Stanley Black & Decker wprowadzi się do biurowca Proximo

Najnowszy najemca budynku położonego przy stacji metra „Rondo Daszyńskiego” zajmie ponad 4 400 mkw. powierzchni biurowej. Dzięki umowie podpisanej przez Hines, międzynarodową firmę działającą na rynku nieruchomości, z firmą Stanley Black & Decker, poziom wynajęcia warszawskiego biurowca Proximo przekroczył próg 60%.

Biurowiec Proximo Warszawa
Biurowiec Proximo, Warszawa

Stanley Black & Decker to amerykański producent narzędzi i systemów przechowywania zarówno dla majsterkowiczów jak i profesjonalistów na całym świecie. Biuro i centrum finansowo-księgowe firmy funkcjonuje w Warszawie od 12 lat, zatrudniając około 260 specjalistów.

Firma zajmie w Proximo powierzchnię biurową na 6., 7. oraz części 8. piętra. Jej pracownicy będą mieli również dostęp do ponad dwustumetrowego tarasu. Stanley Black & Decker wprowadzi się do Proximo we wrześniu tego roku, a umowa została podpisana na okres siedmiu lat.

„Oddanie Proximo do użytku zbliża się wielkimi krokami, a grono najemców, którzy nam zaufali stale się poszerza. Cieszymy się, że kolejna renomowana, międzynarodowa firma postawiła na doskonałą lokalizację, bogatą ofertę udogodnień dla użytkowników Proximo oraz najwyższy standard biur gwarantowany przez Hines” – powiedział Przemysław Iznerowicz, Dyrektor w Hines Polska.

W procesie negocjacji najemcę reprezentowała firma doradcza JLL.

„Dla Stanley Black & Decker kluczowym kryterium wyboru nowej siedziby była lokalizacja z dobrym dojazdem i dostępem do środków transportu publicznego. Firma postawiła na nowoczesne, elastyczne biuro, które będzie stanowić atut dla obecnych i potencjalnych pracowników” – dodaje Karol Patynowski, Dyrektor w Dziale Reprezentacji Najemcy, JLL.

Biurowiec Proximo Warszawa Budynek biurowy Proximo powstaje na obrzeżach Centralnego Obszaru Biznesu u zbiegu ulic Prostej i Przyokopowej, w bezpośrednim sąsiedztwie Ronda Daszyńskiego i stacji II linii metra o tej samej nazwie. Najbliższe wejście do stacji metra zlokalizowane jest 8 metrów od fasady Proximo oraz 22 metry od wejścia głównego do budynku. Od stacji metra „Świętokrzyska” stanowiącej węzeł przesiadkowy, budynek Proximo dzielą zaledwie dwa przystanki. Oznacza to, że podróż w okolice Pałacu Kultury i Nauki od chwili opuszczenia biura w Proximo zajmie nieco ponad 5 minut, a do Dworca Wileńskiego będzie można dotrzeć w niecały kwadrans. W promieniu od 0,5 do 3 kilometrów od Proximo znajduje się również szerokie zaplecze usługowe, konferencyjne i hotelowe. Proximo zaoferuje najemcom 28 385 m2 powierzchni w standardzie klasy A rozmieszczonej na 13 kondygnacjach nadziemnych, w tym ok. 2 000 m2 powierzchni handlowo-usługowej zlokalizowanej na parterze oraz 1. piętrze budynku. Południowe skrzydło Proximo stanowić będzie 13-kondygnacyjna dominanta, zapewniająca doskonałą widoczność budynku z głównych arterii przebiegających w jego sąsiedztwie. W Proximo znajdzie się 435 miejsc parkingowych na trzech poziomach podziemnego garażu, a także naziemne miejsca dla gości, kurierów i taksówek. Z myślą o rowerzystach zaplanowano bezpieczne stojaki na rowery, a także prysznice i szatnie. Dostępna na miejscu restauracja, kawiarnia, salon kosmetyczny oraz wewnętrzny dziedziniec zagospodarowany elementami małej architektury, będą stanowić przyjazne, a jednocześnie praktyczne, uzupełnienie kompleksu. Wyróżnikami Proximo są duże i efektywne powierzchnie pięter, niski współczynnik powierzchni wspólnych, doskonałe doświetlenie powierzchni oraz optymalna głębokość traktów. W budynku wykorzystane zostaną wydajne systemy i instalacje techniczne.

Budynek Proximo posiada międzynarodowy certyfikat ekologiczny BREEAM na poziomie VERY GOOD.

Projekt architektoniczny Proximo powstał dzięki współpracy Hines z dwiema renomowanymi pracowniami: brytyjską firmą Rolfe Judd oraz legendarnym włoskim biurem Pininfarina. Generalnym wykonawcą Proximo jest Hochtief Polska. Realizację inwestycji współfinansuje Bank Zachodni WBK S.A.

Udostępnij artykuł

Formularz kontaktowy

Wybierz oddział

Wypełnij formularz

*
*
*
*