Trójmiejski Rynek Nieruchomości: szanse i kierunki rozwoju

Warszawa, 24 marca 2011 roku – Jones Lang LaSalle ma przyjemność przedstawić najnowszą publikację poświęconą rynkowi nieruchomości komercyjnych w Trójmieście. Raport „Trójmiejski Rynek Nieruchomości – marzec 2011” poświęcony jest ocenie perspektyw rozwoju rynków: biurowego, handlowego oraz magazynowego w aglomeracji trójmiejskiej.

Anna Bartoszewicz-Wnuk, dyrektor działu badań rynku w Jones Lang LaSalle podsumowując obecną sytuację mówi: „Rynek biurowy obecnie sprzyja najemcom. Nadal oferowane są atrakcyjne stawki najmu oraz powiększa się liczba alternatywnych opcji najmu powierzchni biurowej. Ponadto planowanych jest wiele nowych inwestycji, które będą miały bardzo duży wpływ na mapę biurową Trójmiasta. Co do rynku magazynowego, to nadal jest to rynek lokalny, jednakże z wielkim potencjałem wzrostu. Strategiczna lokalizacja i rozwijające się porty są szansą na dynamiczny rozwój tego sektora w rejonie Trójmiasta. Natomiast rynek handlowy czekają zmiany związane z nowymi pomysłami deweloperów dot. zarówno istniejących jak i planowanych inwestycji.”

Magdalena Reńska, Manager Oddziału Regionalnego, Gdańsk w Jones Lang LaSalle mówi: „Rynek biurowy trójmiasta rozwija się dynamicznie. Realizowane są nowe inwestycje, a najemcy coraz odważniej podejmują rozmowy o relokacjach do nowoczesnych biurowców. Większa podaż biur to także szansa przyciągnięcie nowych inwestorów z sektora BPO/SSC.”

Z uwagi na rozbudowany komentarz dot. koniunktury gospodarczej, a także rynku pracy w regionie Trójmiasta pod kątem strategicznych inwestycji w sektorze BPO i centrów usług wspólnych, raport powstał przy współpracy Agencji Rozwoju Pomorza S.A. oraz HAYS Poland.

Marcin Faleńczyk, Z-ca Kierownika Centrum Obsługi Inwestora, Agencja Rozwoju Pomorza powiedział: „Trójmiasto jest dobrze oceniane w rankingach BPO/SSC i postrzegane jako dogodna lokalizacja przez firmy w tego sektora. Sprzyja temu prężnie rozwijająca się infrastruktura drogowa, kolejowa, portowa i lotnicza. A także fakt, że aglomeracja przygotowuje się do organizacji Euro 2012, którego mecze odbędą się m.in. na stadionie PGE Arena w Gdańsku.”

Małgorzata Jasińska, Corporate Accounts Director Poland/CEE - HAYS Poland dodaje: „Trójmiasto jest coraz bardziej popularną i docenianą lokalizacją na inwestycje z sektora SSC / BPO również dzięki dostępności wysoko wykwalifikowanej kadry ze znajomością języków obcych. Lokalne uczelnie kształcą ponad 100 000 studentów, zasilając co roku rynek pracy w ponad 22 000 absolwentów. Trójmiasto stwarza szczególnie duże możliwości na pozyskanie pracowników biegle władających zarówno popularnymi językami europejskimi, w tym językiem niemieckim, jak i rzadziej dostępnymi językami z grupy skandynawskiej. Uniwersytet Gdański umożliwia naukę języków tj: duński, szwedzki oraz norweski, co wciąż jest rzadkością w skali kraju.”

Udostępnij artykuł

Formularz kontaktowy

Wybierz oddział

Wypełnij formularz

*
*
*
*