kw. 2017 r.

Magdalena Sierant, JLL Magdalena Sierant, młodszy konsultant z trójmiejskiego oddziału JLL, dodaje: „Miło nam, że firma Schibsted Tech Polska ponownie zwróciła się do nas o wsparcie w procesie wyboru biura. Pracownicy Schibsted zyskają nowe, przestronne biuro z widokiem na Zatokę Gdańską. Ekspansja norweskiego giganta technologicznego potwierdza mocną pozycję Trójmiasta na polskiej mapie sektora nowoczesnych usług dla biznesu”.

Olivia Star, 35-piętrowy budynek o powierzchni najmu ok. 45 000 mkw, stanowi kolejny etap rozwoju jednej z najciekawszych wielofunkcyjnych inwestycji w Polsce - centrum biurowego Olivia Business Centre. Na najwyższych piętrach Olivia Star powstaną między innymi ogólnodostępny taras widokowy, restauracja i centrum konferencyjne. Rezydenci i goście obiektu z wysokości  ponad 150 metrów będą mogli podziwiać najpiękniejszą panoramę w Polsce: Zatokę Gdańską, klify Gdyni, porty, Półwysep Helski i Trójmiejski Park Krajobrazowy.

Maciej Kotarski, dyrektor wynajmu Olivia Business Centre, mówi: „Firmie Schibsted szczególnie zależało na reprezentacyjnym biurze najwyższej jakości. Olivia Star będzie najnowocześniejszym budynkiem wysokościowym w Polsce i jednocześnie pierwszym klasy A+ w naszym regionie. Unikatowym rozwiązaniem w tak wysokim obiekcie jest elewacja z uchylnymi elementami, umożliwiającymi naturalną wentylację wszystkich pięter biurowych. Najwyższe kondygnacje Olivia Star, z zewnętrznym tarasem, kawiarnią, restauracją i wielkim centrum konferencyjnym, będą publicznie dostępne. Z topowej, ale też i z biura Schibsted rozciągać się będzie widok na Gdańsk i Gdynię. Parter budynku zostanie połączony z ogrodem zimowym, zaprojektowanym jako tętniące życiem miejsce wydarzeń edukacyjnych i artystycznych, które za dnia będzie przestrzenią relaksu także dla pracowników Schibsted. Podobnie jak popularne kawiarnie i restauracje, które znajdą się na parterze.”

Kompleks Olivia Business Centre jest zlokalizowany w połowie długości aglomeracji, przy al. Grunwaldzkiej – głównej arterii Trójmiasta. Centrum biznesowe charakteryzuje doskonały dostęp do środków transportu publicznego, w tym stacji Szybkiej Kolei Miejskiej oraz przystanków autobusowych i tramwajowych. W bezpośrednim sąsiedztwie znajduje się wielofunkcyjna Hala Olivia oraz Główny Kampus Uniwersytetu Gdańskiego. Do tej pory w ramach inwestycji Olivia Business Centre ukończono budynki Olivia Gate, Olivia Point, Olivia Tower, Olivia Four oraz Olivia Six. Olivia Star zostanie oddana do użytku w 2017 r.

Udostępnij artykuł

Formularz kontaktowy

Wybierz oddział

Wypełnij formularz

*
*
*
*